مهاجرت به کشور آمریکا

شرایط دریافت اقامت آمریکا

شرایط دریافت اقامت آمریکا

شرایط دریافت اقامت آمریکا بسیار گسترده است، از جمله راه های مختلف می توان به سرمایه گذاری، ازدواج، اقامت شغلی و اقامت تحصیلی اشاره نمود. دریافت اقامت بوسیله ازدواج مشروط به شرایطی سریع تر شکل می گیرد. در انواع دیگر روش های مهاجرت به آمریکا نیز بسته به نوع اقامت پس از گذشت 5 سال شخص می تواند درخواست پاسپورت آمریکایی کند. از جمله دیگر راه های دریافت اقامت آمریکا شرکت در قرعه کشی لاتاری آمریکا می باشد که بین تمام شرکت کنندگان برگزار می شود.

قبول شدگان لاتاری پس از طی مراحلی از سفارت آمریکا ویزا دریافت می کنند، این افراد نیز بعد از گذشت 5 سال می توانند درخواست اقامت دائم آمریکا را بدهند و گرین کارت را دریافت کنند. دریافت گرین کارت به معنای اقامت دائم آمریکا می باشد. افراد دارای این اقامت می توانند از تمامی خدمات آمریکا از جمله خدمات بهداشتی، تحصیلی، کاری و زندگی دائم در آمریکا استفاده کنند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی در توضیح روش های دریافت اقامت آمریکا را دارد.

شرایط دریافت اقامت آمریکا به روش تحصیل

یکی از مناسب ترین روش ها برای دریافت اقامت آمریکا مهاجرت تحصیلی به این کشور می باشد. زیرا با توجه به آمار پایین بیکاری در آمریکا بعد از تحصیل فرد می تواند به راحتی شغلی مرتبط با تخصص و تحصیلات خود پیدا کند. دانشگاه ها در آمریکا به دوسته خصوصی و دولتی تقسیم بندی می شوند. عموما شهریه تمامی دانشگاه در آمریکا بسیار بالاست. این موضوع ارتباطی با دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه ندارد. هزینه تحصیل در آمریکا به صورت سالیانه بین 23000$ الی 50000$ (دلار) در سال می باشد. ناگفته نماند که می توان از بورس دانشگاه ها نیز با توجه به شرایط دانشجو استفاده کرد.

ویزاهای مختلفی جهت تحصیل در آمریکا وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

 • ویزای تحصیلی B1 که برای دوره های تحصیلی کمتر از 6 ماه می باشد. در این نوع ویزا اجازه دریافت ویزا برای همراه داده نمی شود.
 • ویزای تحصیلی M1 این ویزا باری رشته های فنی و حرفه ای صادر می شود. فرد می تواند برای همراهان خود نیز درخواست ویزا بدهد.
 • ویزای تحصیلی F1 که جهت ورود به کالج یا دانشگاه های آمریکا دریافت می شود. فرد می تواند برای همسر و فرزند زیر 21 سال خود درخواست ویزا دهد.
 • ویزای تحصیلی J1 که در آن فرد دارای فرصت مطالعاتی است. معمولا مخصوص دانشجویان دکتری می باشد که می خواهند جهت تحقیق وارد خاک آمریکا شوند.

شرایط دریافت اقامت آمریکا به روش سرمایه گذاری و تولد

ویزا های سرمایه گذاری برای دریافت اقامت آمریکا چندین نوع مختلف می باشد:

 • ویزای EB5 ویزایی است که به 2 بخش سرمایه گذاری 500000$ الی 1000000$ (دلار) تقسیم می شود که در آن فرد باید حداقل 10 آمریکایی را استخدام کند. این ویزای به ویزای 500000$ (دلار) معروف می باشد.
 • ویزای E2 که متقاضی باید سرمایه ای به میزان 300000$ (دلار) را بکار گیرد تا بتواند شغلی را به دست بیاورد.
 • ویزای EB3 که با وجود پیشنهاد کاری به فرد داده می شود. فرد متقاضی با یافتن کارفرما می تواند این نوع ویزا را دریافت نماید.

یکی دیگر از راه ها برای دریافت اقامت آمریکا تولد در خاک این کشور است. برخلاف ایران که اصل خون را به رسمیت می شناسد و می گوید هر فردی که پدری ایرانی داشته باشد هر کجای دنیا متولد شود ایرانی است. کشور آمریکا اصل خاک را قبول دارد و قانون آن به این شکل می باشد. در صورتی که در خاک آمریکا به دنیا بیایید شهروند آمریکا خواهد شد و تابعیت آمریکا از طریق تولد به او اعطاء می شود.

شرایط دریافت اقامت آمریکا به روش سرمایه گذاری و تولد

اخذ اقامت آمریکا با روش کارآفرینی

آمریکا عنوان برترین اقتصاد دنیا را یدک می کشد. مسلما سرمایه گذاری در این اقتصاد پیشرو جهان که به تنهایی بیش از 20% اقتصاد جهان را تشکیل می دهد، می تواند ایده سودآور و بسیار مطلوبی به حساب آید. کارآفرینی در اقتصادی با این قدرت و عظمت با امتیازی به نام ویزای اقامت آمریکا پاداش داده می شود. کارآفرینان از طریق کارآفرینی و شروع کسب و کار خود در آمریکا می توانند اقامت کل اعضاء خانواده را به دست آورند.

اما مسیرهای مهاجرتی پیش روی کارآفرینان برای راه اندازی کسب و کار خود در سال 2022 از این قرار است:

 • اقامت موقت با ویزای O1 و E2
 • اقامت دائم با ویزای EB-1 و EB-5

جهت مهاجرت به آمریکا مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

دریافت اقامت آمریکا به روش ازدواج

آمریکا 2 نوع ویزا برای اقامت از طریق ازدواج با فرد آمریکایی صادر می کند که عبارت است از ویزای نامزدی K1 و ویزای ازدواج. فرد دارای اقامت آمریکا باید بتواند شرایط لازم را فراهم کند تا این نوع ویزا را برای همسر یا نامزد خود دریافت نماید. این شرایط شامل مدارک شناسایی، تمکن مالی، ثابت شدن رابطه عاشقانه بین 2 طرف، داشتن محل زندگی در آمریکا، سند ازدواج می باشد. برای دریافت این نوع ویزا معمولا راه طولانی وجود دارد.

 • ویزای ازدواج نوعی از ویزا است که در آن 2 طرف باید حداقل یک سال از آشنایی آنها گذشته باشد و عشق و علاقه بین آنها ثابت شده باشد که روند صدور این ویزا یک تا 4 سال طول می کشد.
 • ویزای نامزدی K1 که مدت زمانی که طول می کشد تا صادر شود حدود 3 تا 15 ماه است. این نوع ویزا برای افرادیست که بالای 21 سال دارند. این ویزا غیر مهاجرتی است. در حقیقت موقتی است و 90 روز پس از ورود آن ها به آمریکا باید رابطه این 2 به ازدواج ختم شود.

شرایط دریافت اقامت آمریکا به روش پناهندگی

این نوع اقامت برای افرادی خاص با دلایل خاص از جمله سیاسی، دینی و ملیتی می باشد و به هیچ عنوان توصیه نمی شود. ولیکن در صورت ارائه مدارک مورد نیاز مبنی بر مشکلات ذکر شده در کشور مبدا پس از انجام مصاحبه با نماینده اداره مهاجرت آمریکا ممکن است پس از 5 ماه اجازه اقامت به این فرد داده شود. این فرد می تواند تقاضاء ویزای همراه کند و همسر و فرزند زیر 21 ساله خود را به آمریکا بیاورد.

دریافت اقامت در بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی مزایای بسیاری دارد که باعث شده افراد از راه های مختلفی خود را برای رسیدن به این هدف آماده کنند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند شما را در رسیدن به این هدف یاری کند. شما می توانید برای اطلاع از جزئیات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :