مهاجرت تحصیلی کره جنوبی

مدارس ایرانی کره جنوبی

مدارس ایرانی کره جنوبی

هنگامی که متقاضیان تصمیم به تحصیل در مدارس ایرانی کره جنوبی می گیرند، جمع آوری اطلاعات کامل و دقیق برای شروع بسیار مهم است. آموزش در کروه جنوبی شامل یک سیستم تک مسیری است. بعد از مقطع تحصیلی کارشناسی داشنجویان می توانند در دوره های تحصیلات تکمیلی در بهترین دانشگاه های کره جنوبی شرکت کنند. در کره جنوبی، تحصیلات اجباری 9 ساله شامل 6 سال دبستان و 3 سال راهنمایی وجود دارد. شایان ذکر است که یک سال تحصیلی دارای 2 ترم است، ترم اول از مارس تا ژوئن و دوم از سپتامبر تا دسامبر می باشد.

تحصیل در مدارس ایرانی کره جنوبی یک فرصت عالی و منحصر به فرد در طول زندگی است. چه در حال کاوش در پایتخت بزرگ و شلوغ کره جنوبی، سئول، چه در مناطق سرسبز و ساحلی این کشور، دانش آموزان مطمئنا از مناظر جالب و مناظر زیبا لذت خواهند برد. توافق داخلی و بین ‌المللی واضحی وجود دارد که شکوفایی شگفت‌ انگیز کره جنوبی به تعهد بی ‌وقفه این کشور به ارائه آموزش با کیفیت بالا به شهروندان خود در هر شرایطی نسبت داده می‌ شود. در ادامه با همراهی متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت هموطنان و متقاضیان محترمی که مایل به تحصیل در مدارس ایرانی کره جنوبی هستند می توانند اطلاعات کاملی در این زمینه و همچنین شرایط تحصیل در دانشگاه ها کسب کنند.

آشنایی با سیستم آموزش عالی در کره جنوبی

یکی از مهمترین موضوعاتی که متقاضیان ایرانی برای تحصیل در مدارس ایرانی کره جنوبی باید درباره آن اطلاعات کافی داشته باشند، سیستم آموزش عالی و دانشگاه های کره جنوبی می باشد زیرا اکثر دانش آموزان بعد از اتمام دوره دبیرستان، وارد دانشگاه های برتر کره جنوبی می شوند. موسسات آموزش عالی در کره عمدتا به کالج ها (برنامه های تحصیلی 2 تا 3 ساله)، دانشگاه ها (برنامه 4 ساله) و مدارس تحصیلات تکمیلی تقسیم می شوند. در سال ‌های اخیر، در کره جنوبی با توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات، دانشگاه‌ های سایبری که آموزش را در قالب آموزش الکترونیکی ارائه می ‌دهند نیز در حال رشد هستند. برنامه های تحصیلات تکمیلی (برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا) به طور کلی در دانشگاه های 4 ساله ارائه می شود.

در نمودار زیر به رشد جمعیت دانشجویان بین المللی در دانشگاه های کره جنوبی اشاره شده است:

رشد جمعیت دانشجویان بین المللی در دانشگاه های کره جنوبی

در جدول زیر به بهترین دانشگاه های کره جنوبی اشاره شده است:

نام دانشگاهرتبه در کره جنوبیرتبه در آسیارتبه جهانی
دانشگاه ملی سئول115159
دانشگاه یونسی234293
دانشگاه کره جنوبی348368
KAIST451375

آشنایی با مدارس ایرانی کره جنوبی

هر مدرسه در کره جنوبی را می توان مدرسه خوبی دانست. بنابراین، یادگیری بیشتر در مورد مدارس ایرانی کره جنوبی و شرایط کلی تحصیل در مدارس این کشور و درک بهتر اینکه چرا سیستم آموزشی کره جنوبی بسیار مورد توجه قرار می گیرد، فوق العاده مهم است. کره جنوبی بالاترین درصد سواد را در سراسر جهان دارد و به طور خاص 70% از افراد 24 تا 35 ساله که برخی از انواع تحصیلات را فراتر از دبیرستان گذرانده اند.

از این رو، اکثر دانش آموزانی که وارد مدارس ایرانی کره جنوبی می شوند، با موفقیت برای ادامه تحصیل در کره جنوبی، وارد دانشگاه های برتر آن می شوند. استاندارد آموزش در کره جنوبی واقعاً بالا است و مدارس خصوصی و دولتی کیفیت عالی تدریس را ارائه می دهند. اما قبل از انجام هر کاری، متقاضیان ایرانی برای تحصیل در مدارس ایرانی کره جنوبی، حتما باید با این مدارس آشنا باشند. در لیست مدارس ایرانی کره جنوبی، یک مدرسه فعال به نام مدرسه جمهوری اسلامی ایران در سئول وجود دارد.

3 مقطع اصلی که دانش آموزان می توانند در مدرسه جمهوری اسلامی ایران در سئول مشغول به تحصیل شوند عبارتند از:

  • مقطع تحصیلی دبستان
  • مقطع تحصیلی راهنمایی (متوسطه اول)
  • مقطع تحصیلی دبیرستان (متوسطه دوم)

جهت اطلاع از تحصیل در سایر مدارس ایرانی از جمله مدارس ایرانی سوئیس را مطالعه بفرمائید.

آشنایی با مدارس ایرانی کره جنوبی

برنامه های تحصیل در مدارس ایرانی کره جنوبی

برنامه های تحصیل در مدارس ایرانی کره جنوبی از 6 سالگی شروع می شوند و در مقطع دبستان، دانش آموزان در برنامه تحصیل اجباری 6 ساله ابتدایی شرکت می کنند که دروس آن شامل انگلیسی، هنرهای زیبا، کره ای، ریاضیات، آموزش اخلاقی، موسیقی، تربیت بدنی، هنرهای عملی، علوم و مطالعات اجتماعی می باشد. بعد از این مقطع، دانش آموزان در مقطع راهنمایی یا متوسطه اول مشغول به تحصیل می شوند که مطالعات به صورت جدی تر دنبال می شوند. در این مقطع، نظم و انضباط نیز با رعایت دقیق یونیفرم، کوتاه کردن مو و وقت شناسی سخت تر است. با این حال، معلمان متخصص دروس اصلی، از جمله انگلیسی، کره ای، ریاضیات و همچنین علوم اجتماعی را تدریس می کنند.

برنامه های اختیاری این دوره عبارتند از:

  • هنر
  • اخلاق
  • تاریخ
  • اقتصاد خانگی
  • موسیقی
  • تربیت بدنی و فناوری

3 سال آخر آموزش در مدارس ایرانی کره جنوبی در مقطع دبیرستان انجام می شود که ممکن است با توجه به موضوعات تدریس شده (مثلا علوم در مقابل زبان) یا برنامه های درسی عمومی تر آکادمیک را ارائه دهند. با اتمام این دوره، دانشجویان می توانند به صورت مستقیم وارد دانشگاه مورد نظر خود شوند و یا بعد از شرکت در برنامه های تحصیلی در کالج، برای ورود به دانشگاه آمادگی بیشتری کسب کنند. افرادی که مایل به مهاجرت به کره جنوبی از طریق تحصیل، کار، ازدواج، سرمایه گذاری و یا سایر روش ها هستند می توانند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند تا در این زمینه اطلاعات کامل کسب کنند و انجام امور مهاجرتی خود را به همکاران مجرب ما بسپارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :