مهاجرت تحصیلی اسپانیا

مزایا و معایب تحصیل در اسپانیا

مزایا و معایب تحصیل در اسپانیا

آگاهی از مزایا و معایب تحصیل در اسپانیا، در امر مهاجرت تحصیلی، از اهمیت بالایی به خصوص برای متقاضیان بین المللی برخوردار خواهد بود. افراد زیادی معتقدند که تحصیل در اسپانیا از علایق بسیاری از متقاضیان می باشد و معتقدند که با تحصیل در شهرهای مخلف اسپانیا از آینده تحصیلی مناسب و ایده آل بهره مند می شوند. از اینرو ممکن است مهاجرت به کشوری مانند اسپانیا یک تصمیم بزرگ باشد. اما دلایل زیادی برای تحصیل در اسپانیا وجود دارد که از جمله می توان به استخدام شدن در یک شرکت و یا راه اندازی شغل جدید پس از اتمام دوره تحصیلی اشاره نمود. کارشناسان ما در بخش مشاوره تلفنی (رایگان) و حضوری در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعاتی در خصوص مزایا و معایب تحصیل در اسپانیا در اختیار شما قرار خواهند داد.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا

اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا را دارید، بایستی مواردیرا رعایت بفرمائید. بدین ترتیب برای دانشجویان اتحادیه اروپا درخواست ها از طریق SNUDE، دانشگاه ملی اسپانیا برای آموزش از راه دور انجام می شود. برنامه ها معمولا در ماه آپریل باز می شود. علاوه بر درخواست، ممکن است از دانشجو کپی گذرنامه، شناسنامه یا گواهی ترک تحصیل بخواهند. اگر درخواست متقاضی موفقیت آمیز باشد، بعد از 3 ماه، اعتبار سنجی Acceso (Credencial de Accesso) را دریافت خواهد کرد. متقاضی این مدرک را باید برای دانشگاهی که می خواهد در آن درس بخواند، پست کند. دانشجویانی که شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا می باشند، باید گواهی دبیرستان داشته باشند.

این گواهی به منزله تایید اعتبار دیپلم شما می باشد به طوری که مطابق با شرایط اسپانیا است. متقاضی به راحتی می تواند مدرک تحصیلی خود را در سفارت اسپانیا در کشور خود تایید کند. سفارتخانه اسپانیا، اعتبار فرد را در اختیار قرار می دهد و بعد از آن متقاضی می تواند در دانشگاه مورد نظر درخواست دهد. به علاوه، فرد باید در یک آزمون ورودی به نام «امتحانات ورودی دانشگاه» شرکت کرده و قبول شود. متقاضی می تواند در این آزمون سالی دو بار در محل اقامت خود شرکت کند. بعد از گذراندن این آزمون و قبولی در آن، متقاضی واجد شرایط تحصیلی در دانشگاه دولتی یا خصوصی اسپانیا خواهد شد.

آزمون ورودی شامل 4 مرحله است که به شرح زیر است:

  • تحلیل متن به اسپانیایی
  • سولاتی در رابطه با تاریخ و فلسفه اسپانیا
  • آزمون زبان خارجی (بین فرانسه، انگلیسی، آلمانی، پرتغالی یا ایتالیایی یکی را انتخاب کنید.)

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا، به دانشجو امکان می دهد که بیش از 3 ماه در این کشور تحصیل کرده و آموزش ببیند، در تبادل دانشجو شرکت کرده و یا به عنوان یک کارآموز بدون حقوق کار کند. دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس می باشند برای تحصیل نیاز به ویزای دانشجویی دارند و دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس می توانند آزادانه و بدون ویزا به کشور اسپانیا سفر کنند. انواع مختلفی از ویزای دانشجویی وجود دارد و هرکدام برای مدت زمان مشخصی معتبر می باشند.

دانشویان باید به سفارت اسپانیا در کشور مبدا رفته و مدارک را جهت ویزای دانشجویی تحویل دهند تا بتوانند ویزای دانشجویی بگیرند. دانشجویان باید 2 تا 3 ماه قبل از سفر به کشور اسپانیا درخواست ویزا دهد چرا که پروسه دریافت ویزا زمان زیادی طول می کشد. هزینه ویزای دانشجویی شنگن در حال حاضر برای هر نفر 60€ (یورو) می باشد.

زمانی که به سفارت کشور اسپانیا مراجعه می کنید، باید مدارک زیر را در اختیار داشته باشید:

مدارکتوضیحات
تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلیدارای 2 فرم درخواست ویزای شنگن باشد.
گذرنامهدارای اعتبار معتبر باشد.
عکس2 قطعه مانند عکس گذرنامه
اخذ نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر
ارائه بیمه نامه درمانیبوشش بیمه بین المللی برای سلامت 30000€ (یورو)
اثبات تکمن مالیحداقل 1000$ (دلار) در ماه

شرح کلی مزایا و معایب تحصیل در اسپانیا

مانند برخی از مناطق اروپا، مانند لندن و پاریس و شهرهای بزرگ ایالات متحده مانند نیویورک و لس آنجلس، کشور اسپانیا نیز از کیفیت بالای زندگی با هزینه نسبتا زیاد برخوردار هستند. بدین ترتیب به خصوص در مراکز شهر مادرید و بارسلونا، آپارتمان ها قیمت مناسبی ندارند و هزینه های زندگی نسبت به متوسط حقوق برای اکثر مکان ها، گران است. به طور کلی، به غیر از مساله مسکن، مهاجران از بسیاری از نقاط متوجه خواهند شد که اسپانیا از نظر امکانات دیگر، کشوری ارزان برای زندگی است. مطمئنا یکی از مهم ترین دلایلی که دانشجویان را برای تحصیل در اسپانیا ترغیب می کند، چگونگی آب و هوا می باشد که نسبت به سایر کشورهای اروپای شمالی معتدل تر است.

لازم به ذکر است که در زمستان هوا مطمئنا سرد می شود و بسیاری از مناطق اسپانیا برف، یخ بندان و باران سنگین را تجربه می کنند. با این حال اغلب، اسپانیا آب و هوای مطبوعی دارد. بیشتر مشاغل موجود در اسپانیا در بسیاری از استراحتگاه های محبوب گردشگری، در ساحل جنوبی اسپانیا قرار دارند. به طور معمول این استراحتگاه ها، سواحل شنی فوق العاده و رستوران های با امکانات عالی، برای شب گردی دارند و این سبک، زندگی را بسیار ایده آل می کند زیرا همه افراد بسیار گرم و صمیمی هستند. اسپانیا در میان امن ترین کشورها در میان بسیاری از کشورهای اروپایی است، میزان جرم و جنایت در آن کم است. از اینرو مزیت وجود امنیت در کشور اسپانیا مورد توجه متقاضیان تحصیلی خواهد بود.

شرح کلی مزایا و معایب تحصیل در اسپانیا

شهریه دانشگاه از مزایا و معایب تحصیل در اسپانیا

تحصیلات دوره کارشناسی می تواند برای افراد، در هر سال تحصیلی، 680€ الی 1280€ (یورو) در دانشگاه دولتی هزینه داشته باشد. مبلغی که در دانشگاه های اسپانیا هزینه می شود مبلغی ثابت است که توسط انجمن خودمختار دولتی تعیین می شود. اگرچه دولت می تواند مقادیر شهریه مدارس را در منطقه آنها تعیین کند. بدین ترتیب هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی برای گرفتن مدرک کارشناسی بین 5500€ تا 18000€ (یورو) در هر سال تحصیلی است. برای مقاطع کارشناسی ارشد یا دکترا، هزینه های دانشگاه در موسسات دولتی نیز توسط دولت تنظیم می شود. به طور کلی هزینه تحصیل در اسپانیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی خیلی گران نیست و این موضوع جزء مزیت های این کشور محسوب می گردد.

اسپانیا از سیستم آموزشی واقعا خوبی برخوردار است و امکانات ارائه شده نیز شگفت انگیز است. دانشجویان کلاس های منظمی دارند و از هر دانشجویان به صورت جداگانه پشتیبانی می شود. این سیستم آموزشی اساتید با دانشی را دارد و دانشگاه های اسپانیا مطالب و امکانات کافی، برای انجام تحقیقات را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. اساتید همیشه آمادگی لازم را برای کمک به دانشجویان دارند و این کشور یکی از مکان های دارای کلاس جهانی برای انجام تحقیقات مختلف است. بدین ترتیب بسیاری از بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های اسپانیا وجود دارد و کمک های مالی زیادی توسط دولت اسپانیا به دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

 هزینه مسکن از مزایا و معایب تحصیل در اسپانیا

به غیر از اجاره آپارتمان، هزینه های دیگر مانند مواد غذایی نسبتا با نرخ ارزان تری در دسترس است. این امر در جبران اجاره آپارتمان ها و ایجاد سطح بالای زندگی کمک می کند. یافتن مسکن در اسپانیا کار آسانی نیست و اگر کسی موفق به یافتن مسکن شود، آنها از شنیدن قیمت آپارتمان ها بسیار متأثر می شوند. آپارتمان های کشور اسپانیا، بسیار گران هستند و می توانند بودجه افراد را متزلزل کنند. بنابراین هنگام تصمیم به مهاجرت به اسپانیا باید این موضوع با دقت بررسی شود.

اجاره بهای آپارتمان های کوچک در آلیکانته کشور اسپانیا از ماهانه 325€ الی 1000€ (یورو) یا بیشتر، وجود دارد. یک دانشجو می تواند با هزینه ای در حدود 1600€ الی 2600€ (یورو) در ماه در آلیکانته، گرانادا یا شهر های ساحلی در جنوب اسپانیا و همچنین در برخی از مناطق شمال غربی اسپانیا مانند سانتاندا زندگی کنند. تحصیل در خارج از کشور به طور حتم شامل مسافرت طولانی تر و با انجام، تاخیر و یا لغو پروازها همراه می شود. از اینرو یک سفر وقت گیر می تواند دغدغه مهمی برای متقضیان جهت تحصیل در اسپانیا باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مزایا و معایب تحصیل در اسپانیا با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :