مهاجرت به کشور کانادا

قوانین کانادا

قوانین کانادا

کانادا کشوری است که بیش از 80% مردم آن از زندگی خود راضی اند، از این رو قصد داریم درباره قوانین کانادا به شما عزیزان توضیح دهیم. سیستم حقوقی کانادا پایه و اساس خود را از سیستم حقوق عمومی انگلیس دارد. از دوره خود به عنوان مستعمره امپراتوری انگلیس به ارث رسیده است. کانادا یکی از مرفه ترین، آرام ترین و امن ترین کشورهای جهان می باشد. امید به زندگی در این کشور 81 سال و میانگین ساعت کاری در این کشور 1702 ساعت در سال است.

سیستم سیاسی کانادا تنها 2 سطح از دولت را با حاکمیت می شناسد که ناشی از میراث، قانون مشترک و قانون اساسی است: فدرال و استانی. تمام اشکال دیگر دولت از جمله دولت های شهرداری، باید اختیارات خود را از طریق نمایندگی دریافت کنند. دولت های شهری، محلی و منطقه ای را برای موجودات حاکمیتی بسازند. سرزمین ها اختیارات خود را از طریق نمایندگی از دولت فدرال دریافت می کنند. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی کامل قوانین کشور کانادا خواهند پرداخت.

اطلاعات عمومی کشور کانادا

در ابتدا امر در جدول زیر می خواهیم به شما عزیزان اطلاعات کلی درباره کشور کانادا بدهیم:

پارامترشرح
جمعیت 34 میلیون
مساحت3.8 میلیون کیلومتر مربع
زبانانگیسی و فرانسوی
سال استقلال1876
پایتختاتاوا
ارزدلار کانادا
تعداد استان10
آب و هواسرد
کشور هم مرزایالات متحده آمریکا

دو سنت قانونی کانادا

در کانادا، سنت حقوق مدنی فرانسه در کبک حاکم است. سنت حقوق عادی انگلیسی در سایر استان ها و قلمروها حاکم است. برای تحصیل قانون در کبک، معمولا برای گرفتن مدرک حقوق مدنی باید در دانشکده حقوق در کبک یا حقوق مدنی دانشگاه اتاوا ضروری است. برای تحصیل قانون در حوزه های حقوق مشترک معمولا لازم است. مدرکی را از یکی از مدارس حقوق متداول که در دریافت کنید. همانطور که مشخص است کانادا یک سری توافق نامه های متحرک دارد که حرکت وکلا را به طور موقت یا دائمی بین حوزه های قضایی مختلف استان بسیار تسهیل کرده است. اطلاعات دقیق تری در مورد پروتکل ها و الزامات اجرای قانون را می توان از انجمن های حقوقی استان های مختلف دریافت کرد.

قوانین رانندگی در کشور کانادا

سن قانونی در کشور کانادا برای اخذ گواهینامه 16 سال می باشد. در این کشور برای گرفتن دفترچه آیین نامه حتما باید از طریق اینترنت پیگیری کنید. نکته جالب این است که باید هر 3 سال یکبار برای اخذ گواهینامه جدید اقرام کرد. حداکثر سرعت در این کشور 100 کیلومتر برساعت است. اما طبق یک قانون نانوشته تا 120 کیلومتر بر ساعت نیز مجاز می باشد. علائم رانندگی در کشور کانادا مانند ایران می باشد، رانندگی هنگام مستی غیرقانونی می باشد. در صورت جریمه برای اولین بار تا 90 روز محروم از رانندگی می شوند. برای بار دوم یک سال و برای بار سوم محرومیت مادائم العمر را در پی خواهد داشت. استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی نیز تخلف به حساب می آید.

قوانین مهاجرتی کانادا

برای مهاجرت به کانادا راه های مختلفی از قبیل مهاجرت از طریق ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد وجود دارد. برایی مهاجرت از روش های گفته شده باید مدارک مختلفی ارائه گردد. اما اغلب مدارکی همچون مدارک تحصیلی، سوابق کاری، تمکن مالی، مدارک شناسایی و غیره مورد نیاز است. برای مهاجرت به کانادا شخص باید دارای تمکن مالی باشد. این مبلغ برای این کشور حداقل 13000$ (دلار کانادا) خواهد بود. مدت فرآیند مهاجرت ممکن است تا 2 سال به طول بی انجامد. البته برخی از درخواست‌ های اقامت دائم تحت سیستم جدید اکسپرس اینتری کانادا، در کمتر از 6 ماه رسیدگی می‌شوند.

قوانین مهاجرتی کانادا

قوانین شهروندی کانادا

همه شهروندان کانادایی چه در کانادا چه در خارج از کانادا به دنیا آمده باشند حق رای دارند. در صورتی که شرایط سنی آنها با قوانین محل اقامت منطبق باشد می توانند کاندید یک مسئولیت دولتی شوند. هر شهروند می تواند به کانادا ورود، خروج و دوباره به کشور به راحتی ورود پیدا کند. رفتاری مساوی با همه اقشار جامعه جزو حقوق مهم مردم کانادا می باشد یعنی تمام افراد کانادایی از نظر نژاد، ملیت یا مبداء قومی، رنگ، مذهب، جنسیت، سن، و یا توانایی روانی یا جسمی مساوی اند.

قانون حقوق بشر کانادا

قانون حقوق بشر کانادا این را بیان می کند باید برای همه کانادایی ها فرصت های برابر برای کار و زندگی به دور از شیوه های تبعیض آمیز وجود داشته باشد. این قانون انواع اقسام تبعیض از قبیل نژاد، مبداء ملی یا قومی، رنگ، مذهب، سن، جنسیت، گرایش جنسی و غیره حکم عفو برای آن صادر شده باشد را منع می کند. نمونه هایی از تبعیض:

  • استخدام نکردن کسی به خاطر سن
  • امتناع از ترفیع یک کارمند زن
  • وجود داشتن مرکزی بدون امکانات لازم برای افراد ناتوان جسمی
  • استفاده از کلمات نژاد پرستانه
  • استخدام نشدن به دلیل مذهب های مختلف
  • تفاوت حقوق دریافتی کارمند مرد و زن با یکدیگر

طرح بازنشستگی کانادا

در طرح بازنشستگی CPP افراد در سن 65 سالگی بعد از کار در کانادا بازنشسته می شوند. با این حال می توانند در سن 60 سالگی با حقوق دریافتی کمتر یا در سن 70 سالگی با حقوق دریافتی بیشتر بازنشسته شوند. CPP جزء درآمدهای مشمول مالیات محسوب می شود، در این طرح حداکثر مبلغ پرداختی 1135$ (دلار) می باشد. طرح دیگری به اسم OAS که شامل افرادی که در طول کار خود مالیاتی ندادند که مبلغ این طرح 597$ (دلار) می باشد. جهت اطلاع از شرایط کلی جهت مهاجرت به کانادا می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

قوانین ازدواج و طلاق در کشور کانادا

باتوجه به قوانین این کشور سن قانونی ازدواج 18 سال است. ولی با این اوصاف افراد می توانند در سن 16 تا 18 سال با اجازه از والدین ازدواج کنند. زوجین می توانند به صورت رسمی یا سنتی ازدواج کنند. همینطور اگر 2 نفر از نظر زناشویی به مدت 3 سال باهم زندگی کنند یا فرزندی داشته باشند، شریک زندگی هم به حساب می آیند. اگر افراد جامعه به صورت سنتی باهم ازدواج کنند بعد از ازدواج خانم ها نام خانوادگی خود را به صورت قانونی به نام خانوادگی همسرشان تبدیل می کنند. همینطور در کانادا چند همسری ممنوع می باشد. اگر شریک زندگی شما از لحاظ هم خونی و یا فرزند خواندگی نزدیک هستند، نمی توانند با هم ازدواج کنند و اجبار به ازدواج در این کشور ممنوع است.

در طلاق قانون برای همه استان ها یکی می باشد. این پروسه می تواند تا یک سال به طول بی انجامد. پروسه آن نیز به این صورت است که هرکدام جداگانه یا مشترکا تقاضانامه طلاق را به ثبت برسانند. بعد از آن باید اثبات کنند زندگی آنها از هم پاشیده است. سه راه برای اثبات از هم پاشیدگی زندگی وجود دارد که معمولی ترین آن اینست که زوجین حداقل یکسال قبل از تقاضای طلاق جدا زندگی کرده باشند. یعنی رابطه زناشویی رخ نداده باشد. امکان دیگری که برای طلاق وجود دارد اینست که یکی از زوجین مرتکب زنا شده باشد. مورد بعدی از لحاظ جسمی و روحی یکی از طرفین بهم ظلم کرده باشند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به کمک این مقاله خواسته تا شما را برای آشنایی بیشتر با قوانین کانادا و انتخاب بهتر شما برای مهاجرت راهنمایی کند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان و مشاوران مجرب مجموعه در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :