مهاجرت کاری سوئد

مشاغل مورد نیاز سوئد

مشاغل مورد نیاز سوئد

با یافتن کار در مشاغل مورد نیاز سوئد می توانید از طریق ویزای کاری به سوئد مهاجرت کنید و با گذشت 5 سال اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید. سوئد یکی از کشورهای پیشرفته اتحادیه اروپا و اسکاندیناوی است و در بسیار از مشاغل نیازمند نیروی کار ماهر و متخصص است. بسیاری از مشاغل برای کار در سوئد نیازمند ارائه مدرک عالی و دانشگاهی می باشد و بدون ارائه مدرک استخدام غیر ممکن است.

برای مثال برای کار در زمینه فناوری و اطلاعات که یکی از فیلدهای محبوب در سوئد است نیازمند ارائه مدرک تخصصی در این زمینه هستید. البته برخی مشاغل فنی مانند لوله کشی، نقاشی و غیره نیازی به ارائه مدرک ندارند ولی نیاز به مهارت دارد. در ادامه این نوشتار همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از جمله مشاغل مورد نیاز و پر درآمد سوئد را معرفی کرده اند.

مشاغل مورد نیاز سوئد در سال 2022

سوئد یکی از پیشگامان عرصه تکنولوژی و فناوری اطلاعات است. در این راستا شرکت های زیادی در این کشور در این زمینه مشغول به کار هستند. طرح ایده های نو و خلاقانه همواره هدف اصلی شرکت های فعالی در سوئد بوده و از جمله اسپاتیفای، اسکایپ، اچ اند ام و بسیاری دیگر حاصل شرکت های سوئدی بوده اند. از این رو یکی از مشاغل مورد نیاز در سوئد توسعه دهندگان فناوری و اطلاعات بوده و از مشاغل پردرآمد سوئد نیز می باشد. علاوه بر این یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز در سوئد می توان به مشاغل پزشکی اشاره کرد که کشور سوئد در این بخش نیز با کمبود نیرو مواجه است و تحصیل کردگان رشته پزشکی در سوئد می توانند به راحتی در سوئد کار بیابند.

در اینجا برخی از مهم ترین مشاغل مورد نیاز در سوئد آورده شده است:

 • پزشکی
 • پرستاری
 • مامایی
 • توسعه دهنده وب
 • برنامه نویس کامپیوتر
 • توسعه دهنده IT
 • معلمین
 • مهندسین عمران
 • مدیران
 • روانشناسی
 • مددکار اجتماعی

علاوه بر این از جمله مشاغل مورد نیاز در سوئد که کم تر نیاز به آموزش و مدارک تحصیلی دارد به شرح زیر است:

 • دستیار
 • آشپز
 • نجار
 • جوشکار
 • پیشخدمت
 • راننده
 • برق کار
 • مکانیک
 • صندوقدار
 • فلزکار
 • لوله کش
 • کارگران ساخت و ساز

مشاغل مازاد در سوئد

برخی از مشاغل در سوئد به دلیل تعداد بالای نیروی کار و یا تقاضای کم در میان کارفرمایان در سوئد بازاری بسیار رقابتی و سخت دارند. یافتن کار در این مشاغل کار بسیار سخت است. علاوه بر این میزان تقاضای کار در این مشاغل نیز باعث کاهش میزان حقوق نیز شده است. از جمله مشاغل مازاد در سوئد می توان به حرفه های عکاسی، مشاورین املاک، روزنامه نگاران و خبرنگاران، موسیقی دانان، خوانندگان، آهنگسازان، طراحان گرافیک، تحلیلگران مالی، مشاوران سرمایه گذاری، کارمندان بانک، کارگران فروشگاه، سرایدارها، دستیاران اداری، پذیرش و منشی ها اشاره کرد.

توجه داشته باشید که برای یافتن کار در این مشاغل در سوئد بایستی رزومه بسیار قوی و همچنین برتری های قابل توجه نسبت به دیگران داشته باشید تا بتوانید در بازار رقابتی این حرفه ها پیروز شوید. تسلط به زبان رسمی سوئد نیز یکی از ویژگی های بارز نیز می تواند باشد.

ساعات کاری مشاغل مورد نیاز در سوئد

ساعات کاری در مشاغل مورد نیاز در سوئد مانند دیگر مشاغل است. بدین گونه که از 8 صبح الی 5 بعد از ظهر می باشد. سوئد یکی از کشورهای مشهور در باب میزان تعادل بین کار و زندگی است. این مورد از مزایای زندگی و کار در سوئد شناخته می شود. لذا کارفرمایان کم تر درخواست اضافه کاری دارند و همچنین کارگران و کارمندان در سوئد کم تر به اضافه کاری می پردازند. به طور معمول میزان ساعات کاری استاندارد در سوئد 40 ساعت در هفته بود. اما در سال 2022 مردم سوئد حدودا در هفته 31 ساعت کار می کنند. همچنین به دلیل قوانین وضع شده برای حمایت از خانواده ها در سوئد، شهروندان می توانند تا 8 سالگی فرزند خود بیش از یک سال مرخصی با حقوق دریافت کنند. علاوه بر این ساعات کار انعطاف پذیر است. از این رو کارمندان می توانند حق انتخاب داشته باشند.

ساعات کاری مشاغل مورد نیاز در سوئد

میزان حقوق مشاغل مورد نیاز در سوئد

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم مشاغل مورد نیاز در سوئد در سال 2022 معرفی شده اند. اما میزان حقوق این مشاغل چه مقدار است.

برای پاسخ به این سوال جدول زیر را مشاهده کنید:

عنوان شغلیمیزان حقوق به کرون سوئدعنوان شغلیمیزان حقوق به کرون سوئد
پزشک273000SEKآشپز93600SEK
پرستار97800SEKنجار80000SEK
پزشک مامایی 160000SEKبرق کار68800SEK
برنامه نویس104000SEKتوسعه دهنده وب105000SEK
مهندس عمران103000SEKصندوقدار66700SEK
روانشناس167000SEKراننده کامیون40000SEK
مددکار اجتماعی155000SEKمعلم87600SEK
لوله کش69000SEKمکانیک66000SEK

میزان حقوق مشاغل در سوئد

به صورت میانگین برای همه مشاغل در کشور سوئد یک شخص حدود 117000SEK (کرون سوئد) درآمد ماهانه دارد. این در حالیست که بیشترین میزان میانگین حقوق در ماه حدود 518000SEK (کرون سوئد) و کم ترین میزان حقوق در ماه حدود 15800SEK (کرون سوئد) است. همچنین مشاغل ساعتی در سوئد به ازای هر ساعت حدود 670SEK (کرون سوئد) دستمزد دارند. به طور کلی میزان حقوق مشاغل در سوئد سالانه با افزایش 2% همراه بوده است.

همچنین میزان حقوق در مشاغل دولتی در سوئد حدود 5% حقوق بیشتری نسبت به مشاغل خصوص به کارمندان خود ارائه می کنند. طبق آمار اعلام شده 48% از كاركنان مورد بررسی در سوئد گزارش دادند كه در سال گذشته هیچگونه پاداش یا مشوق دریافت نکرده اند. در حالی كه 52% گفته اند كه حداقل یک نوع پاداش پولی دریافت كرده اند. شرایط و هزینه زندگی در سوئد به طور کاملا شفاف در مقاله مذکور شرح داده شده است.

تاثیر تحصیلات بر مشاغل مورد نیاز در سوئد

به طور کلی تحصیلات در سوئد بسیار حائز اهمیت به شمار می رود. هر چه میزان تحصیلات شما بیشتر باشد شانس شما برای یافتن کار در کشور سوئد و فعالیت در مشاغل مورد نیاز افزایش می یابد. علاوه بر این با بالاتر بودن میزان تحصیلات نیز میزان حقوق ماهانه در مشاغل افزایش می یابد. به طوری که دارندگان مدرک دکترا در سوئد 23% بیشتر از دارندگان مدرک کارشناسی در سوئد حقوق دریافت می کنند. همچنین دارندگان کارشناسی ارشد در سوئد حدود 29% دستمزد بیشتری نسبت به دارندگان مدرک کارشناسی دریافت می کنند. دوره کارشناسی ارشد یا هر برنامه تحصیلات تکمیلی در سوئد از 585000SEK الی 1750000SEK (کرون سوئد) هزینه در پی دارد و تقریبا 2 سال زمان می برد.

در نظر داشته باشید که برای کار در یکی از مشاغل مورد نیاز سوئد بایستی ویزای کاری دریافت کنید. در زمان تحصیل در سوئد اجازه کار تمام وقت را نخواهید داشت. پس از اتمام تحصیلات می توانید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید که برای دریافت آن حتما نیاز به یک پیشنهاد کاری از سوئد خواهید داشت. در این راستا مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند با توجه به مهارت ها و تخصص شما بهترین روش برای مهاجرت به سوئد را ارائه کنند و راهنمای شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :