مهاجرت تحصیلی آمریکا

رشته ژنتیک در آمریکا

رشته ژنتیک در آمریکا

تحصیل در رشته ژنتیک در آمریکا با توجه به شرایط خاص ایالات متحده آمریکا آسان نخواهد بود که تحصیل در این رشته به دلیل خاص بودن ویژگی های آن نیز کمی دشوار است. زیرا دانشجوی رشته ژنتیک همانطور که می دانید، بایستی از سطح زبان و نمرات عالی و سوابق تحصیلی خوبی برخوردار باشد. ایالات متحده آمریکا یکی از کشورهایی است که در آن بهترین دانشگاه های جهان واقع شده است. به همین دلیل، اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا مخصوصا در رشته ژنتیک بسیار رقابتی است.

هر دانشجویی رویای تحصیل در امریکا را دارد که بتواند در نهایت پیشرفت و اطلاعات به روز خودش را با جهان همراه کند و به سرعت پله های ترقی را طی کند. باید بدانید که در آمریکا با آنکه قوانین سراسری حاکم اند. اما هر ایالت جداگانه برای مردم محلی خود قوانین و مقرراتی وضع و اجرا و نظارت می کند. بدین ترتیب، سیستم های ایالت ها در خصوص آموزش و پرورش و قواعد آنان نیز مختلف است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رشته ژنتیک و کسب آگاهی با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

فواید تحصیل در رشته ژنتیک در آمریکا

مطمئنا از دلایل تحصیل در آمریکا فواید عالی زندگی در این کشور است، شما می توانید در طول دوره تحصیل خود از مشهورترین شهرها و معروف ترین جاذبه های تاریخی و طبیعی و توریستی دیدن کنید. در آمریکا دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلفی مشغول تحصیل و تحقیق هستند، شما با حضور در این محیط می توانید با فرهنگ و زبان های کشورها آشنا شوید و به اطلاعات عمومی و تخصصی از جهان بیافزایید.

دوره ها، کارگاه ها، سمینار و کنفرانس های عظیمی که در خصوص رشته ژنتیک در آمریکا برای دانشجویان این رشته تدارک دیده می شود از مهم ترین مسائل مورد توجه برای دانشجویان است که آنها را ترغیب به تحصیل در این کشور می کند. سیستم آموزشی آمریکا در جهان برای بسیاری از کشورها الگوست. دانشجویان آن از حقوق و مزایای خود راضی هستند. بخش مهمی از رشته ژنتیک در آزمایشگاه ها و بخش دیگر آن در تحقیقات و مقالات و کارورزی و کنفرانس ها تدریس می شوند.

مدارک تحصیل در رشته ژنتیک در آمریکا

در آمریکا کالج های فراوانی وجود دارد که در دوره های کوتاه مدت 2 ساله مدارک آموزشی اعطاء می کنند. این مدارس نام های دیگری همچون کالج دوره اول نیز دارند، اکثر این کالج ها توسط شهرهای ایالت ها و در همان محدوده فعالیت می کنند. این کالج ها مدارک معتبر و مطابق با آموزش کل آمریکا را در مقطع کاردانی ارائه می کنند. مدارک فنی و علمی کاربردی در این میان از بیشترین مدارکی جهت تحصیل در آمریکا هستند که از این کالج ها کسب می شوند.

در جدول زیر معمول ترین مدارک و طول آنها را می بینید:

سطحطول برنامه
کارشناسی4 سال
گواهینامهیک سال
دکترا2 سال
کارشناسی ارشدیک سال

مدارک تحصیل در رشته ژنتیک در آمریکا

آمادگی برای تحصیل در رشته ژنتیک در آمریکا

برای آماده شدن و کسب مهارت های پیش زمینه ای در آمریکا در قدم اول بایستی زبان خود را بهبود ببخشید. گذراندن دوره های آمادگی لازم اعم از تافل و آیلتس و مطالعات مرتبط و نگارش مقالات در خصوص ژنتیک شما را برای نزدیک شدن به هدف یاری می کند. دوره های پیش پزشکی و یا اطلاعات عمومی آمریکا و اطلاع از قوانین آن و همچنین دوره های علمی کسب گواهی نامه های معتبر در این جهت برای شما موثر واقع خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله دانشگاه های مورد تایید ایران در آمریکا را مطالعه بفرمائید.

همچنین شما بایستی مدارک مورد نیاز آنان را ارائه دهید، که برخی از آنان عبارتند از:

  • اسکن دیپلم دبیرستان یا کارشناسی
  • سوابق دوره قبلی
  • اسکن گذرنامه
  • CV
  • ریز نمرات
  • مدارک بورسیه یا بودجه
  • توصیه نامه ها
  • تحقیقات و مقالات و آزمایش ها

تحصیل ژنتیک در آمریکا

شما به عنوان شخصی که می خواهد در رشته ژنتیک در آمریکا تحصیل کند، می دانید که انواع مدارک و دوره ها برای شما وجود دارد که با هم متفاوت می باشند. مدارک در رشته ژنتیک از گواهی نامه های کوتاه مدت کاربردی گرفته تا مدارک کارشناسی و ارشد و دکترا همگی در میان دانشجویان بین المللی و بومی آمریکایی متدول است. اما گواهی نامه ها با استقبال کمتری مواجه شده اند. در میان دانشجویان بین المللی در ایالات متحده آمریکا مدرک کارشناسی بیشترین مدرکی است که کسب شده است.

در حالی که در میان بومیان آمریکایی مقطع دکتر مورد علاقه می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی در خصوص تحصیل در رشته ژنتیک در آمریکا و نحوه درخواست و مهاجرت تحصیلی به آمریکا با مشاوران مجرب و با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :