مهاجرت تحصیلی آلمان

دانشگاه های آلمان

دانشگاه های آلمان

دانشگاه های آلمان از محبوبیت زیادی در میان دانشجویان برخوردار است و دلیل این محبوبیت به موضوع شرایط تحصیل رایگان در این کشور باز می گردد. زبان تحصیل در آلمان انگلیسی و آلمانی است. از همین رو دانشجویان خارجی تنها با کسب مهارت یکی از این 2 زبان براحتی می توانند برای تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. آلمان دانشگاه های بسیاری دارد.

اکثر این دانشگاه ها در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. تنوع رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور بسیار زیاد است. دانشجویان به راحتی می توانند در رشته مورد نظر خود در هر یک از مقاطع کارشناسی، کاشناسی ارشد و دکتری به تحصیل بپردازند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت چگونگی پذیرش در دانشگاه های این کشور را به دانشجویان عزیز بیان می نمایند.

دانشگاه فنی مونیخ در کشور آلمان

یکی از برترین دانشگاه های کشور آلمان دانشگاه فنی مونیخ است. این دانشگاه رتبه 53 جهانی را داراست. این دانشگاه در لیست برترین دانشگاه های فنی مهندسی در جهان قرار دارد. سالانه دانشجویان زیادی جهت پذیرش در دانشگاه فنی مونیخ اقدام می نماید. در حال حاضر نیز 16% از کل دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است. همکاری های گسترده ای میان دانشگاه فنی مونیخ و سایر دانشگاه های اروپا و جهان وجود دارد.

دانشگاه هایدلبرگ یکی از دانشگاه های آلمان

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان و قاره اروپا دانشگاه هایدلبرگ است که در سال 1386 در این کشور تاسیس گردیده است. این دانشگاه از برترین و معتبرترین دانشگاه آلمان است و رتبه 55 جهانی را از آن خود نموده است. تحصیل در این دانشگاه نیز در میان دانشجویان جهان طرفداران زیادی دارد. در حال حاضر 20% از دانشجویان این دانشگاه از 113 کشور مختلف در جهان هستند که مشغول تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ می باشند. تمامی برنامه های تحصیلی در این دانشگاه به زبان آلمانی ارائه می گردد. برای ادامه تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ برخورداری از مهارت زبان رسمی آلمانی الزامی است.

دانشگاه بین المللی شیلر آلمان

شیلر یکی دیگر از دانشگاه های آلمان است که در شهر هایدلبرگ واقع شده است. این دانشگاه دارای پردیس ها و شعبه های متعددی در دیگر کشورهای جهان از جمله آمریکا می باشد. سیستم آموزشی ارائه شده در این دانشگاه مطابق با استانداردهای آموزشی در دانشگاه های آمریکا است. از آنجاییکه این دانشگاه بین المللی است، دانشجویان زیادی از 100 کشور جهان به تحصیل در این دانشگاه مشغول هستند. ارائه دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی است. اکثرا دانشجویانی که علاقمند تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هستند، به این دانشگاه مراجعه می نمایند. جهت تحصیل در آلمان ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

دانشگاه فونت وانگن آلمان

از دیگر دانشگاه های آلمان دانشگاه فونت وانگن است که از اعتبار بالایی برخودار می باشد. این دانشگاه در ایالت وورتمبرگ واقع شده است. بیشترین تمرکز این دانشگاه بر روی علوم کاربردی است. این دانشگاه رتبه های بالایی را در رشته های مختلف کسب نموده است. بطوریکه رتبه 2 مدیریت بازرگانی را در بین دانشگاه های کشور آلمان به خود اختصاص داده است.

رشته های مختلف و متنوع دیگری نیز در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می گردد. در حال حاضر 13% از دانشجویان این دانشگاه دانشجویان بین المللی هستند که از کشورهای مختلف به این دانشگاه مراجعت نموده اند. ناگفته نماند دانشگاه فونت وانگن ارتباطات و همکاری های بسیاری با 100 دانشگاه مختلف در جهان دارد. مهاجرت به آلمان به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

هامبولت برلین و کولون از دانشگاه های آلمان

هامبولت یکی از دانشگاه های دولتی در کشور آلمان است که از کیفیت آموزشی بسیار مناسبی برخودار می باشد. شخصیت های برجسته متعددی همچون آلبرت انیشتین در این دانشگاه تحصیل نموده اند. این دانشگاه در طول فعالیت های خود جوایز نوبل زیادی را کسب نموده است. این دانشگاه در رشته های هنر و فرهنگ موفقیت های بسیاری را کسب نموده است.

یکی از دانشگاه های بزرگ در کشور آلمان کولون است. کولون دانشگاهی دولتی در آلمان است که از اعتبار بالایی در میان دانشگاه های جهان برخوردار می باشد. د رحال حاضر پذیرای 40000 دانشجو می باشد و دانشجویان بین المللی زیادی را هر ساله پذیرش می نماید. این دانشگاه برنامه های متنوع و رشته های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می نماید.

هامبولت برلین و کولون از دانشگاه های آلمان

دانشگاه هامبورگ و فراری برلین آلمان

هامبورگ یکی از موفق ترین دانشگاه های کشور آلمان است که در سال 1919 در این کشور تأسیس گردیده است. این دانشگاه بصورت دولتی فعالیت می نماید و سالانه دانشجویان زیادی را از کشورهای مختلف پذیرش می نماید. تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می گردد. دانشجویان با تحصیل در دانشگاه هامبورگ براحتی می توانند پس از اتمام تحصیلات شغل مورد نظر خود را در این کشور یافته و به انجام کار در آلمان بپردازند.

دانشگاه فراری برلین یکی از دانشگاه های خصوصی در کشور آلمان است که رتبه و رنکینگ بالایی را در میان دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است. رتبه 125 جهانی مخصوص دانشگاه فراری در آلمان می باشد. در حال حاضر 35000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. سالانه نیز 4000 دانشجو در رشته ها و مقاطع مختلف پذیرش می نماید. این دانشگاه امکانات بسیار مناسب آموزشی را برای دانشجویان فراهم نموده است. از آنجائیکه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان با هزینه هایی همراه است، این دانشگاه نیز در هر ترم تحصیلی مبلغی معادل 312€ (یورو) از دانشجویان دریافت می نماید.

دانشگاه گوتینگن آلمان

یکی از با کیفیت دانشگاه های پزشکی آلمان دانشگاه گوتینگن آلمان است که در شهر گوتینگن واقع گردیده است. این دانشگاه دارای رتبه 112 جهانی بوده و جوایز نوبل بسیاری را در طول سال های مختلف از آن خود نموده است. شخصیت های برجسته و موفق بسیاری همچون فردریش گاوس- برنهارد ریمان و هیلبرت تحصیلات خود

را در این دانشگاه به اتمام رسانیده اند. این دانشگاه دارای 13 دانشکده است که رشته های متنوعی را به دانشجویان ارائه می نماید. ناگفته نماند زبان تحصیل در این دانشگاه آلمانی است. دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه گوتینگن می باید از مهارت زبان آلمانی برخودار باشند. این دانشگاه مجهز به امکانات بسیار مناسب و پیشرفته آموزشی برخوردار است.

فرایبورگ دانشگاه قدیمی آلمان

یکی دیگر از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان دانشگاه فرایبورگ است. این دانشگاه در سال 1457 در شهر فرایبورگ تأسیس گردید. دانشگاه فرایبورگ در جایگاه هفتم دانشگاه های برتر آلمان قرار دارد. این دانشگاه دارای 11 دانشکده مختلف می باشد. دانشگاه فرایبورگ دارای رتبه 167 جهانی است. زبان تحصیل در این دانشگاه آلمانی است. دانشجویان به هنگان ثبت نام می باید مبلغی حدود 125€ (یورو) برای دریافت خدمات دانشجویی پرداخت نمایند. این دانشگاه خوابگاه هایی را برای دانشجویان فراهم نموده است. دانشجویان جهت استفاده از خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه می باید ماهانه مبلغی حدود 210€ الی €890 (یورو) در ماه پرداخت بنمایند.

دانشگاه کارلسروهه آلمان

در سال 1878 میلادی دانشگاه کارلسروهه در شهر کارلسروهه آلمان تاسیس گردید. این دانشگاه نیز از باکیفیت دانشگاه های آلمان می باشد که رتبه 96 را در میان دانشگاه های آلمان و رتبه 2392 را در میان دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است. در حال حاضر 8000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیلند که از این میان 13% را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پذیرای دانشجویان عزیز جهت ارائه مشاوره های تحصیلی به دیگر کشورهای جهان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :