مهاجرت سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند

چشم انداز سرمایه گذاری در هلند به نفع سرمایه گذاران داخلی و بین المللی است. در حالی که برخی از کشورهای اروپایی مقررات سختگیرانه ای برای سرمایه گذاری خارجی دارند، هلند کم و بیش سرمایه گذار پسند است. سرمایه گذاران تجاری خارجی می توانند با سرمایه گذاری 1.25 میلیون € (یورو) اجازه اقامت دریافت کنند و حق قانونی اقامت در کشور را فراهم کنند. به عنوان یک اجماع عمومی، اروپای غربی به عنوان یک محیط سرمایه‌گذاری قدرتمند، مبتنی بر امنیت اقتصادی و سیاسی، ثبات پولی و یک سیستم تجاری محکم و سیال در نظر گرفته می‌شود. هلند نیز با یک خندق اقتصادی که نشان دهنده انسجام تجاری متنوع این کشور است، از این قاعده مستثنی نیست.

موقعیت استراتژیک آن برای تجارت اروپایی و جهانی، گردشگری و روابط بین‌الملل شگفت‌انگیز است این کشور در رتبه اول در شاخص اتصال جهانی DHL قرار گرفت. گذشته از مزایای جغرافیایی، هلند همچنین در شاخص آزادی اقتصادی 2023 در رتبه هشتم جهان قرار گرفت و امتیاز 90 از 100 را برای آزادی سرمایه گذاری برای بیش از 20 سال متوالی کسب کرد. برای بسیاری، هلند ممکن است فورا از جذابیت تاریخی رقبای همسایه خود خارج نشود، اما ستون فقرات نوآورانه آن علاقه جدی به بخش‌های متعددی را ایجاد می‌کند. البته شیوه های سرمایه گذاری در هلند متفاوت است که در این مقاله توسط تیم مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بررسی شده است.

خرید ملک و سرمایه گذاری در هلند

یکی از راه های مهاجرت و سرمایه گذاری در هلند روش خرید ملک است. در مورد سرمایه گذاری در هلند باید گفت که همه افراد امکان خرید ملک را دارند و هیچ ممنوعیتی برای کسی ندارد. ولی افرادی که به هدف اخذ اقامت هلند می خواهند ملک بخرند هلند با خرید ملک اقامت نمی دهد. خرید ملک چه افراد اقامت دائم چه اقامت موقت داشته باشند در هلند امکان پذیر است. ولی در صورتی که قصد خرید ملک در هلند دارید هزینه های شهر های مختلف را در جدول زیر مورد بررسی قرار داده ایم:

شهر قیمت هر متر مربع در شهرهای هلند به یورو
آمستردام 775122€
دلفت 398333€
روتردام 364871€
آپلدورن 275000€
لاهه 355790€
لیدن 454333€

یکی ملزومات اولیه خرید ملک در این کشور تلسط به زبان هلندی یا داچ است که در غیر این صورت افراد بهتر است یک مترجم برای گفت و گو و تنظیم کردن اسناد داشته باشند.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند

یکی دیگر از شیوه های مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری برای اخذ ویزا، ثبت شرکت در هلند است. ثبت شرکتی که بایستی در کشور هلند صورت بگیرد بایستی به مرحله اجرایی برسد. در ابتدا باید بیزنس پلن یا طرح اقتصادی داشته باشد. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در هلند یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاران خارجی است که در این کشور کسب و کار خود را راه اندازی کنند. اما هر پروسه ای دغدغه های خود را دارد البته که باید بازار کسب و کار و رقبا را بشناسند تا بتوانند سرمایه گذاری کم ریسکی تری داشته باشند تا درصد موفقیت آنها بیشتر شود. هلند به دلیل رشد و ارتقا اقتصاد خود پذیرای چنین طرحی است، اما به شرطی که کمی و کاستی ها را بر طرف کنند و در راستای رشد اقتصادی و بهبود شرایط این کشور قدم بردارند.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در هلند

ساده‌ترین راه برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در هلند در شرکت‌ های هلندی از طریق صندوق‌ های با شاخص گسترده است که معمولا مجموعه‌ ای از سهام‌ های فعال را دنبال می‌کنند و سطح متعادلی از قرار گرفتن در معرض با رشد کلی بلندمدت را به عنوان نقطه کانونی کلیدی ارائه می‌ دهند. صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) در هلند عملا مجموعه‌ های سرمایه‌ گذاری کم‌ ریسکی هستند که تصویری بازتابی از محرک‌ های کلیدی اقتصاد هلند ارائه می‌دهند.

محبوبیت سهام و ETF در میان جمعیت داخلی افزایش می یابد، زیرا مردم به دنبال کارآمدترین راه برای پس انداز پول هستند بدون اینکه نرخ بهره ضعیف مانع از آن شوند. Euronext Amsterdam اصلی ترین بورس اوراق بهادار، دروازه ای به سوی سلامت مالی ارزشمندترین شرکت های هلند است. شاخص AEX از25 سهام بزرگ و فعال در کل بازار پیروی می کند، مشابه FTSE 100 بریتانیا یا DAX 40 آلمان. با گسترش افق، سرمایه گذارانی که به دنبال گسترش دامنه هستند، ممکن است بخواهند به EURO STOXX 50 نگاه کنند که 50 شرکت بزرگ در منطقه یورو را دنبال می کند.

13.9% از آنها در حال حاضر در هلند زندگی می کنند. بزرگترین ETF از نظر دارایی‌های تحت مدیریت، iShares MSCI Netherlands ETF تحت مدیریت بلک راک است که 24 مؤسسه بزرگ و با سرمایه متوسط ​​را دنبال می‌کند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با داشتن کادری مجرب و همچنین مشاورین متخصص و واحد اجرایی بسیار باتجربه و دقیق، مشاوره های لازم را در مورد راه های مهاجرت به کشورهای منتخب شما ارائه می دهند. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی رایگان با موسسه ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :