مهاجرت به کشور استرالیا

مزایا و معایب زندگی در استرالیا

مزایا و معایب زندگی در استرالیا

متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بایستی از مزایا و معایب زندگی در استرالیا پیش از انجام اقدامات لازم اطلاع یابند. کشور استرالیا یکی از کشورهای مهاجر پذیر در دنیا است، به طوری که هر ساله افراد زیادی برای مهاجرت و اقامت تلاش می کنند از طریق راه های ممکن وارد این کشور شوند. مهاجرت به استرالیا و زندگی در این کشور به منظور شروع فصلی تازه برای فرد و اعضای خانواده متقاضی می باشد. برای اطلاع از مزایا و معایب زندگی در استرالیا مقاله پیش رو را که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است با دقت مطالعه کنید.

اطلاعات عمومی کشور استرالیا

استرالیا دارای 36735 کیلومتر خط ساحلی، بیش از 3000 ذخیره ملی و 15 مکان در فهرست میراث جهانی است، این کشور ترکیبی درخشان از شگفتی های طبیعی، غذاهای شگفت انگیز، فرهنگ، تاریخ، شهرهای پر جنب و جوش و مردمان محلی با استقبال دوستانه می باشد. کشور استرالیا به عنوان یک کشور نسبتا جوان شناخته می شود اما سرزمینی بسیار باستانی می باشد، برای بیش از 40000 سال مردم بومی در آنجا با محیط خود هماهنگ بودند. اما در سال 1788 زمانی که انگلیسی ها برای اولین بار وارد این کشور شوند و استرالیا را به عنوان یکی از مستعمره های خود اعلام کردند همه چیز در این کشور تغییر کرد.

استرالیا کشوری قاره ای و جزیره ای است که در نیم کره جنوبی بین اقیانوس های آرام و اقیانوس هند واقع شده است. این کشور دارای 18 میلیون نفر جمعیت است که 80% این جمعیت تنها در 10 شهر ساکن هستند. مردم استرالیا به زبان انگلیسی به مکالمه می پردازند، دین و مذهب در این کشور از حکومت جداست و شهروندان می توانند به طور آزادانه پیرو آیین و مذهب دلخواه خود باشند. واحد رسمی پول در کشور استرالیا، دلار استرالیا با علامت اختصاری AUD است.

مهاجرت و مزایا و معایب زندگی در استرالیا

برای مهاجرت به کشور استرالیا راه ها و روش های گوناگونی در نظر گرفته شده است. متقاضی باید با توجه به شرایط خود و اعضای خانواده بهترین گزینه را برای مهاجرت و اقامت در استرالیا انتخاب کند. دقت داشته باشید که تنها برخی از روش های مهاجرتی منجر به اخذ اقامت دائم استرالیا و تابعیت و پاسپورت این کشور می شود.

راه های مهاجرت به کشور استرالیا عبارتند از:

  • مهاجرت تحصیلی به استرالیا
  • مهاجرت کاری به استرالیا
  • سرمایه گذاری به استرالیا
  • مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند
  • ازدواج با فردی با تابعیت استرالیا
  • پناهندگی در کشور استرالیا

مهاجرت کاری، سرمایه گذاری و ازدواج با فردی با تابعیت استرالیا با رعایت قوانین و مقررات در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می شود. متقاضیان می توانند با مهاجرت تحصیلی به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشند. اگر بخواهند پس از تحصیل در استرالیا همچنان اقامت داشته باشد باید از طریق سایر روش ها اقدامات لازم را انجام داده و ویزای خود را تغییر دهند. مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور نمی شود زیرا تابعیت در این کشور بر اساس اصل خون اعطاء می شود.

مزایا و معایب استانداردهای زندگی در استرالیا

کشور استرالیا یکی از کشورهایی است که می تواند متقاضیان را به آرزو و اهداف برساند، دولت این کشور با فراهم کردن زیرساخت های لازم برای اقتصادی پویا و سالم، ایجاد زمینه های آموزش و رشد و ارائه خدمات رفاهی و بهداشتی توانسته نظر مهاجران زیادی را از سراسر دنیا جلب کند. حقوق و دستمزد ماهانه کارکنان در هر شهری بالا و چشمگیر است. همچنین اگر فردی به مهارت های فنی تسلط داشته باشد می تواند از حقوق و دستمزد بیشتری برخوردار شود. با توجه به سطح بالای حقوق شما می توانید ماهانه بخش زیادی از حقوق خود را پس انداز کنید و از جاذبه های گردشگری این کشور دیدن کنید.

بازار مسکن در کشور استرالیا کمی پیچیده است. برای خرید مسکن در کشور استرالیا باید مبلغ زیادی پرداخت شود، در سال 2022 هزینه خرید هر متر مربع ملک در مرکز شهر 82540AUD (دلار استرالیا) و هزینه خرید هر متر مربع ملک در خارج از مرکز شهر 58458AUD (دلار استرالیا) برآورد شده است. هزینه خرید و اجاره مسکن در شهرهای کانبرا، سیدنی، ملبورن و بریزبن بیشتر از سایر شهرها می باشد. اگر قصد خرید ملک در کشور استرالیا را دارید باید بدانید که چالش بزرگی در سر راه دارید و ممکن است پس از چند سال پس انداز بتوانید اقدامات لازم را جهت خرید ملک انجام دهید.

مزایا و معایب استانداردهای زندگی در استرالیا

مزایا و معایب زندگی و خدمات درمانی در استرالیا

استرالیا دارای یکی از سیستم های بهداشتی و درمانی با کیفیت در دنیا است. به طوری که توانسته در بسیاری از خدمات رسانی ها به بهترین شکل عمل کند. سیستم درمانی در این کشور به 2 صورت دولتی و خصوصی فعالیت می کند. از این رو تمامی بیمارستان ها موظف به رعایت قوانین بیمه های درمانی هستند. پزشکان، جراحان و پرستاران همگی از متخصصین و حرفه ای ها هستند که با آموزش های حرفه ای و گذراندن دوره های عملی آماده خدمات رسانی به مراجعه کننده ها هستند. افرادی که به این کشور مهاجرت کرده اند می توانند با ارائه درخواست از خدمات درمانی بهره مند شوند. لازم به ذکر است بر اساس قوانین بیمه بیشتر خدمات درمان و بهداشت توسط دولت کشور استرالیا پرداخت می شود.

استانداردهای زندگی در استرالیا در سطح بالایی قرار دارد که این شامل تمامی امکانات رفاهی می شود پس شما به اجبار برای استفاده از برخی از خدمات باید هزینه پرداخت کنید. پس باید برای پرداخت هزینه های خود برنامه دقیقی در نظر داشته باشید، اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید بهتر است در مشاغلی مشغول به کار شوید که درآمد بالایی دارند.

مزایا و معایب سیستم آموزشی در استرالیا

سیستم آموزشی در استرالیا از آن دسته امکاناتی است که به بهترین نحوه ارائه می شود. به طوری که بسیاری از خانواده ها به دنبال آن هستند تا فرزندان در مدارس یا دانشگاه های این کشور تحصیل کنند و بتوانند به رشد علمی و شخصیتی بالایی برسند. منابع آموزشی در مدارس و موسسات آموزش عالی استرالیا کاملا به روز و استاندارد هستند و تمامی نیازهای دانش آموزان و دانشجویان را پوشش می دهند. دانشگاه های معتبر استرالیا جزء دانشگاه های برتر در دنیا محسوب می شوند. همچنین نام تعدادی از آنها در لیست 100 دانشگاه برتر در دنیا وجود دارد.

در کنار همه این مزایا بد نیست بدانید که هزینه های تحصیل در کشور استرالیا ارزان نیست. از اینرو در برخی از رشته ها شهریه دانشگاه بیشتر از دانشگاه های کشور انگلستان و کشور آمریکا می باشد. هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی نیز در سطح بالایی قرار دارد به طوری که برای هزینه یک سال تحصیلی باید مبلغ 40000AUD (دلار استرالیا) پرداخت کنید. هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور به خصوص در رشته های پزشکی بالا است. اما دانشجویان می توانند با اخذ بورس تحصیلی یا شروع کار در طول دوران تحصیل بخشی از هزینه ها را تامین کنند.

بررسی مزایا و معایب زندگی در استرالیا

از مزایای مهاجرت به استرالیا این است که متقاضی می تواند اقامت دائم و پس از آن تابعیت و پاسپورت این کشور را به دست بیاورد، پاسپورت استرالیا جزء پاسپورت های برتر در دنیا محسوب می شود و با اخذ آن فرد می تواند بدون دریافت ویزا به 168 کشور در دنیا سفر کند. از مزایای دیگر اقامت در استرالیا می توان به آب و هوای مطلوب، آلودگی بسیار کم، نرخ پایین بیکاری، جمعیت کم و مناظر دیدنی و شگفت انگیز اشاره کرد.

یکی از معایب مهاجرت به کشور استرالیا این است که بسیاری از شهروندان این کشور در اجتماع و برخورد با سایرین با لهجه خاص استرالیایی صحبت می کنند که فهمیدن آن دشوار است. ممکن است در اوایل ورود به این کشور مهاجران نتوانند به راحتی ارتباط برقرار کنند. لازم به ذکر است که برای مهاجرت به استرالیا لازم است به طور کامل به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید تا بتوانید در این کشور به راحتی زندگی کنید.

در این نوشتار سعی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر آن بود تا علاقه مندان را با مزایا و معایب زندگی در استرالیا آشنا کنند. پیشنهاد موسسه این است که متقاضیان پیش از انجام اقدامات لازم برای مهاجرت با کارشناسان این حوزه مشورت کرده و اطلاعات لازم را در خصوص انواع روش های مهاجرت و مزایا و معایب زندگی در کشور مورد نظر را کسب کنند و با آگاهی کامل اقدامات لازم را در جهت مهاجرت انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :