مهاجرت تحصیلی آمریکا

مدارس شبانه روزی در آمریکا

مدارس شبانه روزی در آمریکا

مدارس شبانه روزی در آمریکا به عنوان مدرسه ای تعریف می شود که دانش آموزان در طول ترم و به صورت شبانه روزی در آن زندگی و تحصیل می کنند. دانش آموزان علاوه بر تحصیل از مبحث غذا و خوابگاه نیز تأمین خواهند شد. اما یک مدرسه شبانه روزی بیش از آن چیزی است که می تواند خدماتی را به دانش آموزان و خانواده های آنها ارائه دهد. به طور سنتی، مدارس شبانه روزی آموزشی را براساس اندازه کلاس های کوچک، استانداردهای بالای تعالی علمی و تنوع فرهنگی ارائه می دهند.

برخی از مدارس، یک محیط منحصر به فرد ارائه می دهند که می توانند متناسب با یک تمرکز خاص باشند. دانش آموزان دبیرستان آکادمی هنر اینترلوچن، واقع در میشیگان، تحصیلات متمرکز بر هنرهای زیبا را دریافت می کنند، جایی که ریاضیات، علوم، تاریخ و ادبیات برای تکمیل خلاقیت دانش آموزان آموزش داده می شود. همچنین مدارسی وجود دارد که بر زندگی درمانی یا تجربه نظامی متمرکز هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در مدارس شبانه روزی در آمریکا با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

ریشه تاریخی مدارس شبانه روزی آمریکا

اگرچه به نظر می رسد مدارس شبانه روزی بیش از این که در فرهنگ آموزشی کنونی آمریکا حکم فرما باشد، یک استثنا هستند، اما آنها در واقع حدود 100 سال قبل از جنبش مدارس دولتی در تاریخ دانشگاه ظاهر شدند. در سال 1763، اولین آکادمی شکل گرفت و عناصر استانداردهای قبلی دانشگاهی را که توسط مدارس دستور زبان لاتین و انگلیس ایجاد شده بودند، با موفقیت آمیخت. جامعه روستایی آمریکای قرن هجدهم، همراه با کمبود این آکادمی ها، منجر به سوار شدن دانش آموزان به همراه معلمان یا اهالی شهر محلی شد. ظهور طبیعی والدین جایگزین به استانداردی از مدل آموزشی که امروزه توسط مدارس شبانه روزی استفاده می شود، تبدیل شد. شهرنشینی شهرهای آمریکا منجر به ایجاد مدارس شبانه روزی بیشتر شد و آنها را می توان در نزدیکی بسیاری از کلانشهرهای بزرگ آمریکای شمالی یافت.

افکار نهایی خانواده ها بر این قرار است که بسیاری از والدین و دانش آموزان اتفاق نظر دارند که مزایای کلی مدرسه شبانه روزی بسیار بیشتر از هزینه های مربوط به حضور در مدرسه است. ضمن ایجاد پیوندهای جدید و ارزشمند با مربیان و همسالان، روابط نزدیک و دوستانه ای را با خانواده خود برقرار می کنند. با وجود فرصت هایی از قبیل تعالی آکادمیک، رشد شخصیت غنی، افزایش انضباط شخصی و تشویق تفکر انتقادی و مستقل، به راحتی می توان فهمید که چرا بیش از 30000 دانش آموز سالانه برای رفتن به مدرسه شبانه روزی در آمریکا اقدام می نمایند. برخی از مدارس شبانه روزی در آمریکا دانش آموزان روزانه نیز دارند که روزانه در این موسسه ها حضور می یابند و عصرها خارج از دانشگاه به خانواده های خود بر می گردند.

ریشه تاریخی مدارس شبانه روزی آمریکا

مزایای آموزشی مدارس شبانه روزی آمریکا

مزایای بی شماری برای همه دانش آموزانی که در یک مدرسه شبانه روزی در آمریکحا تحصیل می کنند وجود دارد. صرف نظر از اینکه مدارس شبانه روزی در آمریکا تمرکز خاصی را ارائه می دهد یا نه بایستی مواردی مورد بررسی قرار بگیرد. از اینرو کلاس های کوچک این امکان را برای معلمان فراهم می کند که تعامل فردی بیشتری با دانش آموزان داشته باشند. از آنجا که معلمان و کارمندان در کنار دانش آموزان زندگی می کنند، به آنها این امکان را می دهند که در خارج از کلاس و قبل آموزش، به طور طبیعی با محیط آموزشی مدارس شبانه روزی در آمریکا ارتباط برقرار نمایند.

این امر به دانشجویان این امکان را می دهد تا بر اساس کاربرد واقعی آنچه در آن لحظه آموزش داده می شود، یک توسعه جامع تر داشته باشند. مشارکت در فعالیت های فوق برنامه یکی دیگر از اشتراکات مدارس شبانه روزی در آمریکا است. دانش آموزانی که در یک مدرسه شبانه روزی در آمریکا تحصیل می کنند، بیش از کسانی هستند که در مدارس دولتی استاندارد در آمریکا ثبت نام می کنند. از این رو دانش آموزان در این مدارس می توانند در ورزش، هنر و سایر فعالیت های فوق برنامه شرکت می کنند. در مدارس شبانه روزی در آمریکا محیط ایمنی جهت تحصیل در آمریکا فراهم شده است که میزان آزادی کنترل شده ای را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. از اینرو حدود 80% از دانش آموزانی که در مدرسه شبانه روزی در آمریکا تحصیل می کنند، اظهار داشتند که از نظر جنبه علمی و غیرآکادمیک زندگی دانشگاهی احساس آمادگی خوبی دارند.

هزینه های تحصیل در مدارس شبانه روزی آمریکا

هزینه های تحصیل در آمریکا به خصوص در مدارس شبانه روزی می توانند بر اساس منطقه مدرسه، برنامه های ارائه شده و تعداد اساتید و کارکنان مورد نیاز برای حمایت از دانشجو متفاوت باشند. به طور کلی والدین می توانند انتظار داشته باشند، شهریه سالانه مدارس شبانه روزی حدود 10000$ الی 35000$ (دلار) کاهش می یابد. بدین ترتیب اگرچه بورسیه ها و کمک های مالی معمولا برای افراد واجد شرایط در دسترس خواهد بود. بدین ترتیب برخی از مدارس شبانه روزی در آمریکا حتی برای کلیه دانش آموزان خود شهریه رایگان ارائه می دهند. از این رو به شرط آنکه شرایط درآمد تعیین شده توسط مدرسه را داشته باشند. به طور کلی شرایط اعزام دانشجو به آمریکا به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

مدرسه سنت پل و آکادمی فیلیپس اکستر در آمریکا، به ترتیب از دانشجویان خانواده هایی با درآمد کمتر از 80000$ الی 75000$ (دلار) شهریه نمی گیرند. از اینرو باید مطمئن شوید که تمام هزینه های مربوط به حضور در هر مدرسه شبانه روزی در آمریکا بایستی ابتدا بررسی شود. همچنین مدارس شبانه روزی در آمریکا بهترین امکانات و بهترین پردیس های جهان را ارائه می دهند اما ارزان نیستند. به این دلیل است که آنها در بهترین دانشگاه های جهان برنامه ها و امکانات برتر را ارائه می دهند. علاوه بر این، مدارس برجسته شبانه روزی در آمریکا از آموزش برخی از افراد با نفوذ در آمریکا لذت برده اند. متقاضیان محترم می توانند برای دریافت اطلاعات به روز با مشاوران مجرب و دلسوز موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان آنها بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :