مهاجرت تحصیلی سوئد

مزایا و معایب تحصیل در سوئد

مزایا و معایب تحصیل در سوئد

دانستن مزایا و معایب تحصیل در سوئد برای آن دسته که خواهان بررسی شرایط تحصیل و مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل هستند امری لازم است. سوئد کشوری بسیار پیشرفته علی الخصوص در زمینه فناوری و نوآوری است. دانشجویان با تحصیل در سوئد می توانند مدرک معتبر دریافت کنند. بدین ترتیب در کل کشورهای اروپایی و حتی غیر اروپایی مشغول به کار شوند. کشور سوئد بیش از 40 دانشگاه اعم از دانشگاه های خصوص و دولتی دارد و بهترین دانشگاه های سوئد جزء برترین دانشگاه های اروپا به حساب می آیند.

یکی از مزایای تحصیل در این کشور تجربه زندگی در کشور سوئد است. این کشور بسیار قانون مدار بوده و برابری یکی از مهم ترین ویژگی های زندگی در سوئد می باشد لذا مهاجرت به سوئد برای تمامی نژادها و کشورها بدون مشکل خواهد بود. در ادامه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مزایا و معایب تحصیل در سوئد را بررسی می کند.

بررسی مزایا و معایب تحصیل در سوئد

مهاجرت تحصیلی به سوئد یکی از رایج ترین روش های مهاجرتی به این کشور است. دانشگاه های برتر کشور سوئد در میان 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. از اینرو سیستم آموزش در این کشور مطابق با پروسه بولونیا می باشد. از بهترین شهرهای سوئد برای تحصیل می توان به شهرهای استکهلم (Stockholm)، گوتنبرگ (Gothenberg)، اوپسالا (Uppsala) و لوند (Lund) اشاره کرد. برای تحصیل در سوئد بایستی از دانشگاهی در این کشور پذیرش بگیرید و با اخذ ویزای تحصیلی به آن مهاجرت کنید. یکی از مزایا تحصیل در سوئد امکان استفاده از ویزای همراه برای اعضای خانواده یعنی همسر و فرزند زیر 18 سال می باشد. البته بالا بودن هزینه تحصیل در سوئد یکی از معایب آن است.

در جدول زیر مزایا و معایب تحصیل در سوئد ذکر شده است:

مزایا معایب
اعتبار بالای دانشگاه های سوئد بالا بودن هزینه تحصیل
زندگی با کیفیت و استاندارد بالا سختی اجاره خانه در سوئد
اخذ مدارک معتبر و مدارج علمی بالا آب و هوای سرد سوئد مخصوصا در شمال سوئد
امکان استفاده از ویزای همراه آزمون های زیاد در طول تحصیل
تحصیل رایگان در مقطع دکترا سختی زبان سوئدی
استفاده از خوابگاه و بورسیه دانشجویی محدودیت تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی

کیفیت آموزش از مزایای تحصیل در سوئد

اولین نکته ای که درباره تحصیل در سوئد بایستی به آن اشاره کنیم کیفیت خوب و عالی دوره های تحصیل و برنامه های مختلف تحصیلی در دانشگاه های این کشور است. این کشور بسیار پیشرفته دارای نظام آموزشی بسیار قوی و تحقیق محور می باشد. تحصیل در کشور سوئد به ویژه در زمینه های پزشکی و فناوری دارای شهرت و کیفیتی بی نظیر است. سوئد به عنوان مهد کشورهای فناوری و توسعه ایده های جدید و خلاقانه در زمینه اطلاعات فناوری شناخته می شود. شرکت های بسیاری از جمله اسکایپ و اسپاتیفای در این کشور حضور دارند. همچنین سوئد یکی از برترین کشورها در اروپا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی است. برترین دانشگاه سوئد دانشگاه کارولینسکا سوئد است که جزء 90 دانشگاه برتر اروپا شناخته می شود.

از جمله دانشگاه های برتر سوئد :

  • دانشگاه فناوری KTH سوئد
  • دانشگاه کارولینسکا سوئد
  • دانشگاه استکهلم سوئد
  • دانشگاه لوند سوئد
  • دانشگاه گوتنبرگ سوئد
  • دانشگاه مالمو سوئد
  • دانشگاه اوپسالا سوئد
  • دانشگاه علوم کشاورزی سوئد
  • دانشگاه Umea سوئد

مزایا و معایب تحصیل به زبان انگلیسی در سوئد

یکی دیگر از مزایای تحصیل در سوئد امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بسیاری از برنامه های تحصیلی است. زبان انگلیسی در مدارس سوئد از ابتدا آموزش داده می شود. اکثر مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند و به نوعی زبان دوم آنها به حساب می آید. تحصیل به زبان سوئدی ممکن است برای بسیاری امر سخت باشد. چرا که یادگیری زبان سوئدی در کل سخت می باشد. لذا تحصیل به زبان انگلیسی یکی از مزایای تحصیل در این کشور است.

البته تحصیل به زبان انگلیسی در سوئد اکثرا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود و دارای تنوع رشته های زیادی است. برای تحصیل به این زبان دانشجویان بایستی به سطح انگلیسی 6 برسند که در آزمون آیلتس نمره 6.5 لازم می باشد. دانشجویانی که دارای نمره 5.5 آیلتس هستند می توانند در دوره های زبان انگلیسی در سوئد شرکت کنند. جهت اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در سوئد مطالعه مقاله مذکور می تواند بسیار مفید واقع شود.

مزایا و معایب تحصیل به زبان انگلیسی در سوئد

تحصیل رایگان دکترا از مزایای تحصیل در سوئد

یکی دیگر از مزایای تحصیل در سوئد امکان تحصیل رایگان در مقطع دکترا است. لذا دانشجویان با در اختیار داشتن مدرک کارشناسی ارشد و ارائه مدارک تحصیلی معتبر و ارسال رزومه تحصیلی خوب و همچنین هماهنگی و مکاتبه با اساتید دانشگاه های سوئدی می توان در این مقطع در دانشگاه های سوئد پذیرش شوند. البته لازم به ذکر است که دانشجویان در طول تحصیل مقطع دکتری در سوئد ماهیانه حقوق 20000SEK (کرون سوئد) دریافت می کنند البته این میزان حقوق به دلیل مالیات به 13000SEK (کرون سوئد) می رسد. تحصیل دکتری در سوئد نیز هم به زبان سوئدی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان در پایان تحصیل بایستی از تز دکتری خود دفاع نمایند.

هزینه بالای تحصیل از معایب تحصیل در سوئد

یکی از مواردی که دانشجویان جهت تحصیل در سوئد بایستی به آن توجه نمایند هزینه تحصیل در سوئد می باشد. بالا بودن هزینه تحصیل یکی از معایب تحصیل در این کشور است به طوری که دانشجویان در طول تحصیل بایستی هزینه شهریه سالانه در حدود 8000€ الی 25000€ (یورو) را با توجه به مقطع و نوع رشته پرداخت نمایند. همانطور که ملاحظه می کنید هزینه تحصیل در سوئد بسیار بالاتر از کشورهایی مانند آلمان، اتریش و سوئیس است.

البته برای کاهش هزینه دانشگاه های سوئد بورسیه های دانشجویی و وام های کمک تحصیلی را به دانشجویان واجد شرایط ارائه می کنند. علاوه بر هزینه شهریه دانشجویان بایستی ماهانه حدود 1000€ (یورو) را برای هزینه زندگی در سوئد در نظر بگیرند. البته با استفاده از کار حین تحصیل در سوئد که یکی دیگر از مزایای تحصیل در سوئد است می توانند در مدیریت هزینه ها بهتر عمل کنند. چنانچه تمایل دارید پس از اتمام دوره تحصیلی خود از شرایط کار در سوئد اطلاع یابید، پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

اقامت در سوئد از معایب تحصیل در سوئد

یکی از بزرگترین مشکل هایی که بعضا برخی از دانشجویان در سوئد با آن مواجه می شوند پیدا کردن محل مناسب برای اقامت در سوئد در طول تحصیل است. خوابگاه های دانشجویی محدود هستند و ظرفیت اندکی را در بر می گیرند و دانشگاه های کشور سوئد نمی توانند به همه دانشجویان خارجی خوابگاه ارائه کنند. لذا دانشجویان بایستی به دنبال اجاره خانه در سوئد باشند. بحث مسکن و اجاره خانه در سوئد امری دشوار و پیچیده است. دانشجویان ممکن است برای اجاره خانه ای در سوئد سال ها در نوبت باشند. لذا برای تحصیل در سوئد حتما از شرایط اقامت و خوابگاه دانشجویی در سوئد مطلع شوید. البته دانشجویان می توانند با استفاده از به اشتراک گذاشتن با دیگر دانشجوها خانه های به اصطلاح دانشجویی را اجاره کنند.

علاوه بر این از دیگر معایب تحصیل در سوئد می توان به آب و هوای سوئد اشاره کرد. اینکه این کشور در زمستان ها روزهای بسیار کوتاه و تاریکی دارد و همچنین در شهرهای شمالی آن بسیار سرد است. برای دریافت اطلاعات تکمیلی و راهنمایی های بیشتر در خصوص مهاجرت به سوئد می توانید به صورت حضوری و یا آنلاین با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :