مهاجرت کاری آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق کار

مهاجرت به آمریکا از طریق کار

مهاجرت به آمریکا از طریق کار به دلیل داشتن پشتوانه مالی برای رفع هزینه های زندگی، یکی از روش های پر طرفدار برای مهاجرت می باشد. در کشور پیشرفته ایالات متحده آمریکا به دلیل شرایط مناسب کاری و مزایای کاری در آن، مهاجرین زیادی را تشویق به استفاده از این روش یعنی کار برای اخذ اقامت دائم ایالات متحده می کند.

دولت آمریکا قوانین مناسبی را با توجه به شرایط مختلف متقاضیان کار خارجی وضع کرده و تنوع مختلفی از ویزاهای کاری چه دائم چه موقت صادر می کند. در اینجا کارشناسان با دانش موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت انواع روش های مهاجرت به آمریکا از طریق کار و کسب اقامت موقت و دائم با دریافت ویزای کاری را به تفصیل شرح داده اند.

شرایط متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق کار

به صورت کلی اقراد خارجی که برای کار به ایالات متحده آمریکا می آیند شامل 3 گروه می شوند. گروه اول مربوط به افرادی می باشد که گرین کارت آمریکا را دریافت کرده اند که مانند شهروندان آمریکا می توانند به ایالات مختلف این کشور سفر کنند و به کار مشغول شوند. گروه دوم به افراد خارجی مربوط می شود که گرین کارت آمریکا را ندارند. اما می خواهند برای کار به آمریکا مهاجرت کنند و اقامت دائم آمریکا را کسب کنند.

این دسته از افراد نیازمند کسب مجوز اشتغال (Employment Authorization Document) هستند. گروه سوم نیز مربوط به افرادی است که می خواهند به طور موقت و در بازه کوتاهی به آمریکا مهاجرت کنند. در این مدت کوتاه مشغول به کار موقت شوند. این نوع افراد بایستی یکی از ویزاهای کاری موقت آمریکا را دریافت کنند تا اجازه ورود و کار در آمریکا را داشته باشند.

کاریابی در آمریکا و مهاجرت

مشکل اصلی افرادی که مایل به کار در ایالات متحده هستند، یافتن شغل نیست، بلکه اخذ ویزا می باشد. اولین قدم برای کار در ایالات متحده، یافتن کارفرمایی است که خواستار درخواست ویزای کار شما باشد. بیشتر کارفرمایان به دلایل مختلف ترجیح می دهند یک کارگر بومی را به جای فرد خارجی استخدام کنند و دردسرهای اداری را تاب نمی آورند. بیشتر ویزاهای کاری به افراد دارای تخصص و مهارت های تخصصی داده می شود.

در صورت داشتن رزومه قوی و تخصص مناسب می توانید با استفاده از سایت های کاریابی و موسسات کاریابی به یافتن کار امیدوار باشید. همچنین اگر به 2 یا چند زبان صحبت می کنید، یا مهارت های ویژه دیگری دارید، شانس بهتری برای یافتن کار در آمریکا خواهید داشت. همچنین ایالت های خاصی مانند نیویورک، کالیفرنیا و تگزاس وجود دارد که به استخدام کارگران بین المللی شهرت دارند.

مزایای مهاجرت به آمریکا از طریق کار

همانطور که می دانید کشور آمریکا یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان از نظر مالی و اقتصادی می باشد به طوری که نرخ بیکاری 3.7% این کشور گواه بر این موضوع دارد. افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند و در این کشور مشغول به کار می شوند می توانند از مزایای بسیاری سود ببرند. مهاجرین خارجی که موفق به کسب اقامت دائم کاری در ایالات متحده آمریکا شده اند می توانند برای اخذ اقامت همسر و فرزند کم تر از 21 سال خود اقدام کنند.

در لیست زیر برخی از مزایای کار در این کشور ذکر شده است:

  • پتانسیل زیاد برای کسب حقوق و درآمد بالا

کماکان واحد پولی این کشور یعنی دلار یکی از ارزشمندترین ارزهای دنیا است. کار در حوزه های فناوری، دارایی، سرگرمی، محیط زیست، پزشکی و بهداشت و سایر که در آن شرکت های آمریکایی بر صحنه جهانی غالب هستند درآمد بسیار بالایی دارد.

  • بیمه درمانی

استانداردهای بیمه درمانی ایالات متحده مطمئنا بسیار بالا و پر کاربرد است. به دلیل مواردی مانند پرداخت هزینه، پرداخت داخلی یا بیرون شبکه ای، امکان مراجعه به برخی از متخصصان، رویه های تحت پوشش، پوشش های تکمیلی و مواردی دیگر بسیار عالی است.

  • مالیات

در حالی که ایالات متحده نرخ مالیات بسیار پایین کشورهایی مانند سنگاپور یا مناطق کوچکتر مانند موناکو را ندارد. اما طبق استانداردهای جهانی و بسته به اینکه در کدام ایالت کار می کنید مانند تگزاس که نرخ مالیات بسیار کمی دارد.

• سود

روشی که اکثر آمریکایی ها به ثروتمندی می رسند، معمولا نه از حقوق و دستمزد بلکه از سهم سود صاحبان کار است. بسیاری از شرکت ها و به ویژه شرکت های بخش فناوری، سهم سود به دست آمده را به صورت کمک هزینه یا گزینه هایی به کارمندان به عنوان بخشی از بسته های حقوقی ارائه می دهند.

  • تعطیلات و مرخصی

قوانين آمريكا در مورد تعطيلات سختگيرانه نيست. اساسا یک شركت باید حداقل 2 هفته (يا 10 روز كاري) مرخصی به کارکنان خود در کنار روزهای بيماری بدهد. علاوه بر این حتی اگر ایالات متحده تعطیلات فدرالی مانند 4 جولای، روز شکرگذاری و غیره داشته باشد، هیچ شرکت خصوصی موظف نیست روز مرخصی را به کارمندان خود بدهد.

مزایای مهاجرت به آمریکا از طریق کار

حقوق و دستمزد در آمریکا

میزان حقوق فقط بخشی از پیشنهاد شغلی است. اما حداقل برای آمریکایی ها معمولا مهمترین است. هزینه زندگی در آمریکا خصوصا در شهرهای بزرگ می تواند بسیار بالا باشد. با این حال، درآمد نیز در آنجا بالاتر است. حداقل دستمزد فدرال در هر ساعت 7.25$ (دلار) است. اما بسیاری از شهرها و ایالت ها برای برآورد هزینه های زندگی حداقل دستمزد بالاتری دارند. حقوق برخی از حرفه ها، مانند حقوق پرستاران یا معلمان مدرسه، از ایالت به ایالت دیگر متفاوت می باشد.

بنابراین عاقلانه است که قبل از شروع درخواست برای شغل، تحقیق کنید. عامل مهم دیگری که باید در نظر بگیرید بسته مزایای یک پیشنهاد شغلی است. بسته به اندازه و ماهیت شرکت، کارفرمای شما ممکن است مزایایی از جمله بیمه درمانی، برنامه بازنشستگی، بیمه دندانپزشکی و بیمه عمر را ارائه دهد.

انواع ویزای کاری در آمریکا

ویزاهای کار در آمریکا به 2 دسته ویزای کاری مهاجرتی و ویزای کاری غیر مهاجرتی تقسیم می شوند. افرادی که خواستار اخذ اقامت دائم ایالات متحده هستند باید برای ویزاهای مهاجرتی اقدام کنند این نوع ویزاها در 5 حالت به متقاضیان داده می شود که به ویزای EB معروف هستند. ویزاهای غیر مهاجرتی نیز افرادی که قصد کار موقت در دوره ای کوتاه در ایالات متحده آمریکا دارند صادر می شود. این نوع ویزاها بسته به شرایط مختلف در 13 نوع ویزا صادر می شود.

در زیر نام تمامی این نوع ویزاها بر اساس دسته بندی برای افرادی که خواستار مهاجرت به آمریکا از طریق کار هستند آورده شده است:

ویزای کاری مهاجرتی آمریکا ویزای کاری غیر مهاجرتی آمریکا
EB-، 5، EB-4، EB-3،EB-2 H-1B, H-1B1, H-2A, H-2B, H-3, I Visa, L-1, P-1, P-2, P-3, R-1, TN, O-1

اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق کار

افرادی که می خواهند از طریق کار، اقامت دائم آمریکا را کسب کنند. از این رو به این کشور به صورت دائمی مهاجرت کنند می توانند از ویزاهای کاری مهاجرتی آمریکا استفاده کنند. توجه داشته باشید که برای کار به صورت دائمی در آمریکا برای افرادی که شهروند این کشور نیستند نیاز به اخذ مجوز اشتغال کار (EAD) می باشند که توسط درخواست کارفرما و ارائه مدارک به سفارت صورت می پذیرد.

در حال حاضر 5 نوع ویزا برای کار و کسب و کار در آمریکا در نظر گرفته شده که در زیر شرح داده شده است:

نوع ویزا توضیحات
EB-1 افرادی که توانایی خارق العاده در زمینه های علمی، ورزشی، هنر، تجارت و دیگر زمینه های دارند می توانند از این طریق اقدام کنند.
EB-2 افرادی که مدارک تحصیلی پیشرفته دارند به خصوص در زمینه هنر، علمی و تجارت می توانند از این طریق اقدام کنند.
EB-3 کارگران ماهر خارجی و غیر ماهر که شرایط خاص این نوع ویزا را داشته باشند.
EB-4 برای افراد خاص مانند کارمندان بازنشسته سازمان های بین المللی، کارمندان مذهبی و کارمندان پست های خدمات خارجی آمریکا
EB-5 برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری در آمریکا حدود 500000$ (دلار) هستند تعلق می گیرد.

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کار غیرمهاجرتی

همانطور که اشاره شد ویزاهای کاری غیرمهاجرتی برای افرادی که به صورت محدود و موقت می خواهند وارد آمریکا شوند و به کار مشغول شوند صادر می شود.

این نوع ویزاها عبارتند از:

پارامتر شرح
ویزای H-1B افراد متخصصی که دارای مدارک تحصیلی بالا در رابطه با کار دارند می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند.
ویزای H-1B1 این نوع ویزا فقط به افراد ملیت های شیلی و سنگاپور تعلق می گیرد.
ویزای H-2A برای کارهای کشاورزی موقت یا فصلی
ویزای H-2B برای کار غیر موقت یا فصلی غیر کشاورزی، محدود به شهروندان یا اتباع کشورهای تعیین شده
ویزای H-3 برای آموزش غیر از فارغ التحصیلان پزشکی یا دانشگاهی که در کشور خود کارآموزی وجود ندارد.
ویزای I برای روزنامه نگاران و کسانی که در بخش اطلاعات یا رسانه کار می کنند.
ویزای L-1 برای کار در شعبه ها، ​​شرکت های وابسته یا شرکت های فرعی کارفرمای فعلی با ظرفیت مدیریتی یا اجرایی و یا در موقعیتی که نیاز به دانش تخصصی دارد.
ویزای P-1 برای افراد یا گروهی که در مسابقات خاص بین المللی شرکت می کنند.
ویزای P-2 برای هنرمندان جهت کار موقت صادر می شود.
ویزای P-3 برای اجرا، تدریس یا مربی کردن تحت برنامه های فرهنگی یا اجرای نمایش سنتی قومی، موسیقی، تئاتر یا هنری است.
ویزای TN  این ویزا به وکلا، دانشمندان، مهندسان، معلمان کانادا اجازه می دهد تا به طور موقت در ایالات متحده کار کنند.
ویزای R-1 برای افرادی که برای کار در سازمان های مذهبی به آمریکا می آیند.
ویزای O-1 افرادی که در رشته های هنری، تجاری و ورزشی مهارت بسیار بالایی دارند.

برای کسب اطلاعات از شرایط مهاجرت به آمریکا و روش های مهاجرت می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :