مهاجرت تحصیلی یونان

شرایط تحصیل رایگان در یونان

شرایط تحصیل رایگان در یونان

بسیاری از متقاضیان بین المللی و اروپایی در خصوص مهاجرت تحصیلی تمایل دارند که از شرایط تحصیل رایگان در یونان نیز اطلاعاتی جامع کسب نمایند. این موضوع یکی از مواردی است که سالانه تعداد زیادی از متقاضیان خارجی را به خود جلب می کند. با این حال، این بدان معنا نیست که ورود به صورت تحصیل رایگان در یونان آسان باشد، بر عکس، یونان از دانشجویان خود می خواهد در امتحانات ورودی شرکت کنند تا از بین آنها دانشجویانی که به این آموزش رایگان دسترسی پیدا می کنند، انتخاب شوند.

بدین ترتیب این بخشی از دلیل وجود موسسات خصوصی متعدد در کشور یونان است. همچنین دوره هایی وجود دارد که دانشجویان را برای شرکت در آزمون های پذیرش رایگان در دانشگاه آماده می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

بررسی شرایط تحصیل رایگان در یونان

برای ادامه تحصیل در یونان نیازی به یادگیری زبان یونانی نیست. بدین ترتیب بیشتر دوره ها به 2 زبان انگلیسی یا یونانی تدریس می شوند. بنابراین، با نشان دادن شواهد مهارت انگلیسی، اگر دانشجو اهل کشور انگلیسی زبان نباشد می تواند دوره دانشگاهی خود را بدون هیچ مشکلی مطالعه کند. با این وجود، این یک شرط است که متقاضی باید دوره های یونانی را در طول سال اول خود در این کشور بگذراند و باید توانایی خود را در یادگیری زبان یونانی، در پایان سال، ثابت کند. پیشنهاد می شود که دانشجویان قبل از اینکه به یونان بروند، دوره های فراگیری زبان یونانی را بگذرانند.

تنها موردی که دانشجویان به آن نیاز خواهند داشت، ویزای دانشجویی است. برای دریافت آن لازم است که متقاضی اثبات کند، بودجه کافی برای تأمین هزینه های زندگی خود در این کشور را دارد. البته حدود هزینه زندگی در یونان 800€ (یورو) تخمین زده می شود. نکته مهم این است که دانشجویان در یونان اغلب بیش از یک بورسیه تحصیلی دریافت می کنند، این امر به خصوص در مورد دانشجویان تحصیلات تکمیلی معمولا مجاز است. اگرچه تحصیلات کارشناسی در این کشور رایگان است، اما تحصیلات تکمیلی اینگونه نیست.

جزییات شرایط تحصیل رایگان در یونان

برنامه بورسیه تحصیلی یونان برای دانشجویان خارجی کشورهای در حال توسعه، یکی از سخاوتمندانه ترین بورسیه های تحصیلی در یونان است و وعده های غذایی و سایر مواد مورد نیاز برای تحصیل متقاضی را پوشش می دهد. علاوه بر این، بورسیه تحصیلی شامل کمک هزینه 600€ (یورو) است که هر ماه یکبار تعلق می گیرد. این بدان معناست که متقاضیانی که این بورسیه تحصیلی را کسب می کنند، می توانند هزینه اجاره خانه را پرداخت کرده و هزینه های اضافی را نیز بپردازند. همچنین، این بورسیه تحصیلی می تواند هزینه های سفر برای رسیدن به یونان و یا ترک کشور را پوشش دهد و حتی دانشجو می تواند دوره های زبان یونانی را رایگان بگذراند. در صورت گذراندن دوره کارشناسی ارشد یا دکترا، این بورسیه تحصیلی ممکن است، همچنان هزینه تحصیل این دوره ها را نیز پوشش دهد.

برخی از دانشجویان که ممکن است برای تحصیل در یونان مشکل بیشتری داشته باشند، دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستند، با این حال، بورسیه های تحصیلی نیز در دسترس آنها است. بنیاد Onassis یکی از آنها را ارائه می دهد و به سمت متقاضیان کارشناسی ارشد و دکترا می رود. این بنیاد در یونان دارای شرایط خاصی است، از جمله اینکه دانشجو مورد نظر ریشه یونانی نداشته باشد. علاوه بر این، آنها باید رشته های علوم اجتماعی، علوم انسانی یا هنر را برای تحصیل انتخاب کنند و سپس این بورسیه تحصیلی به دانشجو در پروژه تحقیقاتی خود (چه یک پایان نامه کارشناسی ارشد و چه دکترا) کمک خواهد کرد. در این بخش مطالعه مقاله مزایا و معایب تحصیل در یونان خالی از لطف نخواهد بود.

جزییات شرایط تحصیل رایگان در یونان

کمک هزینه ها و شرایط تحصیل رایگان در یونان

در خصوص کمک هزینه های تحصیلی در کشور یونان بایستی بدانید که 2 نوع بورسیه تحصیلی در کشور یونان وجود دارد. یکی از آنها، بورسیه های سفیر است و دانشجویان علاقه مند به این مورد باید نشان دهند که واجد شرایط کمک های مالی هستند که در حدود 26000$ (دلار) است. گزینه دوم در خصوص کمک هزینه تحصیلی در یونان، بورسیه Grant Global است. این مورد به طور خاص به افراد علاقه مند به زمینه هایی مانند آموزش و پزشکی ارائه می شود و شامل مبالغی است که حدود 30000$ (دلار) برآورد می شود.

برای دانشجویان دوره کارشناسی یونان، دولت ممکن است بورسیه تحصیلی زیادی ارائه دهد که بتواند به فرد کمک کند هزینه های زندگی خود را تأمین کند. از این بورسیه های تحصیلی، ارائه شده توسط موسسه باستان شناسی آمریکا به دانشجویان در حال تحصیل در یونان است. به لطف شهریه رایگان در یونان، بورسیه هایی که ممکن است به عنوان بودجه ناکافی از آنها صرف نظر شود، می تواند برای تأمین هزینه های زندگی در این کشور زیبا بیش از حد کافی باشد. شرایط و هزینه های مربوط به اجاره خانه در یونان به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

هزینه زندگی و شرایط تحصیل رایگان در یونان

یونان در مقایسه با سایر کشورهای اروپا کشوری نسبتا ارزان برای زندگی است. به طور متوسط پیشنهاد می شود دانشجویان دانشگاه هر ماه حدود 450€ الی 800€ (یورو) برای تأمین هزینه های زندگی و خوابگاه نیاز داشته باشند. تأمین محل اقامت دانشجویان در یونان متفاوت است و هر موسسه ای خوابگاه های اقامتی خود را برای دانشجویان ارائه نمی دهد. در شهرهای بزرگ مانند آتن و تسالونیکی، تعداد زیاد دانشجویان، منجر به ایجاد آپارتمان های اجاره ای خصوصی برای دانشجویان و خوابگاه های دانشجویی شده است و هزینه های هرکدام به طور قابل توجهی متفاوت است و ممکن است ماهیانه حدود 250€ (یورو) باشد.

علاوه بر این، هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه به طور قابل توجهی ارزان تر از سایر کشورها است، هزینه این آپارتمان ها در مرکز شهر حدود 250€ (یورو) و در خارج از مرکز شهر حدود 200€ (یورو) می باشد. بهترین رشته های تحصیلی در یونان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط رایگان تحصیل در یونان، با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :