مهاجرت تحصیلی اسپانیا

شرایط تحصیل در اسپانیا

شرایط تحصیل در اسپانیا

برای علاقه مندان به تحصیل در اسپانیا، آگاهی از شرایط تحصیل در اسپانیا ضروری است و می تواند به متقاضیان در تصمیم گیری کمک بسزایی کند. پادشاهی اسپانیا، کشوری واقع در جنوب غربی کشور اروپا می باشد. کشور اسپانیا مساحتی حدود 505990 کیلومتر مربع دارد که جزء بزرگترین کشور در جنوب اروپا قرار گرفته است. این کشور دومین کشور بزرگ در اروپای غربی و اتحادیه اروپا و چهارمین کشور بزرگ در قاره اروپا شناخته شده است. کشور اسپانیا، با داشتن بیش از 47/3 میلیون نفر جمعیت، ششمین کشور پرجمعیت اروپا و چهارمین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا شناخته می شود. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور، مادرید می باشد.

از سایر شهرهای مهم اسپانیا می توان به بارسلونا، والنسیا، سویل، ساراگوسا، مالاگا و بیلبائو اشاره کرد. آنچه در ادامه خواهید خواند:

  • مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی اسپانیا
  • شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا
  • شرایط تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در اسپانیا

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا

اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا را دارید، بایستی مواردیرا رعایت بفرمائید. بدین ترتیب برای دانشجویان اتحادیه اروپا درخواست ها از طریق SNUDE، دانشگاه ملی اسپانیا برای آموزش از راه دور انجام می شود. برنامه ها معمولا در ماه آپریل باز می شود. علاوه بر درخواست، ممکن است از دانشجو کپی گذرنامه، شناسنامه یا گواهی ترک تحصیل بخواهند. اگر درخواست متقاضی موفقیت آمیز باشد، بعد از 3 ماه، اعتبار سنجی Acceso (Credencial de Accesso) را دریافت خواهد کرد. متقاضی این مدرک را باید برای دانشگاهی که می خواهد در آن درس بخواند، پست کند. دانشجویانی که شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا می باشند، باید گواهی دبیرستان داشته باشند.

این گواهی به منزله تایید اعتبار دیپلم شما می باشد به طوری که مطابق با شرایط اسپانیا است. متقاضی به راحتی می تواند مدرک تحصیلی خود را در سفارت اسپانیا در کشور خود تایید کند. سفارتخانه اسپانیا، اعتبار فرد را در اختیار قرار می دهد و بعد از آن متقاضی می تواند در دانشگاه مورد نظر درخواست دهد. به علاوه، فرد باید در یک آزمون ورودی به نام «امتحانات ورودی دانشگاه» شرکت کرده و قبول شود. متقاضی می تواند در این آزمون سالی دو بار در محل اقامت خود شرکت کند. بعد از گذراندن این آزمون و قبولی در آن، متقاضی واجد شرایط تحصیلی در دانشگاه دولتی یا خصوصی اسپانیا خواهد شد.

آزمون ورودی شامل 4 مرحله است که به شرح زیر است:

  • تحلیل متن به اسپانیایی
  • سولاتی در رابطه با تاریخ و فلسفه اسپانیا
  • آزمون زبان خارجی (بین فرانسه، انگلیسی، آلمانی، پرتغالی یا ایتالیایی یکی را انتخاب کنید.)

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا، به دانشجو امکان می دهد که بیش از 3 ماه در این کشور تحصیل کرده و آموزش ببیند، در تبادل دانشجو شرکت کرده و یا به عنوان یک کارآموز بدون حقوق کار کند. دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس می باشند برای تحصیل نیاز به ویزای دانشجویی دارند و دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس می توانند آزادانه و بدون ویزا به کشور اسپانیا سفر کنند. انواع مختلفی از ویزای دانشجویی وجود دارد و هرکدام برای مدت زمان مشخصی معتبر می باشند.

دانشویان باید به سفارت اسپانیا در کشور مبدا رفته و مدارک را جهت ویزای دانشجویی تحویل دهند تا بتوانند ویزای دانشجویی بگیرند. دانشجویان باید 2 تا 3 ماه قبل از سفر به کشور اسپانیا درخواست ویزا دهد چرا که پروسه دریافت ویزا زمان زیادی طول می کشد. هزینه ویزای دانشجویی شنگن در حال حاضر برای هر نفر 60€ (یورو) می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله نظام آموزشی اسپانیا را مطالعه بفرمائید.

زمانی که به سفارت کشور اسپانیا مراجعه می کنید، باید مدارک زیر را در اختیار داشته باشید:

مدارک توضیحات
تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی دارای 2 فرم درخواست ویزای شنگن باشد.
گذرنامه دارای اعتبار معتبر باشد.
عکس 2 قطعه مانند عکس گذرنامه
اخذ نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر
ارائه بیمه نامه درمانی بوشش بیمه بین المللی برای سلامت 30000€ (یورو)
اثبات تکمن مالی حداقل 1000$ (دلار) در ماه

توجه داشته باشید که ممکن است موارد دیگری نیز مورد نیاز باشد. بهتر است که قبل از اقدام با سفارت اسپانیا تماس گرفته تا از رعایت کردن نکات اطمینان حاصل کنید. هزینه های مربوط به اخذ گذرنامه و ویزا وجود دارد. این هزینه ها همزمان با درخواست ویزا باید پرداخت شود و هزینه ها متفاوت خواهد بود. علاوه بر آن، متقاضی باید مطمئن شود که گذرنامه تعدادی صفحات خالی نیز داشته باشد و توصیه می شود که حداقل 2 تا 3 صفحه خالی داشته باشد.

شرایط تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در اسپانیا

کسانی که تمایل به تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در اسپانیا هستند، یکسری مدارک باید ارائه دهند که بسته به موسسات مختلف متفاوت خواهد بود. با این حال برخی از مدارک در دانشگاه ها مشترک می باشد که می توان به مدرک کارشناسی، کپی گذرنامه و مدارک دیگر تحصیلی اشاره کرد. این امر در مورد کسانی که بعد حضور در دانشکده یا دانشگاه در کشور دیگری به دانشگاه برمی گردند صادق می باشد. ممکن است که بیش از یک دوره درخواست در دانشگاه وجود داشته باشد، که متقاضی بخواهد در آن شرکت کند. چرا که بسیاری از دانشگاه ها هر 2 ترم پاییز و تابستان را ارائه می دهند.

برای ترم تابستان معمولا درخواست ها تا ماه ژانویه باز است. متقاضی باید اطلاعات خود را در اسرع وقت آماده کند و به دانشگاه ارسال کند. توجه داشته باشید که تمام مدارک شما و درخواست ها به زبان اسپانیایی باشد. اگر مدارک به زبان اسپانیایی نیست، باید به زبان اسپانیایی توسط مترجم رسمی ترجمه شود. با اینکه چندین مرحله و کار برای پذیرش از دانشگاه های اسپانیا باید انجام دهید، اما انجام این کارها بسیار ساده و آسان می باشد. مدارکی که در دانشگاه های این کشور دریافت می کنید، در تمام جهان اعتبار دارد. اگر قصد تحصیل در کشور اسپانیا را دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوران ما راهنمایی بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :