مهاجرت به کشور اسپانیا

قوانین مالیات در اسپانیا

قوانین مالیات در اسپانیا

قوانین مالیات در اسپانیا برای مهاجران یک امر بسیار پیچیده است و افرادی که قادر به پرداخت مالیات نباشند، جریمه های شدیدی در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه اسپانیا به محبوب ترین مقصد مهاجران برای مهاجرت در دنیا تبدیل شده است برای مهاجران این کشور، درک مالیات های مختلف آن، امری حیاتی است. آگاهی از شرایط پرداخت مالیات در اسپانیا که توسط دولت اسپانیا مرتبا قوانین مالیاتی خود را تغییر می دهد، دشوارتر می شود. بدین ترتیب اغلب افرادی که بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند، مهاجرانی هستند که دارایی های قابل توجهی در خارج از کشور دارند. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

گزارش دارایی ها و قوانین مالیات در اسپانیا

افراد اگر حدودا 6 ماه (183 روز) یا بیشتر در اسپانیا زندگی کنند، یا دارای منافع اصلی در اسپانیا باشند (به عنوان مثال خانواده یا تجارت آنها در اسپانیا قرار دارد)، به عنوان مقیم اسپانیا برای اهداف مالیاتی طبقه بندی می شوند. از اینرو به عنوان یک ساکن اسپانیا، در حالی باید اظهارنامه مالیاتی اسپانیا را ارائه دهند و مالیات خود را پرداخت کنند بایستی شرایط زیر را داشته باشند:

 • درآمد سالانه بیش از 22000€ (یورو) داشته باشند.
 • در اسپانیا خود اشتغال باشند.
 • درآمد از اجاره ملک، بیش از 1000€ (یورو) در سال داسته باشند.
 • درآمد سالانه و پس انداز بیش از 1600€ (یورو) داشته باشند.
 • اولین سال اعلام اقامت و مشمولیت مالیاتی در اسپانیا باشد.

درآمد مشمول مالیات افراد، درآمدی است که پس از کسر حق مشارکت در تأمین اجتماعی در اسپانیا، حقوق بازنشستگی، کمک هزینه شخصی و هزینه های شغلی، باقیمانده است و نرخ مالیات اسپانیا رو به افزایش است. از مارس 2013، اگر متقاضی که در اسپانیا زندگی کند و دارایی بیش از 50000€ (یورو) در خارج از اسپانیا داشته باشد، طبق قانون، ملزم به اعلام آن دارایی ها به دولت اسپانیا تا 31 مارس هر سال هستند. عدم اعلام صحیح دارایی های خارج از کشور که مقدار آن بیش از 120000€ (یورو) باشد، می تواند مجازات های شدید یا حتی اتهام کیفری به همراه داشته باشد.

دارایی هایی که لازم است در خصوص قوانین مالیات در اسپانیا اعلام شوند، شامل موارد زیر است:

 • دارایی های نگهداری شده در هر حساب بانکی
 • ویژگی دارایی ها
 • سهام
 • بیمه نامه های زندگی

نرخ تبادل و قوانین مالیات در اسپانیا

اگرچه قوانین نرخ مالیات در اسپانیا در سراسر کشور یکنواخت نیست، اما برای ساده سازی در زیر نرخ پایه مالیات اسپانیا در درآمد شغلی ذکر شده است. در حقیقت، میزان کل مالیات پرداختی با محاسبه نرخ مالیات عمومی دولت به علاوه نرخ مالیات منطقه ای مربوطه، به دست می آید.

نرخ و قوانین مالیات اسپانیا در سال 2022 به شرح زیر است:

 • 12450€ (یورو) و کم تر از آن: 19%
 • از 12450€ الی 20200€ (یورو): 24%
 • از 20200€ الی 35200€ (یورو): 30%
 • از 35200€ الی 60000€ (یورو): 37%
 • بیش از 60000€ (یورو): 45%

مشمولین پرداخت و قوانین مالیات در اسپانیا، برای پرداخت آن در اسپانیا (از پس انداز و درآمد عمومی) کمک هزینه شخصی دریافت خواهند کرد. برخلاف انگلستان که این کمک هزینه سال به سال در حال افزایش است. در کشور اسپانیا، این کمک هزینه در سال های اخیر کاهش یافته است. برای سال مالیاتی 2018، اسپانیا یک کمک هزینه شخصی اساسی برای افراد زیر 65 سال، از 5550€ (یورو) در نظر گرفته بود که برای افراد با رسیدن به 65 سال، کمک هزینه به 6700€ (یورو) و از 75 سالگی به بعد این میزان، دوباره به 8100€ (یورو) افزایش می یافت. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اسپانیا به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

نرخ تبادل و قوانین مالیات در اسپانیا

سود سرمایه گذاری و قوانین مالیات در اسپانیا

از سال 2008، دولت اسپانیا مالیات بر ثروت را وضع، سپس حذف و مجددا وضع کرد که مالیاتی است که برای افرادی که ثروت قابل توجهی در سراسر جهان دارند و در اسپانیا اقامت دارند، طراحی شده است. مبلغ مالیات، در برابر دارایی های اعلام شده جهانی که پس از اعمال مبلغ 700000€ (یورو) بدون مالیات اعم از مقیم یا غیر مقیم در اسپانیا می باشد، محاسبه می شود. برای ساکنان، 300000€ (یورو) کمک هزینه مالیات برای اقامت اولیه در اسپانیا در نظر گرفته شده است. از سال 2015، نرخ مالیات بسته به ارزش کل دارایی های جهانی از 0.2% به 2.5% تقلیل یافته است.

قوانین مالیات بر سود سرمایه گذاری اسپانیا به طور مستقیم پیش نمی رود. به طور معمول ساکنان مالیات اسپانیا ملزم به پرداخت مالیات بر سود دریافتی از سرمایه گذاری و یا در اختیار داشتن هرگونه دارایی در سراسر جهان هستند. با این حال، افراد غیر مقیم ملزم به پرداخت مالیات از سود حاصل از فروش هر گونه املاک در این کشور هستند. با توجه به موارد خاص در خصوص قوانین مالیات در اسپانیا فروش املاک، تعدادی کسر و محاسبه وجود دارد که برای محاسبه سود نهایی برای اهداف مالیاتی لازم است. شرایط اجاره خانه در اسپانیا به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

مالیات ویژه کار در اسپانیا برای مهاجران

برای خارجیانی که با قرارداد کار با یک شرکت اسپانیایی کار می کنند از یک قانون مالیاتی ویژه برخوردار می باشند. قوانین مالیات در اسپانیا گاهی اوقات به عنوان قانون بکهام شناخته می شود، زیرا گفته می شود این قانون تنظیم شده است تا دیوید بکهام، فوتبالیست انگلیسی، هنگام پیوستن به رئال مادرید در سال 2003 مجبور به پرداخت مالیات برای حقوق دریافتی خود نباشد. بر اساس این قانون، همانطور که گفته شد، مالیات فقط بر درآمد اسپانیا با نرخ 24% تا درآمد 600000€ (یورو) اعمال می شود و برای بیش از 600000€ (یورو)، نرخ 45% اعمال می شود. در خارج از اسپانیا مالیات بر سود سرمایه گذاری، قابل پرداخت نیست. برای مطرح کردن سوالات خود با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرموده تا از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :