شرایط نروژ

زندگی در نروژ

زندگی در نروژ

زندگی در نروژ یکی از انتخاب های مناسب مهاجران می باشد. این کشور، یکی کشورهایی است که بنابر مساحت آن جمعیت کمی دارد. پس امکانات رفاهی آن نیز به نسبت جمعیت با کیفیت و متعدد وجود دارد. نروژ از لحاظ معیارهای یک زندگی مناسب و مرفه در میان کشورهای خوب قرار دارد، در این کشور امنیت و آرامش به خوبی حکم فرماست. البته مهاجرت به کشور نروژ در صورتی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نباشید، ممکن است برای شما چالش هایی را ایجاد کند. مهاجران در نروژ به طور میانگین رضایت خوبی از زندگی در این کشور دارند. بنابر نظر آنان هزینه های زندگی و شرایط و آب و هوا و فرهنگ و مردم همگی موجب راحتی و آسایش آنان می باشد. مهاجرت از طریق کار و تجارت و توریستی و تحصیلی از رایج ترین مهاجرت ها و ایجاد مقدمه ای برای زندگی در نروژ است.

جغرافیا و جمعیت در نروژ

نروژ یک کشور تقریبا طولانی است که در شمال اروپا واقع شده است. مرزهای مشترکی با کشورهای سوئد، فنلاند و روسیه و یک خط ساحلی در شمال غربی اقیانوس اطلس دارد. در کشور نروژ در قسمت شمالی آب و هوا معمولا سرد و کوهستانی است. اما در جنوب مناطقی هم هستند که آب و هوای معتدلی دارند. اسلو، پایتخت نروژ بزرگترین شهر آن نیز می باشد. ورزش های زمستانی به دلیل آب و هوای کوهستانی آن بسیار رواج دارد. این شهر حدود 1500000 نفر جمعیت دارد. از این رو سالانه 2% الی 3% رشد جمعیت دارد. بنابر آمارها تراکم جمعیت در این شهر نیز بالاست. برخی از مهم ترین شهرها در این کشور برگن و استاوانگر و تروندهایم و ترومسو می باشند. این کشور حدود 5 میلیون نفر جمعیت دارد. همچنین درصد کمی از آنها تحصیلات عالیه دارند. از این رو تقریبا بیش از نیمی از جمعیت تحصیلات کارشناسی دارند.

اوقات فراغت و زندگی در نروژ

همچنین برای سرگرم شدن و فاصله گرفتن از فشار و دنیای کار و درس در طول هفته حداقل یک روز را در تعطیلات به سر می بریم. در کشور نروژ اوقات فراغت در میان کار و تحصیل جایگاه ویژه ای دارد. این فرهنگ، در میان تمامی افراد نهادینه شده است. اما همچنان کار و تحصیل در نروژ اولویت است. ورزش ها زمستانی و اسکی و قایق رانی و پاتیناژ از تفریحات محبوب این کشور است که مورد توجه توریست ها نیز قرار می گیرد. همچنین پیک نیک در آخر هفته ها در میان بسیاری از آنان رایج است. نروژی ها بسیار برای سلامتی خود ارزش قائل می باشند. لذا بسیار به پیاده روی و دوچرخه سواری می روند. تماشای تئاتر و کنسرت و کوهنوردی نیز در میان نروژی ها به کرات دیده می شود. جهت مهاجرت به نروژ ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

برخی از مکان هایی که مناسب گذراندن اوقات فراغت هستند عبارتند از:

  • سوگنفورد
  • سنگ منبر (Preikestolen)
  • ترومسو
  • جزیره لوفوتن
  • اسلو
  • شبه جزیره بیگدوی
  • برگن

اوقات فراغت و زندگی در نروژ

تحصیلات و زندگی در نروژ

تحصیل در کشور نروژ در میان زنان و مردان در تمام سنین رایج است. عدم پیگیری و عدم تحصیل موجب عقب ماندگی و عدم پذیرش فرد در فضای کاری و اجتماع می شود. تحصیل در این کشور بسیار مقرون به صرفه و با هزینه های مناسب است. سیستم آموزشی نیز تحت نظر دولت، بهترین خدمات خود را برای همگان ارائه می دهد. به عبارت دیگر آموزشگاه ها و مدارس دولتی اکثرا رایگان هستند و یا شهریه و مخارج بسیار کمی دارند. دانشگاه ها نیز از این اصول و مقررات پیروی می کنند. در نروژ دانشگاه ها از چهارچوب مشخص و معین پیروی می کنند و همگی یک دست هستند و نا به سامانی دیده نمی شود. این مسائل به عنوان نکته مثبت برای تحصیل در این کشور محسوب می شود. بسیاری از دانشجویان نیز به همین دلیل متقاضی مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل هستند.

برای دست یابی به شغل مناسب در نروژ تحصیل در دانشگاه نروژ و دارا بودن مدارک تحصیلی از این کشور موثر می باشد. در کشور نروژ نه تنها مهاجران بلکه دانشجویان بومی نیز به انجام مشاغل پاره وقت و دانشجویی و کارورزی مشغول هستند، داشتن تجارب کاری در طول تحصیل از واجبات دانشجویان است. اگر شما جزء تبعه کشورهای اتحادیه اروپا نیستید بایستی مجوزی مبنی بر موافقت کشور نروژ با تحصیل شما داشته باشید. در صورت پذیرش شما در یکی از دانشگاه های نروژ شما می توانید در هفته تا 20 ساعت به کار مورد نظر خود بپردازید. البته که از مهم ترین مراحل زندگی هر کسی تحصیل و کسب علم برای آینده ای درخشان و مورد دلخواه است، همچنین تحصیل در یک کشور اروپایی بسیار جذاب می باشد.

کار و زندگی در نروژ

نروژ در زمینه انرژی های تجدید پذیر و حفظ محیط زیست و بهره برداری از منابع طبیعی بسیار پیشرفته است. مردم در جهت سیاست های نروژ درصدد استفاده ی بهینه و ثابت از انرژی های طبیعی فعالیت می کنند. استفاده همگانی از فناوری پاک و ترویج آن موجب می شود تا نروژ آینده ای سلامت تر از دیگر کشورها داشته باشد. بهره برداری از صنایع بیوتکنولوژی و استفاده از روش های نوآورانه در این زمینه بسیار مورد استقبال نروژی ها قرار می گیرد. نروژ یکی از کشورهایی است که از طریق آب انرژی برق تولید می کند. در میان کشورهای اطراف از صنایع پیشرو و جدیدی در این زمینه استفاده می کند تا به بالاترین حد پیشرفت و تکنولوژی در کشور برسد. این کشور در حال حاضر یک کشور مدرن و پیشرفته شناخته می شود. اقتصاد نروژ به صنایعی همچون نفت و گاز وابسته است. هزینه زندگی در نروژ گران می باشد. اما برای افرادی که در حال کار در این کشور هستند مقرون به صرفه محسوب می شود.

بازار کار و فرهنگ کشور نروژ با دیگر کشورها متفاوت است. به طوری که کمتر سلسله مراتبی در آن کشور خواهید دید. به عبارت دیگر در نروژ مکالمات و نوع لباس پوشیدن و روابط با کارفرما و رئیس خشک و رسمی نیست. همچنین می توانید دوستانه با آنها رفتار کنید. اما رفتارهای مودبانه و انجام وظایف بر سر وقت مشخص و رعایت فرهنگ و قوانین مهم در فضای کاری از بنیان های کار در نروژ می باشد. ممکن است ساعات کاری شما یکسان و یا شناور باشد. این مساله بستگی به شما و نوع شغل شما دارد. در نظر داشته باشید که حداقل درآمد در این کشور برای شما مناسب خواهد بود. همچنین برای جوانان و زنان فرصت های شغلی خوبی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :