مهاجرت کاری آمریکا

مهاجرت به آمریکا با ویزای EB1

مهاجرت به آمریکا با ویزای EB1

مهاجرت به آمریکا با ویزای EB1 برای متقاضیان بین المللی به عنوان یکی از روش های معقول مهاجرت به آمریکا در نظر گرفته شده است. بزرگترین اقتصاد جهان، ایالات متحده آمریکا امروزه به دلیل داشتن فرصت های شغلی در بخش های متفاوت و آزادی اقتصاد یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت می باشد. این کشور هم اکنون از نظر آزادی اقتصاد در رده 12 جهان قرار دارد و مکان مناسبی برای سرمایه گذارن و کارفرمایان بین المللی است. از این رو فرصت های مناسب شغلی در بخش بین المللی و دیگر بخش ها برای کارگران خارجی وجود دارد.

دولت آمریکا در غالب 5 مسیر به افرادی که واجد شرایط هستند ویزای کاری دائمی صادر می کند. بدین ترتیب متقاضیان بین المللی با استفاده از روش مهاجرت به آمریکا با ویزای EB1 می توانند به آمریکا مهاجرت کنند و به کار مشغول شوند. یکی از این مسیرها EB1 است که به افراد متخصص این اجازه را می دهد تا به اقامت دائم این کشور دست یابند. در این نگارش که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است مهاجرت به آمریکا از طریق تخصص EB1 شرح داده شده است:

 • چه افرادی واجد شرایط ویزای EB1 هستند؟
 • ویزای EB1 چیست؟
 • مزایای استفاده از ویزای EB1 چیست؟
 • شرایط استفاده از ویزای EB1 چگونه است؟
 • روند اخذ ویزای تخصص EB1 چگونه است؟

شرایط مهاجرت به آمریکا با ویزای EB1

مردم به دلایل مختلفی کار در ایالات متحده را انتخاب می کنند. بدین ترتیب طیف گسترده ای از فرصت های شغلی، پتانسیل پیشرفت کاری رو به جلو و چشم انداز مناسب همراه با حقوق و درآمد بالا فقط برخی از مزایای کار در آمریکا است. با این حال، این مزایا بهایی دارد و بسیاری از آنها تعجب می کنند که فرهنگ کار آمریکا چقدر سخت و رقابتی است. به طور متوسط​​، آمریکایی ها بیش از 40 ساعت در هفته کار می کنند که در ابتدا برای مهاجرین کمی دشوار می باشد. معمولا هر سال 2 هفته مرخصی به کارمندان داده می شود. بدین ترتیب قوانین حمایتی از شغل نیز در آمریكا كمتر بوده، به این معنی كه شركت ها انعطاف پذیری بیشتری در استخدام و اخراج كارمندان به دلخواه خود دارند. گرچه شرایط سخت کاری برای تازه واردان سخت به نظر می رسد اما کار در کشور آمریکا می تواند منجر به یک تجربه فوق العاده و با ارزش شود.

بررسی ویزای کاری EB1

ویزای EB1 دسته اول یا اولویت اول در ویزاهای مهاجرت به آمریکا مبتنی بر اشتغال است. مهاجرت به آمریکا از طریق تخصص EB1 این فرصت را به افرادی که دستاوردهای تحصیلی یا شغلی خوبی دارند و دارای مدارک علمی بالا و مهارت هستند می دهد تا بطور دائم به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کنند. متقاضیانی که بتوانند ثابت کنند که این شرایط را دارند می توانند به کار و زندگی در ایالات متحده آمریکا بپردازند. بدین ترتیب آنها همچنین قادر به دریافت اسناد ایالات متحده مانند گواهینامه رانندگی، املاک شخصی خود در آمریکا هستند و می توانند به تحصیلات خود ادامه دهند، ازدواج کنند و صاحب فرزند شوند. توجه داشته باشید این افراد پس از دریافت ویزای EB1 قادر به اخذ اقامت دائم در ایالات متحده خواهند شد.

افراد واجد شرایط مهاجرت به آمریکا با ویزای EB1

به صورت کلی افرادی که دارای مهارت خاص و تخصص ویژه هستند برای دریافت ویزای تخصص EB1 باید جزء یکی از 3 گروه زیر باشند:

 • افرادی که توانایی های خارق العاده ای در زمینه های هنر، علم، آموزش، ورزش و تجارت دارند. دستاوردهای این افراد باید گسترده و یا شناخته شده بین المللی باشد.
 • اساتید و محققان برجسته ای که به دلیل کار و مشارکت در زمینه های مربوط به خود در سطح بین المللی شناخته شده اند و به رسمیت شناخته می شوند. اساتید و محققان باید حداقل 3 سال تجربه در زمینه تحقیق یا تدریس داشته باشند.
 • مدیران چند ملیتی یا مدیرانی که حداقل یک سال در مدت 3 سال گذشته را در یک شعبه بین المللی یا یک شرکت آمریکایی کار کرده اند. آنها برای ادامه کار در کشور آمریکا باید از ویزای EB1 استفاده کنند و پست آنها باید مطابق با پست مرتبط با شرایط کاری در کشور آمریکا و کشور مبدا باشد.

افراد واجد شرایط مهاجرت به آمریکا با ویزای EB1

شرایط دریافت ویزای EB1 و مهاجرت به آمریکا

افرادی که جزء گروه اول گفته شده یعنی افراد متخصص که دارای دستاوردهای بین المللی هستند برای دریافت ویزای EB1 و اخذ گرین کارت آمریکا بایستی حداقل 3 شرط از موارد زیر را داشته باشند.

این شرایط به طور کلی در لیست زیر شرح داده شده است:

 • به خاطر دستاوردها و عملکرد خود یک جایزه ملی یا بین المللی دریافت کرده باشند.
 • عضو یک انجمن مربوط به رشته خود باشند که به طور مداوم موجب پیشرفت اعضای آنها شود.
 • مقالات یا تحقیقاتی را در مجلات و رسانه های معتبر منتشر کرده باشند.
 • در حوزه های مربوط به خود به صورت علمی، هنری، ورزشی یا مرتبط با کار خود شرکت کرده باشند و همکاری کرده باشند.
 • مقالاتی را نوشته باشند که در نشریات معتبر یا رسانه های اصلی منتشر شده اند.
 • کارهای خود را در نمایشگاه ها یا ویترین های بین المللی به نمایش گذاشته باشند.
 • شواهدی مبنی بر اینکه آنها در سازمانی برجسته نقش تعیین کننده ای داشته اند.
 • موفقیت تجاری در هنرهای نمایشی دریافت کرده باشد.

مهاجرت به آمریکا با ویزای EB1 برای اساتید و مدیران

مدیران چند ملیتی در خصوص مهاجرت به آمریکا با ویزای EB1، باید از شرکتی یا شعبه ای از شرکت چند تبعه ای در کشور خارجی، یک پیشنهاد شغلی معتبر دریافت کرده و یا آنجا شاغل بوده و یا کار کرده باشند. اساتید و محققان برای اخذ ویزای EB1 باید حداقل 2 شرط از موارد زیر را داشته باشند:

 • باید اثبات کنند که دیگران مطالبی را در مورد كار و دستاوردهای خود در زمینه مربوط به خود نوشته باشند و منتشر كرده باشند.
 • عضو یک انجمن مربوط به رشته خود باشند که به طور مداوم موجب پیشرفت اعضای آنها شود.
 • مقاله یا کتاب در ژورنال های معتبر منتشر کرده باشد.

تحصیل تخصص در آمریکا به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

مراحل مهاجرت به آمریکا با ویزای EB1

همانطور که گفته شد در صورتی که متقاضی متخصص دارای مهارت خاص بوده نیازی به کارفرما و مراحل اداری مربوط به کارفرما ندارد و بدون نیاز به کارفرما مراحل اخذ ویزای EB1 را در یکی از سفارات آمریکا پیگیری می کند. اما اگر فرد محقق، استاد یا مدیر باشد بایستی ابتدا مراحل توسط کارفرما پیگیری شود و پس از دریافت مجوز اقدام به ارسال مدارک و فرم ها به سفارت کند. مراحل کلی در خصوص مهاجرت به آمریکا با ویزای EB1 به اختصار توضیح داده شده است:

مراحل شرح
مرحله اول دریافت و ارسال فرم DS-260 که متقاضی خارجی باید قسمت های آن را پر کند و آن را ارائه نماید. این فرم که عنوان درخواست ویزای EB1 برای متقاضی می باشد به کنسولگری آمریکا در کشور محل اقامت آنها ارائه می شود.
مرحله دوم در بسته مرکز ملی ویزا در مورد معاینات پزشکی و واکسیناسیون که متقاضی باید انجام دهد نیز الزاماتی وجود دارد. متقاضی باید برای تکمیل مدارک به پزشک مجاز مراجعه کند و تاییدیه پزشکی بگیرد.
مرحله سوم  پس از تایید فرم DS-260 توسط مرکز ملی ویزا مدارک و اسناد لازم برای ویزای EB1 باید به سفارت ارسال شود.

 مدارک لازم جهت مهاجرت به آمریکا با ویزای EB1

پس از انجام 2 مرحله در جهت مهاجرت به آمریکا با ویزای EB1 اول متقاضی بایستی مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری آمریکا EB1 را به کنسولگری ارائه کند که شامل موارد زیر می باشد:

گذرنامه دارای حداقل 6 ماه اعتبار

 • پیشنهاد کارفرما
 • فرم تایید شده DS-260
 • ارائه 2 قطعه عکس پرسنلی
 • ارائه گواهی امضاء شده پزشکی
 • مجوز کار تایید شده
 • ارائه نامه کارفرمای پیشین
 • ارائه مدارک اثبات کننده واجد شرایط بودن ویزای EB1
 • ارائه مدارک ترجمه شده
 • ارائه گواهی عدم سوء سابقه

در نظر داشته باشید که ممکن است زمان صدور ویزای EB1، چندین ماه تا چندین سال طول بکشد. همچنین با داشتن ویزایEB1 می توانید به بیمه پزشکی آمریکا دست یابید. هرچند هزینه مراقبت های پزشکی در آمریکا بسیار بالا می باشد. در نظر داشته باشید با دریافت این نوع ویزا می توانید همسر و فرزند زیر 21 سال خود را به این کشور بیاورید. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما درباره امور مهاجرت و اعزام دانشجو به آمریکا می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :