مهاجرت سرمایه گذاری در سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

از روش های قانونی جهت مهاجرت به سوئد به خصوص برای متقاضیان خارجی جهت ثبت سرمایه اطلاع از شرایط مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری است. سوئد یکی از کشورهای پیشرفته واقع در شمال اروپا و اسکاندیناوی است و با توجه به نیروی کار ماهر، قوانین مناسب برای تجارت آزاد، نرخ بیکاری پایین و اقتصاد یک مکان بسیار خوب برای سرمایه گذاری به شمار می رود. همچنین سوئد به دلیل امنیت بالا و کیفیت خوب زندگی در آن یکی از کشورهای محبوب برای زندگی و مهاجرت است.

مردم سوئد به طور کلی برای کار بسیار منظم و مقرراتی هستند و قوانین واضحی در رابطه با سرمایه گذاری و کار در سوئد دارند. توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در هر کشور خارجی می تواند ریسک هایی را به همراه داشته باشد لذا توصیه می کنیم برای انجام این کار با همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت کنید و وکیلی را برای خود داشته باشید.

بررسی مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

کشور سوئد پیشرو در صنعت و فناوری و یک کشور بسیار پیشرفته است. حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در سوئد 10000€ (یورو) می باشد. این کشور دارای سطح بالایی از زندگی در کل جهان و سابقه ای قابل تأمل از زیرساخت ها است. همچنین پاسپورت سوئد یکی از با ارزش ترین پاسپورت ها در جهان بوده و تهیه آن با استفاده از سرمایه گذاری در سوئد ممکن می باشد. سوئد قوانین مهاجرتی بسیار دقیقی دارد و ممکن است درخواست شما به هر دلیلی رد شود و نیاز به متخصصین و مشاورین حرفه ای دارد. به صورت کلی مهاجرت آن هم از نوع سرمایه گذاری بایستی محتاطانه عمل گردد چرا که شکست در آن خطرات مالی زیادی به همراه دارد.

جهت سرمایه گذاری به طور کلی در سوئد شرایط زیر مورد نیاز است:

پارامترشرح
حداقل مبلغ سرمایه گذاریحدود 100000€ (یورو)
شرایط سرمایه گذاریبدون محدودیت
نوع ویزا ویزای تجاری و اجازه اقامت طولانی مدت
زمان پردازش3 تا 4 هفته
نوع اقامتدائم و بعد از 5 سال زندگی مستمر در سوئد
شرایط تابعیت سوئددریافت پس از 5 سال زندگی در سوئد

در خصوص مهاجرت به سوئد پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

مزایا و معایب مهاجرت سوئد از طریق سرمایه گذاری

به طور کلی سرمایه گذاری در سوئد دارای مزایا و معایبی است. با سرمایه گذاری در سوئد می توانید ویزا و پاسپورت این کشور را که جزء 5 پاسپورت برتر جهان است به دست بیاورید. همچنین تجربه و اطلاع از هزینه زندگی در سوئد بسیار لذت بخش است چرا که سوئد یک کشور پیشرفته با رفاه و امنیت بسیار بالا می باشد. علاوه بر این در سوئد تبعیض نژادی، جنسیتی و عقیده ای غیر قانونی است.

به طور کلی مزایا و معایب سرمایه گذاری در سوئد در زیر آمده است:

مزایامعایب
کشوری پیشرفته با تکنولوژی بالاعدم دریافت اقامت سوئد از طریق خرید ملک
زیرساخت ها و فضای مناسب برای سرمایه گذاریبازار مسکن ملتهب
دسترسی به تجارت آزاد در اسکاندیناویمقررات سخت در باب حمایت از کارگران
اخذ اقامت سوئدنرخ بالای مالیات بر درآمد شرکت ها و افراد
امکان استفاده از ویزای همراه برای خانوادهسختی ایجاد کسب و کار

مزایا و معایب مهاجرت سوئد از طریق سرمایه گذاری

روش های سرمایه گذاری در سوئد و مهاجرت به سوئد

به صورت کلی روش های متفاوتی برای سرمایه گذاری در سوئد وجود دارد اما بایستی ببینید که کدام روش منجر به مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت دائم می گردد. به طور کلی طبق قوانین سوئد مهاجران می توانند با ایجاد کسب و کار در سوئد اقامت این کشور را دریافت کنند. ایجاد کسب و کار در سوئد را می توان از طریق ثبت شرکت در سوئد و یا خرید سهمی از شرکت انجام داد. علاوه بر این می توانید در سوئد ملک خریداری کنید و با آن مشغول به سرمایه گذاری شوید، اما این سرمایه گذاری در سوئد منجر به اخذ اقامت سوئد نمی شود. به طور کلی بازار مسکن و ملک در سوئد ملتهب است و برای سرمایه گذاری بهتر است روش های دیگر را انتخاب کنید.

راه های سرمایه گذاری در سوئد به طور خلاصه به شرح زیر است:

  • از طریق ثبت شرکت در سوئد
  • از راه خرید سهم شرکت ثبت شده
  • از روش خرید ملک
  • از طریق خرید اوراق و سهام

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در سوئد ثبت شرکت در سوئد است. در این روش متقاضی هم کسب و کار خود را راه می اندازد هم به عنوان سرمایه گذار در سوئد تلقی می گردد. متقاضیانی که قصد دارند یک تجارت در سوئد راه ‌اندازی کنند موظفند به دولت سوئد نشان دهند که از سرمایه کافی برای اداره این تجارت برخوردار هستند. همچنین بودجه کافی برای حمایت از خود و خانواده خود برای حداقل 2 سال از طریق یک کسب و کار دقیق دارند. به همین ترتیب سرمایه گذار بایستی مبلغ 200000SEK (کرون سوئد) را به عنوان سرمایه برای خود کنار بگذارد. همچنین بایستی برای همسر خود حدود 100000SEK (کرون سوئد) و 50000SEK (کرون سوئد) برای هر فرزند همراه داشته باشد.

در این بخش انواع شرکت هایی که می توانید در سوئد ثبت کنید شرح داده شده اند:

نوع شرکتتوضیح
شرکت انحصاریهمانطور که از نام آن پیداست شرکتی انحصاری است و تمامی موارد شامل مالیات و بیمه تماما توسط متقاضی بایستی پرداخت شود.
شرکت با مسئولیت محدودتمامی موارد محدود به حساب شرکت است و به حساب شخصی فرد متقاضی ارتباطی پیدا نمی کند. حداقل مبلغ برای ثبت آن 50000SEK (کرون سوئد) است.
شرکت تعاونیبا همکاری چندین نفر ثبت می گردد و دارای هیئت مدیره و مدیرعامل است. مالیات بر سود در آن تعلق نمی گیرد و مالیات به میزان سهام شرکت است.
موسسه اقتصادیهمانند ثبت شرکت است اما نیازی به ثبت نام تجاری ندارد.

روند ثبت شرکت و سرمایه گذاری در سوئد

بیشتر سرمایه گذاران خارجی که در کشور سوئد شغلی را راه اندازی کرده اند، برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود آغاز می کنند. قانون سوئد مدتها است که شرکت های با مسئولیت محدود را با داشتن یک مالک تنها پذیرفته است. شرکتی که افتتاح می شود باید یک هیئت مدیره را منصوب کند و در صورت نیاز رئیس و مدیرعامل را منصوب کند. مدیر عامل باید عضو شورای حکومتی سوئد باشد یا دارای اقامت دائم در سوئد باشد و مسئولیت پرداخت مالیات به آژانس مالیاتی سوئد را به طور مرتب از طرف شرکت پرداخت کند. شرکت ها و شعب با مسئولیت محدود برای تعیین یک حسابرس و رعایت مقررات حسابداری سوئد موظف هستند. یک شرکت با مسئولیت محدود باید حساب های سالانه خود را به اداره سوئد ارسال کند.

همچنین این شرکت باید حساب بانکی را در هر بانک سوئدی باز کند و سرمایه مورد نیاز را به طور کامل واریز کند. گواهی سرمایه گذار را از بانکی که سرمایه واریز کرده است دریافت کنید و شرکت را در ثبت نام تجاری به عنوان یک شرکت در سوئد ثبت کنید. دریافت مجوز در شرایط عادی در خصوص ثبت شرکت در سوئد از 15 تا 30 روز کاری طول می کشد. مقامات سوئد باید از جدی بودن شرکت اطمینان یابند و این که یک سال پس از آغاز فعالیت این شرکت واقعی بوده است یا خیر. اگر یک سرمایه گذار بخواهد خود شرکت را در سوئد اداره کند، می تواند شاغل باشد و حق دارد حقوق ماهیانه ای بگیرد که طبق قانون حقوق سوئد قابل اجرا باشد و می تواند به انجمن کارمندان سوئد بپیوندد.

جزییات مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

توجه داشته باشید که مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و یا خرید اوراق قرضه و سهام دولتی در سوئد منجر به اخذ اقامت دائم سوئد نمی گردد. سرمایه گذاران از طریق ثبت شرکت و یا خرید شرکت می توانند با استفاده از ویزای همراه برای مهاجرت همسر و فرزند زیر 18 سال خود اقدام کنند آن هم به شرطی که توانایی مالی برای زندگی آنان در سوئد داشته باشند. علاوه بر این سرمایه گذاران بایستی حداقل 2 سال تجربه کاری در طی 5 سال گذشته باشند. همچنین آشنایی و تسلط به زبان انگلیسی و سوئدی می تواند در دریافت ویزای تجاری سوئد موثر باشد.

شایان ذکر است برای سرمایه گذاری در سوئد و مهاجرت از این طریق نیازی به ارائه مدرک تحصیلی عالی در این باب نخواهد بود. توجه داشته باشید که هزینه زندگی در سوئد به طور کلی بالاست و سرمایه گذاران بایستی این مورد را به خوبی بررسی کنند. چنانچه برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و یا دیگر طرق نیازمند راهنمایی و مشاور هستید می توانید بر تجربه و دانش متخصصین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اتکا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :