مهاجرت به کشور بلغارستان

درباره بلغارستان

درباره بلغارستان

اکثر مهاجران بلغارستان را برای زندگی انتخاب می کنند زیرا در باب مهم ترین نکته درباره بلغارستان بایستی بدانید که این کشور مناسب زندگی است. کشور زیبای بلغارستان، یکی از کشورهای ساحل دریای سیاه است که علاوه بر کیفیت زندگی مناسب و هزینه های ارزان، مکان های بسیار تماشایی برای گردشگری دارد. وجود بناهای تاریخی خیره کننده در بلغارستان منجر به جذب توریست های زیادی از سراسر دنیا شده است. این کشور که در جنوب شرقی اروپا واقع شده است، برای ورود مهاجران و گردشگران ویزاهای متنوعی به اتباع دیگر کشورها ارائه می دهد. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره بلغارستان و جذابیت های این کشور هستید، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت امکان دستیابی به اطلاعات بیشتر را در این مقاله برای شما مهیا کرده است.

اطلاعات کلی درباره بلغارستان

بلغارستان (Bulgaria) یک کشور اروپایی است که با 5 کشور یونان، ترکیه، رومانی، مقدونیه و صربستان مرز مشترک خاکی دارد. این کشور بخش شرقی شبه جزیره بالکان را اشغال کرده و به دلیل مرز آبی با دریای سیاه از شرق، از جذابیت ها و مناظر آبی بسیار زیبایی برخوردار است. به دلیل وجود شهرها و بناهای تاریخی، بلغارستان یک شهرت تاریخی جهانی پیدا کرده است. این کشور یکی از قدیمی ترین ایالت های قاره اروپا محسوب می شود. ایرانیان علاقه مند به مناظر بکر و بناهای تاریخی، سالانه برای ورود به این کشور به طرق مختلفی درخواست ویزا می دهند. بلغارستان به پایتختی شهر زیبای صوفیه، یک کشور نسبتا کوچک است که در آخرین سرشماری جمعیت آن چیزی حدود 7.1 میلیون نفر گزارش شده است. از لحاظ مساحت، بلغارستان حدود 111000 کیلومتر مربع از قاره اروپا را در بر گرفته است.

پرجمعیت ترین شهر بلغارستان همچون بسیاری از کشورهای دیگر، پایتخت آن است. شهر صوفیه حدود 2.1 میلیون نفر جمعیت دارد. این رقم نشان دهنده تراکم بالای جمعیت در پایتخت است. چشم اندازهای بسیار متنوع در بلغارستان، چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند. دشت های بزرگ، کوه و تپه های پست و بلند، دره های بکر و سواحل شنی از مهم ترین مناظر طبیعی بلغارستان هستند. بلغارستان از تاریخ یک ژانویه 2007 به عضویت اتحادیه اروپا در آمد و به عنوان یک حکومت مبتنی بر جمهوری، توسط رئیس جمهور اداره می شود. قبل از آن امپراطوری های روم باستان، یونان و بیزانس در این منطقه حکومت داشته و مردم بسیاری از کشورها از این کشور به عنوان مسیری برای تجارت استفاده می کردند. برای همین اقتصاد بلغارستان به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب، نسبت به گذشته رشد خوبی داشته است.

اطلاعات کلی درباره بلغارستان

درباره گروه های قومی ساکن در بلغارستان

بلغارستان از نظر قومی، جمعیتی نسبتا همگن دارد. بلغارها بیش از چهار پنجم کل جمعیت این کشور را تشکیل داده اند. قبایل اسلاوی که در قرن 6 قبل از میلاد در بخش شرقی شبه جزیره بالکان ساکن شدند، تا حد زیادی قبایل محلی را جذب کردند و فرهنگ تراکی که ریشه در قرن 4 قبل از میلاد دارد، یک گروه قومی بزرگ را تشکیل می دادند. بلغارها که اولین دولت بلغارستان را در سال 681 تأسیس کردند، جزء جدید دیگری را در این کشور تشکیل دادند. با نابودی تدریجی قبایل قدیمی اسلاو، بلغارها و اسلاوی ها در یک قوم واحد متحد شده و به نام بلغارها شهرت یافتند.

ترک ها که پس از بلغارها بزرگترین اقلیت بلغارستان را تشکیل داده اند، حدود یک دهم شهروندان را در بر گرفته و در برخی از مناطق شمال شرقی، در منطقه کوه های رودوپ شرقی ساکن هستند. روماها اقلیت قابل توجه دیگری هستند. چند هزار ارمنی، روس و یونانی و همچنین رومانیایی و تاتار نیز در شهر و روستاهای بلغارستان زندگی می کنند. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر درباره کشور بلغارستان می توانید مقاله دریافت مستر کارت بلغارستان را مطالعه بفرمائید.

نمودار زیر تراکم جمعیت هر یک از اقوام ساکن در بلغارستان را نشان می دهد:

تراکم جمعیت هر یک از اقوام ساکن در بلغارستان

درباره دین و زبان مردم بلغارستان

زبان بلغاری، زبان رسمی مردم بلغارستان است که متعلق به اسلاوی های جنوبی است. زبان مقدونیه نیز بسیار نزدیک به بلغاری است و برخی از لهجه های اسلاوی در گفتار رایج بلغاری ها باقی مانده است. نوشتار مردم بلغار با الفبای سیریلیک است. جالب است بدانید که در طی اصلاحات سال 1990 میلادی در بلغارستان، مردم این کشور آزادی کامل برای انتخاب دین و مذهب دارند و هیچ گونه دین رسمی در بلغارستان وجود ندارد. اکثریت بلغارها پیرو کلیسای ارتدکس بلغارستان هستند، اما اقلیت های دینی دیگر همچون مسلمانان، کاتولیک ها، پروتستان ها، یهودیان و ارامنه نیز در این کشور سکنی گزیده اند. بسیاری از مقبره های مذهبی موجود در اقسا نقاط بلغارستان که مربوط به قرن 3 و 4 قبل از میلاد هستند، نشان از گرویدن بلغاری ها به مسیحیت دارند.

در نمودار زیر می توان تراکم اقلیت های دینی را در بلغارستان با یکدیگر مقایسه کرد:

مقایسه تراکم اقلیت های دینی را در بلغارستان با یکدیگر

درباره بخش های گردشگری بلغارستان

گردشگری در بلغارستان از دهه 1960 میلادی رشد قابل توجهی داشته است. از سال 2005 میلادی به طور متوسط، سالانه حدود 750000 مهاجر خارجی وارد بلغارستان می شدند. علاوه بر استراحتگاه های محبوب دریای سیاه، گردشگران از مراکز تاریخی مانند کلیساهای صوفیه، پلوودیو، صومعه ریلا و مراکز ورزش های زمستانی مانند بوروتس در کوه های رودوپ بازدید می کنند. پارک ملی پیرین، که 10000 هکتار در کوه های پیرین را اشغال می کند، در سال 1983 میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شده است. شهر وارنا، یکی از مکان های دیدنی بلغارستان است که گردشگران بسیاری را جذب می کند.

بخشی از اقتصاد بلغارستان از طریق جذب توریست های خارجی به اماکن تفریحی و تاریخی تامین می گردد. دریاچه های بسیار زیبای موجود در بلغارستان یکی از عجایب دیدنی این کشور هستند. موزه های تاریخی صوفیه، کلیساهایی چون کلیسای جامع الکساندر نوسکی، کوه های ویتوشا در غرب بلغارستان و رستوران های دریایی ساحل دریای سیاه، همگی از بهترین مکان های بلغارستان برای گردش هستند. تمامی شهرهای بلغارستان مکان هایی تاریخی را در بر دارند که به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده اند.

بلغارستان را می توان یکی از کشورهای ارزان و بسیار دیدنی در قاره اروپا به شمار آورد. دولت این کشور هم از نظر زندگی شهری و هم از نظر گردشگری، امکانات بسیار خوبی را فراهم کرده است. به ویژه شهر صوفیه بلغارستان، به عنوان یکی از شهرهای تاریخی در جهان ثبت شده است. مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، اطلاعات تکمیلی بسیار مفیدی در رابطه با مهاجرت به بلغارستان به شما ارائه خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :