مهاجرت تحصیلی بلاروس

مدارس ایرانی بلاروس

مدارس ایرانی بلاروس

آشنایی قبل از ورود به مدارس ایرانی بلاروس امری ضروری است، به همین دلیل، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله ای را تهیه کرده اند. این مقاله شامل اطلاعات بسیار مفیدی درباره شرایط تحصیل در بلاروس و همچنین شرایط تحصیل در مدارس ایرانی بلاروس می باشد. بلاروس، جایی می باشد که استانداردهای آموزشی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و توسط دانشمندان مختلف در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است. ادامه تحصیل در مدارس ایرانی بلاروس و سپس دانشگاه های این کشور به دانشجویان این امکان را می دهد که آینده شغلی و زندگی خود را تضمین کنند و تبدیل به مهندسان، متخصصان و دکترهای متخصص در زمینه های مختلف شوند. تحصیل در بلاروس به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی بهترین گزینه است.

شایان ذکر است که سالانه بیش از 6000 دانشجوی خارجی در موسسات آموزش عالی و دانشگاه های بلاروس تحصیل می کنند، زیرا شرایط پذیرش برای یک دانشجوی خارجی در بلاروس چندان سختگیرانه نیست. با تحصیل در بلاروس و پس از اتمام برنامه تحصیلی، شانس بیشتری برای اقامت در اروپا و اقامت دائم وجود دارد. دانشجویان این شانس را دارند که پس از فارغ التحصیلی به دلیل استاندارد بالای مدارک، مشاغل خوبی داشته باشند. می توان در بلاروس تحصیل کرد، زیرا مدرک تحصیلی در بلاروس در سراسر جهان پذیرفته شده است. بسیاری از دانشگاه ها و موسسات بلاروس از طریق اساتید مدعو از سایر نقاط جهان مانند کانادا، ایالات متحده و بریتانیا، تجربیات بسیار خوبی کسب کرده اند.

ادامه تحصیل در بلاروس

سیستم آموزشی جمهوری بلاروس مطابق با روندهای جهانی در حال توسعه است و نیازهای اقتصاد مبتنی بر نوآوری را برآورده می کند و منبع اصلی برای آموزش متخصصان بسیار ماهر است. 51 موسسه آموزش عالی در جمهوری بلاروس وجود دارد که 42 موسسه دولتی و 9 موسسه خصوصی هستند، آموزش متوسطه ویژه توسط 215 موسسه دولتی و 12 موسسه خصوصی ارائه می شود. بعد از تحصیل در مدارس ایرانی بلاروس، موسسات آموزش عالی در بلاروس آموزش با کیفیت بالا را برای متخصصان سطوح اول و دوم آموزش عالی ارائه می دهند، متخصصان تحصیلات عالی (مقطع تحصیلات تکمیلی، دکترا) را آموزش می دهند، تحقیقات انجام می دهند و محصولات نوآورانه با فناوری پیشرفته تولید می کنند. پس از پیوستن رسمی بلاروس به پروسه بولونیا در می 2015، دامنه فرصت های آموزشی برای شهروندان خارجی افزایش یافته است.

قیمت های مقرون به صرفه برای آموزش، محیط زیست پاک، زندگی فرهنگی پر حادثه، وضعیت با ثبات در کشور و همچنین موقعیت جغرافیایی مفید در اروپا، تحصیل در بلاروس را جذاب کرده است. سیستم آموزشی در بلاروس دارای تحقیق و آموزش است که قوانین رسمی در آموزش، ارزشیابی، تحقیق و رویه های مدیریتی دارد. سیستم آموزش عالی در بلاروس توسط موسسات آموزش عالی معتبر خصوصی و دولتی تسهیل می شود. آموزش عمومی برای قبول شدگان در آزمون ورودی رایگان است. کلیه دانشجویان باید شهریه را پرداخت کنند. آموزش عالی زیر نظر وزارت آموزش و پرورش است و برای صدور مجوز و استفاده از استانداردهای آموزشی دولتی است. بلاروس دارای بیشترین نسبت جمعیت دانشجویی در اروپا است و تحصیلات عالی در این کشور به دلیل کیفیت بالا و مقرون به صرفه بودن خوب است.

معرفی مدارس ایرانی در بلاروس

برای معرفی مدارس ایرانی بلاروس، تنها مدرسه ای که می توان معرفی کرد، مدرسه امیدهای ایران مینسک (بلاروس) می باشد که در تمامی مقاطع تحصیلی آموزش های عالی به دانش آموزان ارائه می دهد. مدرسه امیدهای ایران مینسک (بلاروس) مختلط می باشد و امکانات علمی و آموزشی بسیار خوبی برای دانشجویان دارد و هر ساله آماده پذیرش دانشجویان در دوره های مختلف تحصیلی می باشد. دانش آموزان می توانند از 6 تا 18 سالگی در این مدرسه مشغول به تحصیل شوند اما به متقاضیان توصیه می شود به طور کلی قبل از مهاجرت تحصیلی به بلاروس، از شرایط ادامه تحصیل در این کشور اطلاعات اطلاعات کامل کسب کنند.

در جدول زیر به طور دقیقتر به شرایط تحصیل در مدرسه امیدهای ایران مینسک (بلاروس) اشاره شده است:

تحصیلات سطح درجات سن سال های تحصیلی
دبستان ابتدایی 1 تا 4 6 تا 10 4
متوسطه اول دبیرستان پایه 5 تا 10 10 تا 15 5
متوسطه دوم دبیرستان تخصصی (تکنیکوم) 10 تا 12 15 تا 19 4

به طور کلی، آموزش در مدارس بلاروس شامل مدارس ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم است. آموزش پایه برای همه کودکان اجباری است و پس از تکمیل آن گواهی آموزش پایه اعطاء می شود. آموزش متوسطه شامل آموزش معمولی یا آموزش فنی و حرفه ای است. جمهوری بلاروس دارای سیستم آموزشی نسبتا پیشرفته ای است. سواد بزرگسالان در میان جمعیت 99.7% است و 98% بلاروس ها تحصیلات ابتدایی، متوسطه و عالی را به پایان رسانده اند.

معرفی مدارس ایرانی در بلاروس

شرایط تحصیل در مدارس ایرانی بلاروس

تحصیل مدارس ایرانی بلاروس از سن 6 تا 15 سالگی رایگان و اجباری است و سیستم به خوبی اداره می شود. کودکان از سن 6 تا 10 سالگی در مدرسه ابتدایی تحصیل می کنند که در آنجا پایه اولیه سواد و حساب را دریافت می کنند. پس از آن دانش ‌آموزان به مدت 5 سال به مدرسه متوسطه ابتدایی می‌ روند و در 15 سالگی گواهینامه آموزش پایه را دریافت می ‌کنند. از 15 تا 19 سالگی، دانش آموزان در مقطع دبیرستان تخصصی یا متوسط دوم مشغول به تحصیل می شوند که موجب کسب آمادگی و دانش کامل برای ورود به دانشگاه های مختلف می شود. هموطنان محترم برای کسب اطلاعات تکمیلی از شرایط ادامه تحصیل در بلاروس و یا سایر کشورهای اروپایی می توانند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند و علاوه بر شرایط تحصیل، از قوانین، روش ها و شرایط مهاجرت به کشورهای برتر دنیا اطلاعات کامل کسب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :