مهاجرت تحصیلی اتریش

مزایا و معایب تحصیل در اتریش

مزایا و معایب تحصیل در اتریش

برای افرادی خارجی که علاقه مند به مهاجرت تحصیلی به اتریش هستند بررسی مزایا و معایب تحصیل در اتریش امری لازم و ضروری است. لذا با بررسی مزایا و معایب، دانشجویان تصمیم درستی در رابطه با مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش خواهند داشت و با اطلاعات کامل تری دست به این کار خواهند زد. اتریش یکی از کشورهای آلمانی زبان و معتبر جهت تحصیل در اروپا می باشد، دانشگاه های واقع در اتریش دارای رتبه و اعتبار خوبی هستند و مدارک دریافت شده از آنها در سراسر اروپا معتبر است.

همچنین هزینه تحصیل در اتریش نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی ارزان تر و یکی از مزایای خوب تحصیل در اتریش هزینه کم آن است. البته در مقابل هزینه بالای زندگی در اتریش یکی از معایب تحصیل در اتریش به شمار می رود. در ادامه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مزایا و معایب تحصیل در اتریش را به تفصیل شرح داده است.

مهاجرت تحصیلی و مزایا و معایب تحصیل در اتریش

یکی از روش های شایع برای مهاجرت به اتریش، مهاجرت از طریق تحصیل است. اتریش دارای سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی بوده و دانشگاه های برتر این کشور در میان 400 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. از بهترین شهرهای اتریش برای تحصیل می توان به شهرهای وین، گراتس، لینز و اینسبروک اشاره کرد. برای مهاجرت تحصیلی به اتریش در ابتدا نیازمند پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش هستید و سپس نیازمند اخذ ویزای تحصیلی اتریش خواهید بود.

معمولا مهاجرت های تحصیلی در اتریش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا صورت می گیرند. همچنین یکی از مهم ترین موارد برای هموطنان عزیز برای تحصیل در اتریش عدم مقبولیت مدارک دانشگاه آزاد ایران در دانشگاه های اتریش است و نیازمند ارائه مدرک از دانشگاه های سراسری در این باب خواهید بود. تحصیل در اتریش به طور کلی دارای مزایا و معایبی است که به صورت خلاصه به آنها اشاره کرده ایم.

مزایامعایب
کیفیت بالای دانشگاه های اتریشبالا بودن هزینه زندگی
کیفیت بالای زندگی در اتریشتحصیل اکثر رشته ها به زبان آلمانی
مدارک معتبرخشک بودن مردم اتریش و سخت بودن شرایط برای خو گرفتن با محیط
امکان تحصیل رایگان در اتریشدرصد پایین پذیرش دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا
تحصیل با هزینه کمعدم انجام تغییر رشته
امکان استفاده از ویزای همراه دانشجوییبردن همراه پس از حداقل 6 ماه

کیفیت آموزش از مزایا و معایب تحصیل در اتریش

اتریش یکی از کشورهای برجسته اروپا برای تحصیل است. تحصیل در این کشور همانند تحصیل در آلمان می باشد و هزینه های تحصیل تا حدودی مناسب هستند. آموزش در اتریش طبق فرایند بولونیا پیش می رود و برنامه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور در راستای برنامه های اروپا می باشد. دانشگاه های برتر این کشور همچنین با دانشگاه های معتبر و برتر جهان همکاری دارند و همچنین تبادل دانشجویی را انجام می دهند.

اتریش همچنین یکی از کشورهای مطرح جهان برای تحصیل موسیقی و رشته های هنری است و کالج ها و دانشگاه های موسیقی این کشور زبانزد هستند. وین پایتخت این کشور اولین و برترین شهر جهت تحصیل در اتریش است و کیفیت دانشگاه های این شهر نمونه است. علاوه بر این تحصیل پزشکی در اتریش نیز به دلیل دانشگاه ها و کالج های پزشکی معتبر نیز بسیار محبوب است.

از جمله دانشگاه های برتر اتریش:

  • دانشگاه پزشکی وین اتریش
  • دانشگاه اینسبروک اتریش
  • دانشگاه وین اتریش
  • دانشگاه تکنولوژی وین
  • دانشگاه لینز اتریش
  • دانشگاه گراتس اتریش
  • دانشگاه مودول اتریش
  • دانشگاه لئوبن اتریش

کیفیت آموزش از مزایا و معایب تحصیل در اتریش

هزینه پایین تحصیل از مزایای تحصیل در اتریش

یکی دیگر از مزایای تحصیل در اتریش هزینه مقرون به صرفه و مناسب تحصیل در اتریش است. تحصیل در اتریش و مدارس و دانشگاه های دولتی این کشور آن هم در برترین دانشگاه های این کشور برای شهروندان اتریش و عضو اتحادیه اروپا تقریبا ناچیز و رایگان است. همچنین شهروندان غیر عضو اتحادیه اروپا فقط با مبلغی در حدود 1500€ (یورو) در سال می توانند در بهترین دانشگاه های اتریش به تحصیل بپردازند.

علاوه بر این دانشگاه ها و موسسات آموزشی اتریش انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان ارائه می کنند که شامل برخی از هزینه های تحصیل و یا کل هزینه تحصیل می شود و امکان تحصیل رایگان در اتریش را پدید می آورد. علاوه بر این دانشجویان در حین تحصیل در اتریش می توانند به صورت پاره وقت و ساعت های محدود در روز مشغول به کار شوند.

هزینه بالای زندگی از معایب تحصیل در اتریش

یکی از معایب تحصیل در اتریش هزینه بالای زندگی در اتریش است. اتریش جزء 20 برتر کشور جهان در سال 2020 معرفی شده و هزینه زندگی در این کشور بالا است. یکی از بالاترین هزینه ها جهت زندگی در اتریش هزینه اقامت و کرایه آپارتمان در اتریش است. به صورت کلی هزینه زندگی دانشجویی در ماه حدود 1300€ (یورو) است. اقامت در این کشور مخصوصا در شهرهای مهم اتریش مانند وین و اینسبروک بسیار پر هزینه است.

البته می توان با استفاده از خوابگاه دانشجویی در اتریش کمی از میزان این هزینه ها را کاهش داد. علاوه بر این هزینه خورد و خوراک در اتریش نیز بالاست و یکی از مواردی که حتی مورد اعتراض قرار می گیرد هزینه مواد غذایی در این کشور است. همچنین این کشور دارای سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته ای است و استفاده از آن حدود 50€ (یورو) در ماه هزینه دارد.

زبان آلمانی از معایب تحصیل در اتریش

زبان آلمانی زبان اصلی تحصیل در اتریش است و اکثر برنامه های تحصیلی ارائه شده مخصوصا در مقطع کارشناسی یا لیسانس در اتریش به زبان آلمانی می باشد. لذا دانشجویان برای تحصیل رشته مورد علاقه خود ممکن است نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی حداقل C1 را داشته باشند که با توجه به سختی زبان آلمانی یک عیب به شمار می آید. البته برخی از دانشگاه های اتریشی در ابتدا برای پذیرش مدرک زبان نمی خواهند و در عوض کلاس های آموزش زبان آلمانی را برگزار می کنند.

البته دانشگاه های اتریش در برخی دروس را در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی ارائه می کنند، اما تعداد آنها محدود است. در کل علاوه بر تحصیل بدون تسلط بر زبان آلمانی، زندگی در اتریش سخت خواهد بود. چرا که به صورت کلی مردم اتریش محافظه کارند و برقراری ارتباط با آنها راحت نیست. علاوه بر این از دیگر معایب تحصیل در اتریش می توان به تعداد کم میزان ورودی دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا اشاره کرد که سالانه فقط 5% از میزان ورودی ها را در بر می گیرد.

برای دریافت سوالات خود و کسب راهنمایی می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و یا با کارشناسان این مجموعه تماس تلفنی برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :