مهاجرت کاری چین

مشاغل مورد نیاز چین

مشاغل مورد نیاز چین

مشاغل مورد نیاز چین براساس اهداف دولت سازماندهی می شود، براساس گزارش دولت چین بیش از 9 میلیون شغل جدید در چین در سال 2022 ایجاد شده است. نرخ بیکاری در نظرسنجی حدود( 6%) ثبت شده است. اجرای سیاست دسترسی برابر کارگران مهاجر به خدمات اشتغال تحت نظارت وزارت منابع انسانی و تامین اجماعی با توجه به ظرفیت شهرها ادامه خواهد داشت. صدور گواهینامه و اعطاء وام در جهت صنایع خدماتی تولیدی مانند تدارکات مدرن در قالب تجارت بین الملل و سیاست های پشتیبانی و ایجاد مزیت های جدید در اقتصاد در دستور کار کشور چین قرار خواهد گرفت.

کشور چین در شرق آسیا واقع شده و یکی از پرجمعیت ترین کشورها است. پایتخت این کشور پکن و بزرگ ترین شهر آن شانگهای می باشد. نوع حکومت آن سوسیالیستی تک حزبی است. واحد پول آن یوان نام دارد. این کشور در بین کشورهای هند، پاکستان، اندونزی، آفریقای شمالی، برزیل و مکزیک بیشترین و سریعترین رشد در اقتصاد را داشته و اقتصاد چین برمبنای مالکیت خصوصی استوار است. با توجه به جمعیت بالای چین استخدام مهاجران با موانعی روبه رو می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید.

زیر ساخت های دولت برای مشاغل مورد نیاز چین

میزان فارغ التحصیلان چین در سال 2022 به 8.74 میلیون نفر می رسد. برای جلوگیری از بیکاری و ارتقا مهارت های دانشگاه ها بایستی جذب آنان را در برنامه کاری خود لحاظ کنند. خصوصا وزارت منابع انسانی و تأمین اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش و وزارت دارایی. دولت چین توجه به خانواده های اشتغال صفر و قرار دادن آنها در اولویت را در برنامه خود قرار داده است. تشویق به شغل دبیری و آموزش از دیگر موارد مورد توجه و تاکید دولت برای کار در چین می باشد.

ترویج تولیدات هوشمند و ارائه خدمات غیر حضوری همراه با بازرسی و آزمایشات تحقیقی در کنار توسعه و طراحی های هوشمند در لیست خواسته های دولت است. افزایش خدمات و سرویس دهی آنلاین در جهت جلوگیری از ترافیک و هرج و مرج و کنترل بیماری ها نقش مهمی دارد. تجارت الکترونیک و نیروهایی در این زمینه نیز با استقبال خوبی مواجه خواهند شد.

بررسی مشاغل مورد نیاز چین

کشور چین پشتیبانی از نوآوری و خلاقیت در امور دانشگاهی و تحقیقات بنیادی کاربردی را در دستور العمل خود قرار داده است. سرعت بخشیدن به ساخت آزمایشگاه های ملی و تعمیق همکاری های علمی و فناوری بین المللی نیز موجب می شود تا از نخبگان کشورهای دیگر در چین استقبال شود. همچنین از کسانی که خواهان ادامه پروژه های کاربردی هستند با اثبات تقریبی نتایج می توانند امتیازات ویژه ای از سوی کشور چین دریافت کنند.

از دیگر مشاغل می توان به مقتصدان و دکترها با رویکرد توسعه اقتصاد جهانی در علم اقتصاد اشاره کرد. یعنی اقتصاددانانی که با تحقیقات خود بتوانند فواصل مالی بین طبقات فقیر و مرفه را کاهش دهند و توسط ضمانت با ثباتی معیشت مردم را کنترل کنند. بهترین مشاغل جهت کار در چین در سال جاری که در این کشور مورد نیاز می باشد در جدول زیر ارائه شده اند:

مشاغل سطح تخصص میزان درخواست
معلم کارشناسی بالا
مهندسی فناوری اطلاعات کارشناسی ارشد بالا
کارگزاران رایانه ای کارشناسی بالا
مهندس مکانیک کارشناسی ارشد بالا
مهندس شیمی کارشناسی یا کارشناسی ارشد بالا
مدرس زبان کارشناسی متوسط
پزشک متخصص متوسط
مهندس عمران کارشناسی یا کارشناسی ارشد متوسط

براساس آیین نامه دولت چین در سال 2022 نوسازی خیابان ها و پارکینگ ها و ساخت و ساز مراکز فرهنگی و گردشگری و ساخت مراکز خرید به تعداد و وسعت بالا در شهرها حائز اهمیت است. لذا استخدام نیروی انسانی و کارگران ساختمانی هم به تعداد بالا صورت خواهد گرفت.

بررسی مشاغل مورد نیاز چین

مشاغل چین در زمینه کشاورزی و معدن

بازسازی خانه و املاک قدیمی در روستاها و شهرها در چین در سال 2022 آغاز شده است. تاسیسات ساختمان از مشاغل فنی کاربردی است که بدون نیاز به مدرک دانشگاهی و با دارا بودن گواهی نامه علمی کاربردی افراد می توانند به راحتی استخدام شوند. همچنین انتقال آب و گاز و برق به روستاها و راه اندازی تاسیسات و زیر ساخت های مورد نیاز مستلزم وجود کارگران است.

از دیگر مشاغلی که نیاز به کارگران ساده دارد عبارتند از:

 • ساخت و توسعه راه آهن ملی
 • وزارت نیرو
 • حمل نقل
 • مسکن و شهرسازی

نیروهای مورد نظر را با شرایط خاص خودشان استخدام می کنند. در زمینه کشاورزی از مهندسین و بومیان درخواست همکاری می شود تا محصولات ارگانیک و مطابق با نیازهای جهان کشت و تولید شود. در زمینه معادن و استخراج ذغال سنگ و تامین بازارهای نفتی و تولید انرژی تجدید پذیر مورد توجه است. جهت اطلاع از شرایط و مهاجرت به چین مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

مشاغل مورد نیاز در چین برای دانشجویان

مشاغل دیگری که ممکن است دانشجویان در حال تحصیل در چین به دنبال آن باشند عبارتند از:

 • تدریس زبان انگلیسی
 • پژوهشگران و محققان
 • فروش محصول
 • تدوین فیلم و فتوشاپ
 • خانه دار
 • پذیرش هتل و بیمارستان
 • پرستار کودک
 • ترجمه

برخی نیز با هدف کار در چین قصد مهاجرت دارند که بایستی مدارک زیر را داشته باشند:

 • مدارک شناسایی
 • مدارک گذرنامه
 • عکس
 • فرم درخواست کار
 • مجوز کار یا معرفی نامه
 • مدارک کارورزی یا کارآموزی
 • نتایج تحقیقات درخشان

برای اطلاع از کارآفرینی در چین، شرایط کار، حقوق ماهیانه و هرگونه سوال در خصوص انواع مشاغل می توانید با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :