مهاجرت سرمایه گذاری در شیلی

سرمایه گذاری در شیلی

سرمایه گذاری در شیلی

سیاست های اقتصادی در خصوص سرمایه گذاری در شیلی، که بر اساس اصل شفافیت سرمایه و عدم تبعیض علیه سرمایه گذاران خارجی بنا شده است. یکی از نقاط قوط این کشور را تشکیل می دهد. سرمایه گذاران همچنین جذب منابع طبیعی شیلی، ثبات سیستم کلان اقتصادی، پتانسیل رشد، امنیت حقوقی، سطح پایین ریسک و کیفیت بالای زیرساخت ها می شوند. شیلی به عنوان یکی از قوی ترین مقاصد سرمایه گذاری در آمریکای لاتین شناخته می شود. همچنین این کشور طی چند سال گذشته با فعال کردن ثبت آنلاین کشورها، پیشرفت هایی را در تسهیل راه اندازی رویه های تجاری داشته است. با این حال اتکای این کشور به قیمت مس ممکن است بر اقتصاد آن تاثیر منفی بگذراد و برخی از سرمایه گذاران بالقوه را از خود دور کند.

در بخش ابتدایی این مقاله با کمک موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد داریم با تصویر زیر یک تعریف کلی از کشور شیلی به شما ارائه دهیم:

تعریف کلی از کشور شیلی

دلایل سرمایه گذاری در شیلی

شیلی نه تنها بهترین اقتصاد آمریکای لاتین است، بلکه یکی از اقتصادهای نوظهور در سطح بین المللی محسوب می شود. دلایلی که شیلی را به عنوان مقصد اول برای سرمایه گذاری در سطح جهان معرفی می کند عبارت اند از:

پارامترشرح
یک شریک قابل اعتمادشیلی مکانی امن برای انجام تجارت است، که توسط آژانس های رتبه بندی تایید شده است که رتبه های بالای خود را برای این کشور افزایش داده یا حفظ کرده است. همچنین سطح پایین بدهی عمومی، سلامت سیستم مالی و موسسات قوی آن را برجسته کرده است.
یک کشور رقابتیشیلی به عنوان رقابتی ترین اقتصاد آمریکای لاتین، موقعیت تثبیت شده ای دارد. این عمدتا به دلیل رشد اقتصادی پایدار و باز بودن آن برای تجارت است.
آب و هوای تجاری جذابشیلی به دلیل ثبات سیاسی و اقتصادی، باز بودن در برابر تجارت، امنیت حقوقی و چشم اندازهای رشد عالی، فضای تجارت جذاب و پویا را برای سرمایه گذاران حفظ کرده است. بر اساس رتبه بندی محیط کسب و کار شیلی از بین 82 اقتصاد، جایگاه سیزدهم را به خود اختصاص داد.

جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به شیلی، مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.

قوانین سرمایه گذاری در شیلی

سرمایه گذاران باید بدانند که فعالیت اقتصادی که قصد دارند در شیلی توسعه دهند ممکن است مشمول مجوزها یا الزامات خاصی باشد. قوانین و رویه های شیلی علیه سرمایه گذاران خارجی که از شرایط مشابه سرمایه گذاران داخلی برخوردار هستند، تبعیض قائل نمی شوند. برخی از بخش ها ممکن است محدودیت هایی داشته باشند، مانند حمل و نقل دریایی، انرژی هسته ای و معدن.

سرمایه گذاران خارجی باید مجوز خاصی برای سرمایه گذاری در بخش های استراتژیک خاص مانند اکتشاف و بهره برداری از هیدروکربن ها، استخراج معادن یا تولید انرژی هسته ای دریافت کنند. در واقع قانون اساسی (حوزه مطلق، انحصاری، غیر قابل سلب و دائمی) دولت شیلی را بر تمامی ذخایر معدنی، هیدروکربنی و سوخت های فسیلی در قلمرو ملی ایجاد می کند. اما دولت مجاز است برای فعالیت های اکتشافی و بهره برداری به افراد و شرکت ها امتیاز دهد. در خصوص اطلاع از جزییات ثبت شرکت در شیلی، مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

مشوق های سرمایه گذاری در شیلی

مشوق هایی برای سرمایه گذاران به سمت مناطق جغرافیایی منزوی و بخش فناوری اطلاعات در دسترس است. از جمله تامین مالی مشترک مطالعات امکان سنجی و همچنین مشوق هایی برای خرید زمین در مناطق صنعتی، استخدام نیروی کار محلی و تسهیل تامین مالی پروژه.

از دیگر کمک های دولت برای سرمایه گذاران خارجی در شیلی شامل موارد زیر می شود که عبارت اند از:

  • معافیت های مالیاتی
  • تامین مالی مشترک مطالعات امکان سنجی
  • مشوق های خرید زمین در نواحی صنعتی
  • استخدام نیروی بومی
  • تسهیل تامین مالی پروزه ها و سایر موارد

در این گونه مناطق شرکت ها از مالیات بر درآمد شرکت ها، مالیات بر ارزش افزوده عملیات و خدماتی که در داخل منطقه آزاد تجاری انجام می شود و عوارض گمرکی معاف هستند.

مشوق های سرمایه گذاری در شیلی

نقاط قوت و نقاط ضعف سرمایه گذاری در شیلی

شیلی دارای بخش های کلیدی اقتصادی و بخش هایی با پتانسیل بالا برای سرمایه گذاری می باشد. این کشور فرصت های طلایی بسیاری برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می کند. اما با وجود پتانسیل های بالای این کشور برای سرمایه گذاری، دارای نقاط قوت و نقاط ضعف فراوانی می باشد که در جدول زیر به خوبی به آنها پرداخته ایم:

نقاط ضعف سرمایه گذاری در شیلینقاط قوت سرمایه گذاری در شیلی
فقدان نوآوری، هزینه های بسیار ضعیف در تحقیق و توسعهثبات اقتصادی، چشم انداز رشد خوب
سرمایه گذاری در صنایع شبکه قابل توجه نیست.یک واردکننده برتر آمریکای لاتین
آسیب پذیری در برابر نوسانات کالاها و وابستگی به واردات چینیقدرت خرید بالا (برای آمریکای لاتین)
زیرساخت های برق و جاده برای وسعت قلمرو ناکافی است.ثروت منابع طبیعی (مس، کشاورزی)
فقدان نیروی کار واجد شرایط، نرخ فعالیت جمعیت شاغل به ویژه در میان جمعیت زنان و جوانان نسبتا پایین است.شرکت های بین المللی شیلی

سرمایه گذاری در شیلی در زمینه املاک

سرمایه گذاری در شیلی در زمینه املاک، چه برای مقاصد مسکونی یا تجاری، یک تصمیم هوشمندانه است. پایتخت شیلی سانتیاگو، دومین شهر برتر برای تجارت در آمریکای لاتین است. این شهر همچنین به عنوان سومین شهر آمریکای لاتین با کیفیت زندگی بهتر سلطنت می کند. از زمان اجرایی شدن اصلاحات مالیاتی که 19% مالیات بر ارزش افزوده را بر فروش املاک اعمال می کند، فروش مسکن به شدت کاهش یافته است.

بانک ها همچنین وام ها و وام های مسکن قابل مدیریت بیشتری ارائه خواهند کرد. برای سرمایه گذاران این بدان معناست که اکنون زمان خرید ملک در شیلی است. قیمت املاک در سانتیاگو بیش از 10 سال است که به طور پیوسته در حال افزایش است. از سال 2010 تا 2021 قیمت ها نزدیک به 70% افزایش یافت و تنها 0.7% در طول بحران مالی جهانی کاهش یافت. شیلی نیز کم فساد ترین در کل آمریکای لاتین محسوب می شود. اگر چنانچه تصمیم نهایی خود را برای سرمایه گذاری در شیلی اتخاذ کرده اید. برای اطمینان خاطر و تصمیمی درست با همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :