مهاجرت سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا

آمریکا با بالاترین میزان تولید ناخالص داخلی جزء برترین اقتصاد جهان بوده و این موضوع موجب سرمایه گذاری در آمریکا می باشد. کشور آمریکا به دلیل رشد اقتصادی سال های اخیر و نرخ های پایین بیکاری و داشتن ثبات اقتصادی و همچنین ارتباط و حضور گسترده در بازارهای جهانی سرمایه گذاران خارجی زیادی را به خود جذب کرده است. همچنین دولت آمریکا به سرمایه گذاران خارجی که در این کشور سرمایه گذاری می کنند مزایایی را مانند اقامت دائم و گرین کارت را اهدا می کند.

سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا یکی از روش های مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت دائم این کشور بوده که در غالب برنامه ای که توسط دولت ارائه شده، امکان پذیر است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این نگارش را با موضوع مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB5 برای افراد متقاضی سرمایه گذاری در آمریکا آماده کرده اند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری در آمریکا

برای اینکه سرمایه گذار واجد شرایط ویزای سرمایه گذاری EB5 باشد، شرایط متعددی وجود دارد که شخص باید آنها را رعایت کند. سرمایه گذار باید در یک شرکت بازرگانی جدید که در تاریخ 29 نوامبر 1990 یا قبل از آن تأسیس شده سرمایه گذاری کند. این سرمایه گذاری باید از طریق خرید سهام و بازسازی آن به عنوان یک شرکت تجاری جدید انجام شود. علاوه بر این، سرمایه گذار EB5 باید برای حداقل 2 سال میزان اشتغال را به 10 نفر افزایش دهد به طوری که مشاغل شغلی باید دائم و تمام وقت باشد که می توانند مشاغل مستقیم یا غیرمستقیم باشند. مشاغل مستقیم مواردی هستند که در شرکت بازرگانی ایجاد شده که سرمایه گذار در آن سرمایه گذاری کرده است. مشاغل غیر مستقیم کارهایی هستند که در نتیجه سرمایه گذاری در شرکت تجاری به وجود آمده، اما افراد برای شرکت های دیگر کار می کنند.

درنهایت، سرمایه گذار در برنامه EB5 باید حداقل مقدار سرمایه مورد نیاز را سرمایه گذاری کند. به طور کلی، حداقل میزان برای سرمایه گذاری 1800000$ (دلار آمریکا) در اقتصاد ایالات متحده آمریکا است. اما اگر سرمایه گذار یک منطقه روستایی یا منطقه ای با بیکاری بالا را انتخاب کند، می تواند با سرمایه ای به اندازه 900000$ (دلار آمریکا) سرمایه گذاری کند. این مبلغ باید دارایی های شخصی سرمایه گذار باشد و نباید قرض یا وام گرفته شود.

برنامه EB5 سرمایه گذاری در آمریکا

برای کسانی که مایل به اخذ وضعیت اقامت دائم یا گرین کارت آمریکا هستند، برنامه مهاجرت سرمایه گذاری EB5 ایالات متحده کارآمدترین روش برای دستیابی به چنین وضعیتی است. از سال 1990 که کنگره این برنامه را ایجاد کرد، هر سال، دولت ایالات متحده آمریکا ویزای قابل توجهی را برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری قابل توجهی در کشور هستند، اختصاص می دهد. توجه داشته باشید که قوانینی از این برنامه در نوامبر 2019 دچار تغییر شده و میزان حداقل مبلغ سرمایه گذاری افزایش یافته و همچنین براساس برنامه EB5، افراد و اعضای خانواده درجه یک آنها می توانند در مدت زمانی کوتاهی مقیم دائم ایالات متحده آمریکا شوند. ویزای EB5 به یک شهروند خارجی اجازه می دهد تا از طریق سرمایه گذاری و ایجاد شغل در اقتصاد ایالات متحده، اقامت دائم آمریکا را بدست آورد.

طبق برنامه مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB5، سرمایه گذاری بایستی بین 900000$ الی 1.8 میلیون $ (دلار) باشد و حداقل 10 شغل برای شهروندان آمریکایی یا مهاجران خارجی ایجاد کند. تفاوت این میزان سرمایه گذاری بسته به منطقه سرمایه گذاری و میزان نرخ بیکاری می باشد. با داشتن ویزاهای EB5، سرمایه گذار می تواند به طور دائم در هر ایالاتی که بخواهد زندگی و کار کند و باید به کلیه قوانین و مقررات ایالات متحده پایبند باشد و مالیات بپردازد. این نوع ویزاها بسیار متفاوت از انواع دیگر ویزا است زیرا نیازی به درخواست کارفرمای آمریکایی برای مهاجرت ندارد. دارنده ویزاهای EB5 می تواند برای مدت معینی و در صورت واجد شرایط بودن، به ایالات متحده و خارج از کشور سفر کند و در صورت واجد شرایط بودن، همچنین می تواند برای دریافت مجوز اقدام کند و شهروند ایالات متحده آمریکا شود.

برنامه EB5 سرمایه گذاری در آمریکا

انواع ویزاهای سرمایه گذاری EB5 آمریکا

از آنجا که ویزاهای EB5 بخشی از ویزاهای مهاجرتی کاری است، این نوع ویزاها دارای محدودیت سالانه هستند و ظرفیت ویزاهای سرمایه گذاری EB5 فقط 7.1% از کل 140000 ویزای اشتغال یعنی حدود 10000 ویزا در سال می باشد. در صورت پرشدن برنامه های سالانه، ویزاها در لیست انتظار برای سال بعد قرار می گیرند.

به صورت کلی ویزاهای برنامه EB5 به 4 دسته تقسیم می شوند که در زیر آمده است:

نوع ویزاتوضیحات
ویزای T5این ویزا به افراد ثروتمند و مایل به زندگی در ایالات متحده این امکان را می دهد تا در اقتصاد این کشور سرمایه گذاری کنند و اقامت دائم آمریکا را کسب کنند. به دلیل محدودیت در تعداد صدور در سال، این نوع ویزا کمتر از 3000 عدد در سال صادر می گردد.
ویزای R5این ویزا برای افرادی که خواهان سرمایه گذاری در بخش خطوط هوایی و خلبانی در مناطق عمومی هستند صادر می گردد. به دلیل ظرفیت کم این نوع ویزا، اخذ این نوع ویزا دشوار است و زمان زیادی را در بر دارد.
ویزای C5این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که خواهان سرمایه گذاری بیش از 1.8 میلیون $ (دلار) در آمریکا هستند و موجب افزایش اشتغال می شوند.
ویزای I5برای آن دسته از سرمایه گذارانی است که در مراکز منطقه ای در مناطق هدفمند با بیکاری زیاد و در مناطق روستایی سرمایه گذاری می کنند.

مراحل سرمایه گذاری در کشور آمریکا

برای دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا، ابتدا بایستی صلاحیت خود را با مقامات آمریکایی تأیید کنید. سازمان مسئول صدور ویزاهای EB5 سازمان USCIS است، برای واجد شرایط شدن باید درخواست خود را از طریق ارسال فرم I-526، ارائه کنید. سازمان مربوطه آن را بررسی می کند و به شما اطلاع می دهد که تأییدیا رد شده اید. در صورت تأیید، دادخواست شما به مرکز ملی ویزا (NVC) ارسال می شود که مسئولیت صدور ویزای شما را بر عهده خواهد داشت.

مرکز ملی ویزا شماره پرونده و شماره شناسه فاکتور را به شما اختصاص می دهد و بسته ای را با دستورالعمل ها و فرم های مربوط به نحوه اعمال ارسال برای شما ارسال می کند. بسته فقط زمانی که تاریخ اولویت شما مجاز به اپلای است ارسال می شود. پس از آن مدارک لازم خواسته شده به سفارت ارائه می گردد. این مدارک شامل موارد زیر است که پس از تایید فرم I-526 و دریافت شماره پرونده بایستی ارائه گردد.

مراحل اخذ ویزا و مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری به شرح لیست زیر می باشد:

  • ارائه صورت حساب های بانکی برای اثبات میزان سرمایه لازم
  • ارائه گذرنامه دارای اعتبار
  • 2 قطعه عکس مناسب پاسپورت
  • ارائه تاییدیه فرم I-526
  • ارائه گواهی پزشکی و واکسیناسیون
  • ارائه گواهی عدم سوابق کیفری
  • ارائه رزومه CV
  • ارائه فرم DS-260
  • ارائه دیگر مدارک خواسته شده بسته به شرایط

چنانچه تمایل به سرمایه گذاری در دیگر کشورها را دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از اطلاعات مشاورین با تجربه این موسسه بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :