مهاجرت به کشور دانمارک

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک

دانمارک یکی از برترین کشورهای جهان برای اقامت و زندگی می باشد و بسیاری از متقاضیان بین المللی خواهان مهاجرت به دانمارک هستند. این کشور از نظر شاخص زندگی همراه با کشور سوئیس جزء 2 کشور برتر اروپا و جهان از نظر کیفیت زندگی بوده است. مردم دانمارک نیز به عنوان مردمی بسیار شاد در جهان شناخته می شوند.

مهاجرت به دانمارک و اقامت در این کشور به روش های مختلفی امکان پذیر می باشد که همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، در این نگارش این روش ها را شرح داده اند. البته بایستی توجه داشته باشید که هزینه زندگی در دانمارک بسیار بالا می باشد. از این رو یکی از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی است. در هر حال علاقه مندان به دانمارک با مطالعه این مطلب با روش های اخذ اقامت دانمارک آشنا خواهند شد.

بررسی مهاجرت به کشور دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای منطقه اسکاندیناوی در واقع جنوبی ترین آن است. این کشور با آلمان از جنوب به صورت زمینی هم مرز بوده است. همچنین از طریق آب با کشورهای سوئد و نروژ مرز مشترک دارد. این کشور یکی از پایدارترین اقتصاد منطقه را دارد. شاخص های اقتصادی آن در بهترین حالت در منطقه می باشند. سیستم و سیاست های دولت جهت رفاه مردم این کشور باعث شده مردم دانمارک به عنوان شادترین مردم جهان و در واقع راضی ترین مردم جهان شناخته شوند. برابری، عدم اختلافات طبقاتی زیاد، درآمد مناسب و عواملی از این دست باعث شده کیفیت زندگی و اقامت در دانمارک بسیار بالا و فراتر از استانداردها باشد. لذا بسیاری از افرادی که قصد زندگی در کشوری مدرن با بهترین کیفیت را دارند دانمارک را برای مهاجرت و اقامت انتخاب می کنند.

شرایط امتیازبندی مهاجرت به دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که به دنبال آن شهروندان عضو این اتحادیه به همراه کشورهای سوئیس و لیختن اشتاین برای مهاجرت به دانمارک نیازی به گرین کارت ندارند و نیازی به سیستم امتیاز بندی مهاجرت به دانمارک نخواهند داشت. لذا این سیستم فقط برای اعضای سایر کشورها که قصد مهاجرت و اقامت در دانمارک را دارند صادر می شود. مدت زمان اعتبار این گرین کارت معمولا 18 ماه و قابل تمدید می باشد. لازم به ذکر است افرادی که گرین کارت دانمارک را دارند برای تمدید نیاز به صدور گرین کارت جدید ندارند.

 • شرایط کلی اخذ گرین کارت دانمارک که تحت این سیستم امتیازبندی ارزیابی می شوند باید به صورت زیر باشد:
 • متقاضی بایستی دارای توانایی مالی برای زندگی در دانمارک حداقل به مدت یک سال باشد.
 • متقاضی بایستی تحت پوشش درمانی باشد. همچنین همراهان او نیز تحت پوشش درمانی باشند.
 • متقاضی بایستی کسب درآمد 50000Kr (کرون دانمارک) خود را در سال اول اقامت در دانمارک تضمین کند.

حداقل امتیاز برای مهاجرت به دانمارک

جهت دریافت گرین کارت دانمارک همانطور که اشاره کردیم متقاضیان با فاکتورهای مختلفی امتیازبندی می شوند. چنانچه این افراد دارای حداقل 100 امتیاز باشند می توانند به دانمارک مهاجرت کنند و گرین کارت دانمارک را دریافت کنند.

این امتیازبندی در دسته های مختلف شکل می گیرد که در جدول زیر ارائه شده است:

دستهحداکثر امتیاز
مدرک تحصیلی130
مهارت زبان40
تطبیق پذیری15

حداقل امتیاز مدرک برای مهاجرت به دانمارک

لازم به ذکر است مدرک کارشناسی برای اکثر رشته ها حداقل مدرک می باشد. برخی از رشته ها نیاز به شرایط دیگر دارد که در اینجا معرفی شده اند.

در جدول زیر به بررسی این اطلاعات می پردازیم:

رشته تحصیلیشرایط
حسابداریکارشناسی ارشد
مهندسی سازهکارشناسی ارشد
مهندسی شیمیکارشناسی ارشد
مدیریت تجارتمستندات تحصیل دانشگاهی حداقل 3 سال
پزشکی بیمارستانکارشناسی ارشد
حقوقکارشناسی ارشد
معلمی موسیقیکارشناسی ارشد
بخش فناوری و ITمستندات تحصیل دانشگاهی حداقل 3 سال
مدیریتمستندات تحصیل دانشگاهی حداقل 3 سال

راه های اخذ اقامت دانمارک

جهت مهاجرت به کشور دانمارک با توجه به هدف مهاجرت شما و مقصد شما روش های مختلفی برای این کار تدارک دیده شده و مجوز های مختلفی از سوی دولت دانمارک ارائه می شود. دانمارک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. لذا شهروندان این کشور برای مهاجرت به دانمارک نیازی به ویزا ندارند. اما سایر کشورها برای مهاجرت به دانمارک در ابتدا بایستی مجوز ورود به این کشور را دریافت کنند. جهت اقامت در دانمارک روش های مختلفی وجود دارد ک در اینجا معرفی شده اند.

 • اقامت در دانمارک از طریق کار
 • مهاجرت به کشور دانمارک از راه تحصیل
 • اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج
 • مهاجرت به کشور دانمارک از روش سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت دانمارک از راه تولد
 • پناهندگی و مهاجرت به دانمارک

اخذ ویزای کار و اقامت کشور دانمارک

با توجه به گران بودن کشور دانمارک و هزینه بالای اقامت در این کشور مهاجرت از طریق کار بهترین روش مهاجرتی به دانمارک می باشد. البته مهاجرت به دانمارک از طریق کار چالش برانگیز است. چرا که زبان مردم این کشور دانمارکی بوده است. زبان کار و کارهای اداری در دانمارک نیز به زبان دانمارکی انجام می شود. البته مردم این کشور به عنوان زبان دوم خود به زبان انگلیسی آشنا هستند.

اما دانستن آن مزیت چندانی برای کار در دانمارک ندارد. شهروندان غیر عضو اتحادیه اروپا برای کار در دانمارک نیازمند اخذ ویزای کاری دانمارک می باشند تا بتوانند از طریق کار در این کشور اقامت یابند. دانمارک از نظر نرخ بیکاری همانطور که در جدول زیر می بینید در شرایط مطلوبی قرار دارد. به خصوص در بخش های فناوری، انرژی، محیط زیست و مهندسی نیاز به نیروی کار دارد.

در جدول زیر به بررسی نرخ بیکاری در این کشور خواهیم پرداخت:

سالنرخ بیکاری در دانمارک
20157.46%
20167.57%
20177.53%
20187.00%
20196.59%
20206.17%
20216.18%
20225.74%
20234.98%
20244.91%

جهت دریافت ویزای کار دانمارک بایستی رزومه خود را به کارفرمایان و آژانس های کاریابی ارسال کنید. به گونه ای مهارت و تجربه خود را نشان دهید. همچنین ارائه مدرک دال بر تسلط بر زبان دانمارکی امتیاز ویژه به شمار می آید.

مزایای مهاجرت به دانمارک

دانمارک تعادل عالی بین کار و زندگی را فراهم می کند و با مهاجرت و اقامت در این کشور شما از فرصت های شغلی عالی تا اوقات فراغت و زمان بیشتر در کنار خانواده بهره مند خواهید شد. براساس گزارشات بین المللی دانمارک یکی از بهترین کشورها از نظر تعادل کار و زندگی معرفی شده است. دانمارک به دلایل مختلف مکانی فوق العاده خوب و دوستانه برای زندگی است. دانمارک به طور مداوم در مطالعات بین المللی کیفیت زندگی، از جمله شاخص عدالت در اجرای پروژه عدالت جهانی، فهرست مدیریت بانک جهانی و شاخص پیشرفت اجتماعی در صدر قرار دارد.

مهاجرت و زندگی در دانمارک شامل مزایای زیر می باشد:

 • همه ساکنین دانمارک از یک سیستم رفاهی با عملکرد خوب بهره می برند که از جمله آنها آموزش رایگان و مراقبت های بهداشتی نیز می باشد.
 • مسافت های کوتاه، گشت و گذار در شهرهای دانمارک و همچنین جنگل های زیبا و سواحل خیره کننده دانمارک را بسیار آسان می کند.
 • دانمارکی ها کمترین هفته کاری را در جهان دارند. میانگین ساعت کاری مهاجرین و مقیمان دانمارکی 37 ساعت در هفته است. با این حال، این کشور جزء کارآمدترین ها در اروپا هستند.
 • ساعات کاری انعطاف پذیر است. کلیه کارگران از نظر آماری مجاز به تعطیلات 5 هفته ای در هر سال هستند. این امر باعث ایجاد فضایی مناسب برای خانواده و اوقات فراغت می شود.
 • دانمارک عضو اتحادیه اروپا و بسیاری از سازمان های جهانی است. پاسپورت آن دارای اعتبار بسیار زیادی است.
 • کشور دانمارک دارای دانشگاه های بسیار معتبر در اروپا و جهان است.
 • امکان اخذ اقامت دائم دانمارک برای مهاجرین و اعضاء خانواده آنها وجود دارد.

مزایای مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک و انواع ویزا

برای ورود به دانمارک اینکه نیاز به ویزا دارید یا نه به ملیت شما بستگی دارد. همچنین مدت زمانی که قصد اقامت دارید. اگر قصد دارید برای مدت طولانی در دانمارک زندگی کنید، ویزا ممکن است به تنهایی کافی نباشد، بنابراین لازم است روشن شود که اجازه اقامت طولانی مدت در دانمارک را دارید. اتباع اتحادیه اروپا، EEA و نوردیک می توانند برای مدت زمانی نامحدود در دانمارک زندگی و کار کنند. سایر اتباع خارجی از کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و استرالیا به ویزا احتیاج دارند که به آنها اجازه داده می شود تا به مدت معین در دانمارک بمانند.

اتباع خارجی مجاز نیستند در این مدت کار انجام دهند مگر آنکه دارای مجوز باشند. جهت زندگی در دانمارک، شما ملزم به اخذ اجازه اقامت از دولت هستید. به طور کلی، هر اقامت که بیشتر از 3 ماه در دانمارک طول بکشد، اقامت بلند مدت نامیده می شود. در هر حال، قوانین ویژه ای برای شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان کشورهای نوردیک و همچنین سوئیس و لیختن اشتاین وجود دارد و آنها نیازی به ویزا ندارند.

در جدول زیر از جمله ویزاهای مهم صادر شده در دانمارک را مشاهده می کنید:

انواع ویزامدت اعتبارقابلیت تمدید
ویزای شنگنکم تر از 3 ماهندارد مگر در شرایط خاص
ویزای تحصیلییک سالدارد
ویزای کاری فصلیکم تر از 3 ماهندارد
ویزای کار بلند مدتیک سالدارد
ویزای سرمایه گذاری2 سالدارد

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

دانمارک یکی از برترین نظام های آموزشی در جهان را دارد. رتبه آموزش در این کشور همواره جزء بالاترین ها در اروپا بوده است. تحصیل در دانمارک تا سن 16 سالگی اجباری می باشد. دولت این کشور اهمیت ویژه ای به آموزش در دانمارک می دهد. موسسات آموزشی در دانمارک شامل 2 بخش دولتی و خصوصی است که حدود 15% آن را بخش خصوصی تشکیل می دهد. دانمارک همچنین در رده بندی بهترین سیستم های آموزش عالی در برابر 50 کشور دیگر در جهان بین 5 کشور برتر قرار دارد. دانشگاه های این کشور بیش از 600 دوره را به زبان انگلیسی آموزش می دهند که به معنی گزینه های زیادی برای دانشجویان بین المللی می باشد.

دانشگاه های برتر دانمارک در حال حاضر جزء 250 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. مهاجرت تحصیلی آینده ای روشن را برای دانشجویان به همراه دارد. در اینجا از جمله دانشگاه های برتر دانمارک معرفی شده اند که همه آنها در شهرهای بزرگ کشور دانمارک از جمله کپنهاگ، آلبورگ و آرهوس قرار دارند.

در لیست زیر تعدادی از دانشگاه های این کشور شرح داده شده است:

 • دانشگاه کپنهاگ دانمارک
 • دانشگاه فناوری دانمارک
 • دانشگاه آلبورگ
 • دانشگاه آرهوس
 • دانشگاه دانمارک جنوبی

جهت مهاجرت تحصیلی به دانمارک دانشجویان بایستی از یکی از دانشگاه های این کشور نامه پذیرش دریافت کنند. لازم به ذکر است هزینه تحصیل در دانمارک شمال پرداخت شهریه و هزینه ای در حدود 8000€ الی 15000€ (یورو) در سال است. همچنین رشته هایی از جمله پزشکی هزینه ای بیش از این دارند.

مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرتی که بسیار خاص می باشد مهاجرت از طریق ازدواج است. لذا هر پسر یا دختری با یک تبعه دانمارکی ازدواج کند و این ازدواج ثابت شود که واقعی است می تواند مجوز اقامت در دانمارک و زندگی با همسر خود را دریافت کند. همانطور که ذکر کردیم این ازدواج باید “واقعی” باشد. ازدواج صوری توسط کنسولگری این کشور ارزیابی می شود و باعث ریجکت شدن درخواست متقاضی می گردد.

لذا برای ازدواج با یک دانمارکی بایستی قصد واقعی شما زندگی با همسر خود باشد. علاوه بر این ارائه مدارک لازم دال بر زندگی مشترک با فرد دانمارکی و همچنین تمکن مالی برای زندگی در دانمارک مورد نیاز است.

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های پر هزینه برای مهاجرت و اقامت در دانمارک استفاده از سرمایه گذاری است. بازار مناسب دانمارک، اقتصاد پیشرفته این کشور، امکان تجارت آزاد و فرصت های عالی برای کار در بخش های جدید در شهرهای دانمارک، این کشور را برای سرمایه گذاری بسیار مناسب کرده و بسیاری خواهان سرمایه گذاری در این کشور هستند. لذا شهروندان غیر عضو اتحادیه اروپا می توانند با استفاده از سرمایه گذاری در دانمارک اقامت این کشور را در ابتدا به صورت موقت و سپس با برقرار شرایط به صورت دائم بدست آورند.

به طور کلی سرمایه گذاری در دانمارک در غالب 2 روش زیر صورت می گیرد:

 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی

در حال حاضر شرکت های مختلف بین المللی در دانمارک مشغول به فعالیت هستند. سرمایه گذاران می توانند بخش از سهام شرکت ها را خریداری کنند و سرمایه گذاری کنند و یا خود به عنوان یک موسس در دانمارک معرفی شوند. کسب و کاری را در دانمارک با ثبت شرکت به راه بیاندازند. لازم به ذکر است سرمایه گذاری فرد در دانمارک بایستی در راستای کمک به پیشرفت اقتصاد دانمارک باشد و طرح فرد سود 10 باشد. سرمایه گذاران همچنین با استخدام نیرو کار دانمارکی می توانند حرکتی مثبت در افزایش اشتغال در دانمارک ایجاد کنند. در صورت موافقت با پلن سرمایه گذار معمولا ویزای یک یا 2 ساله به فرد تعلق می گیرد که قابل تمدید است. پس از 5 سال زندگی در دانمارک سرمایه گذاران می توانند اقامت دائم دانمارک را بدست آورند.

مهاجرت و اخذ اقامت دائم دانمارک

درخواست اقامت دائم دانمارک به این نحو است که اگر هشت سال از مهاجرت شما در دانمارک گذشته باشد می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید. علاوه بر این طبق مقررات اتحادیه اروپا، شهروندان اتحادیه اروپا پس از پنج سال زندگی در دانمارک می توانند جهت اقامت دائم این کشور درخواست دهند.

از سوی دیگر برای درخواست اقامت دائم دانمارک چندین شرط اساسی وجود دارد که عبارت اند از:

 • متقاضی باید بالای 18 سال داشته باشد.
 • باید بیش از 8 سال در دانمارک زندگی کرده باشید.
 • نباید به جرم خاصی در دانمارک محکوم شده باشید.
 • نداشتن بدهی عمومی معوقه
 • پذیرفتن اعلامیه اقامت و حمایت از خود

مهاجرت و اخذ اقامت کشور دانمارک از طریق تولد

سیستم اعطاء تابعیت در کشور دانمارک همانند دیگر کشورهای اروپایی بر پایه اصل خون می باشد. اصل خاک در این کشور برخلاف کشورهای آمریکا، برزیل و کانادا اجرا نمی شود. لذا چنانچه از یک تبعه دانمارکی در داخل دانمارک و یا هر کجای دیگر متولد شده باشید با ارائه مدارک شناسایی خود و والدین خود می توانید اجازه اقامت در دانمارک را به صورت دائم داشته باشید. چرا که در این حال شما به عنوان یک تبعه و شهروند دانمارکی محسوب خواهید شد. همچنین چنانچه از یک مهاجر به دانمارک که دارای اقامت دائم دانمارک است به دنیا آمده باشید می توانید به واسطه اقامت والدین در دانمارک اقامت داشته باشید. در صورت 5 سال اقامت می توانید اقامت دائم دانمارک را بدست آورید.

توجه داشته باشید استفاده از روش غیر قانونی پناهندگی در دانمارک توسط مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اکیدا منع شده و استفاده از دیگر روش های گفته شده توسط این مشاورین مورد تایید و مشاوره متخصصین ما می باشد. پناهندگی با توجه به خطرات ناشی از ریسک بالا، امکان ریجکتی زیاد، خطرات مالی و جانی و خراب کردن پل های دیگر به هیچ عنوان مورد تایید این موسسه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :