مهاجرت سرمایه گذاری در استرالیا

مهاجرت به استرالیا با سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا با سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا با سرمایه گذاری با توجه به وضعیت اقتصادی این کشور و رقابت تنگاتنگ با اروپا و آمریکا تضمین شده است. از لحاظ قوانین و مقررات، استرالیا جزء بهترین کشورها در دنیا محسوب می شود به طوری که بر اساس آمار منتشر شده توسط بانک جهانی کشور استرالیا از لحاظ آسانی برای راه اندازی تجارت جایگاه دوم را به خود اختصاص داده که وجود بیش از 18000 موسسه بین المللی اثبات کننده این ادعا می باشد.

سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق راه های گوناگونی امکان پذیر است. ویزای سرمایه گذاری این کشور با توجه به شرایط و نوع سرمایه گذاری شما در این کشور صادر می شود. با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری کسب کنید.

شرایط عمومی مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

در حال حاضر یکی از روش های مهاجرت به استرالیا که موجب اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می شود سرمایه گذاری است. این روش مهاجرتی برای متقاضیانی مناسب است که دارای تمکن مالی هستند. وضعیت اقتصادی کشور استرالیا رو به رشد بوده و علاوه بر این استاندارهای بالایی در این کشور وجود دارد. پس اگر سرمایه گذاری موفقی در این کشور داشته باشید می توانید به سود عالی دست پیدا کنید. علاوه بر این می توانید اقامت دائم این کشور را برای خود و اعضای خانواده به دست بیاورید.

استرالیا با مساحت 7.5 میلیون کیلومتر مربع به عنوان ششمین کشور بزرگ در دنیا شناخته می شود. در حال حاضر این کشور دارای جمعیت 26 میلیون نفری است. شهر کانبرا به عنوان پایتخت این کشور محسوب می شود و شهرهای ملبورن، پرت و سیدنی به عنوان شهرهای بزرگ در این کشور شناخته می شوند. زبان رسمی و رایج در استرالیا زبان انگلیسی است. این خود نظر بسیاری از سرمایه گذاران را برای مهاجرت و سرمایه گذاری در این کشور جلب می کند.

ثبت شرکت و مهاجرت به استرالیا با سرمایه گذاری

یکی از راه های سرمایه گذاری در کشور استرالیا که بسیار پر طرفدار و پر متقاضی می باشد ثبت شرکت در این کشور است. به این منظور فرد باید مالک تجارت باشد و مدیریت آن را بر عهده بگیرد. افرادی که قصد ثبت شرکت در استرالیا را دارند باید بیزینس پلن قوی ارائه دهند که سبب ایجاد رقابت، ایجاد بازار بین المللی، ایجاد فرصت های شغلی برای شهروندان استرالیا، تولید و اختراع شده و مشخص شود به اقتصاد کشور استرالیا کمک می کند. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در کشور استرالیا بین 400000$ الی 2 میلیون $ (دلار) می باشد.

پس از دریافت کد می توانید نام شرکت را ثبت کنید و به معرفی شرکت خود از طریق راه های گوناگون بپردازید. علاوه بر این متقاضی پس از ثبت شرکت می تواند دامنه وب سایت طراحی کند. اقدامات لازم را در جهت افتتاح حساب بانکی برای شرکت انجام دهد. بسته به نوع کسب و کار هر 3 ماه یکبار باید میزان مشخصی از ارزش افزوده را به عنوان مالیات پرداخت کنید. اداره مالیات، درآمد و هزینه های شرکت های خصوصی را به صورت دقیق بررسی کرده و بر آنها نظارت دارد. به طور کلی می توان گفت صاحبان شرکت باید 27% از سود سالیانه خود را به عنوان مالیات پرداخت کنند. مهاجرت به استرالیا به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

کارآفرینی و مهاجرت به استرالیا با سرمایه گذاری

اخذ ویزای ساب کلاس 188 یا کارآفرینی یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کشور استرالیا است. افرادی که مهارت لازم جهت ایجاد شغل و کارآفرینی را دارند می توانند این ویزا را دریافت کنند. برای کارآفرینی در این کشور به تاییدیه از یکی از ایالت های استرالیا نیاز دارید، سن کارآفرینان باید کمتر از 55 سال باشد ولی در برخی از ایالت ها به متقاضیان با سن بیشتر از 55 سال نیز تاییدیه اعطاء می شود.

برای اخذ ویزای ساب کلاس سیستم امتیاز بندی در نظر گرفته شده است که به موجب آن فرد باید حداقل 65 امتیاز از طریق معیارهای مختلف مثل:

  • سن
  • سوابق کار مدیریتی
  • سرمایه
  • مدرک تحصیلی
  • تسلط به زبان

برای اخذ این ویزا نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست. اما اگر فردی به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشد باید دوره آمادگی زبان را بگذراند و پس از آن فعالیت خود را آغاز کند. اعتبار ویزای کارآفرینی 4 ساله است. در صورت موفقیت در پایان اعتبار ویزا می توانید اقامت دائم استرالیا را کسب کنید. اما اگر فردی در طول این 4 سال موفق به انجام تعهدات خود نشود تنها می تواند ویزا را به مدت 2 سال تمدید کند. ویزای ساب کلاس 188 به دلیل شرایط آسان مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفته است. همچنین هزینه زندگی در استرالیا یکی دیگر از مقالات پیشنهادی ما به شما می باشد.

کارآفرینی و مهاجرت به استرالیا با سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در استرالیا از طریق خرید ملک

بازار خرید ملک در کشور استرالیا برای متقاضیان خارجی و بین المللی محدود است. در واقع اگر قصد خرید ملک در این کشور را دارید باید دارای مجوز اقامت موقت یا اقامت دائم استرالیا باشید. در این کشور FIRB (هیئت بازرسی سرمایه گذاران خارجی) وظیفه دارد شرایط سرمایه گذاران خارجی که قصد خرید ملک در کشور استرالیا را دارند بررسی کند و از سلامت عملکرد متقاضی مطمئن شود. با توجه به اینکه بازار املاک و مستغلات در کشور استرالیا همراه در حال رشد و توسعه است. متقاضیان با خرید ملک می توانند از سود خوبی برخوردار شوند. همچنین در مقاله شرایط تحصیل در استرالیا، به روش دیگر مهاجرت در این کشور می پردازیم.

ویزای ساب کلاس 132 و سرمایه گذاری در استرالیا

این ویزا مختص مدیران و صاحبان شرکت های بزرگ می شود. به طور کلی ویزای ساب کلاس 132 به سرمایه گذارانی تعلق می گیرد که توانایی سرمایه گذاری کلان در کشور استرالیا را دارند. سرمایه گذاران برای دریافت ویزای ساب کلاس 132 باید تعهد دهند که به محض ورود به استرالیا مبلغ 1.5 میلیون $ (دلار) سرمایه وارد این کشور می کنند. یکی از مزایای اخذ این ویزا این است که فرد می تواند قبل از ورود به خاک استرالیا برای همسر و فرزندان خود نیز مجوز اقامت دائم دریافت کند.

به منظور اخذ این ویزا فرد باید دارای شرایطی باشد که عبارتند از:

  • سن سرمایه گذار باید کمتر از 55 سال باشد.
  • فرد باید حداقل مالکیت 51% از بیزینس را داشته باشد.
  • فرد اصلی یا همراهان باید دارای سرمایه ای بالغ بر 400000AUD (دلار استرالیا) باشند.
  • سرمایه گذار باید با ارائه مدارک بانکی اثبات کند که گردش سرمایه وی بالغ بر 3 میلیون $ (دلار) است.
  • متقاضی باید اثبات کند که ارزش دارایی متقاضی در حدود 1.5 میلیون $ (دلار) است. این مبلغ قابلیت انتقال به کشور استرالیا را دارد.

اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری

همانطور که گفته شد سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق راه ها و روش های گوناگون امکان پذیر است. اما باید به این نکته توجه داشت که تمامی این روش ها منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی شود. پروسه سرمایه گذاری در استرالیا بین یک تا 4 سال به طول می انجامد. از این رو بسته به نوع سرمایه گذاری و میزان سرمایه فرد موفق به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می شود. لازم به ذکر است متقاضیان می توانند در طول انجام پروسه سرمایه گذاری به همراه همسر و فرزندان خود با سن کمتر از 18 سال در استرالیا اقامت داشته باشند.

پس از گذشت یک الی 4 سال از سرمایه گذاری موفق و سود 10 در کشور استرالیا و اثبات میزان سودآوری می توانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید. از این رو با گذشت یک سال از اخذ اقامت دائم می توانید اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت و پاسپورت استرالیا برای خود و اعضاء خانواده انجام دهید.

برای آنکه ریسک سرمایه گذاری در کشور استرالیا و سایر کشورهای مورد نظر را پایین بیاورید بهتر است با وکلا و مشاورین متخصص در این حوزه مشورت کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت موفق در عرصه مهاجرت آمادگی دارد تا اطلاعات تخصصی در رابطه با سرمایه گذاری در کشورهای مطرح دنیا را در اختیار متقاضیان قرار دهد. از این رو پرونده های مهاجرتی را با موفقیت به سر انجام برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :