مهاجرت سرمایه گذاری در استرالیا

خرید ملک در استرالیا

خرید ملک در استرالیا

امروزه بسیاری از متقاضیان برای اقامت دائم جدید، برای گذراندن تعطیلات و یا به‌ عنوان سرمایه‌گذاری اقدام به خرید ملک در استرالیا می ‌کنند. به‌ عنوان یک متقاضی، برای خرید خانه در استرالیا محدودیت‌ هایی وجود دارد. این محدودیت‌ ها طبق ویزا و وضعیت اقامت شما متفاوت است. برای اطمینان از این که می توانید خانه رویایی خود را در استرالیا پیدا کنید، به برخی توصیه‌ های تخصصی نیاز دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید ملک از بازار ملک در استرالیا و این که چگونه می‌ توانید خانه جدید خود را خریداری کنید و برخی از نکات هوشمند برای جلوگیری از پرداخت بیش از آنچه در هزینه‌ های خود لازم است، این مقاله را تا پایان بخوانید.

شرایط خرید ملک در استرالیا

استرالیا به عنوان یکی از کشورهایی که امروزه مورد استقبال تعداد بسیاری از مهاجران قرار گرفته، شناخته می شود. فرد پیش از آن که برای مهاجرت و اخذ ویزا اقدام کند به بررسی وضعیت این کشور یا سایر کشورهای مقصد می پردازد تا بهترین تصمیم را بگیرد. حالت کلی زندگی در استرالیا کمی پرخرج است. به همین دلیل هزینه خرید ملک در استرالیا نیز بال است. اما خرید ملک در استرالیا می تواند زندگی شما را متحول کند. زیرا تمام شهرهای استرالیا جزء لیست بهترین شهرهای دنیا قرار دارند.

اگر شما اقامت استرالیا را دارید خرید ملک در استرالیا می ‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری شما باشد زیرا با کمی بررسی متوجه می‌ شوید که استرالیا در سال‌ های اخیر به طور متوسط حداقل 5% در سال افزایش قیمت خانه را داشته است. از طرفی دولت استرالیا وام های بسیار مناسبی با بهره کم برای خرید خانه را در اختیار شما قرار می‌ دهد بنابراین خرید ملک و خانه در استرالیا برای شما عزیزان حتماً توصیه می ‌شود.

 واجدین شرایط خرید ملک در استرالیا

برای خرید ملک در استرالیا سرمایه گذار خارجی باید نوعی اقامت در استرالیا را داشته باشد. بنابراین شما باید ساکن و مقیم در استرالیا باشد یا به طور موقت و یا به طور دایم. اقامت موقت استرالیا می ‌تواند از یکی از طرق ویزای تحصیلی یا دانشجویی، ویزای کار و سایر حاصل شود. در چنین حالتی شما امکان خرید ملک در استرالیا را خواهید داشت. بنابراین خرید ملک در این کشور برای شما اقامت نمی ‌آورد بلکه شما حتما بایستی اقامت استرالیا را داشته باشید که بتوانید اقدام به خرید ملک کنید.

برخی از شرایط خرید ملک در استرالیا عبارتند از:

شرایط خرید ملک در استرالیا

افرادی که اقامت استرالیا را به صورت موقت دارند می توانند خرید ملک در استرالیا انجام دهند و از این طریق به نوعی سرمایه گذاری در استرالیا را انجام دهند. اما زمانی که مدت اقامت آن‌ها در استرالیا به اتمام رسید ملک خریداری شده را باید بفروشند چون همان طور که گفتیم با خرید ملک به شما اقامت داده نمی‌ شود. علاوه بر این افرادی که اقامت دائم استرالیا را دارند نیز می توانند خرید خانه در استرالیا انجام دهند و مجبور نیستند که پس از مدتی ملک را به فروش برسانند. خرید ملک در استرالیا صرفا به منزل مسکونی محدود نمی‌ شود بلکه شما می توانید در صورت تمایل املاک تجاری مانند دفاتر، کارخانجات و امثال موارد مرتبط را نیز خریداری نمایید و سود دهی مناسبی نیز دارد.

هزینه های خرید ملک در استرالیا

شاید شما هم در کنار خود دوستانی را داشته‌اید که بعد از ورود به استرالیا در مدت کوتاهی در حدود دوسال خانه ای زیبا را خریداری کرده باشند. اگر کمی در وب سایت‌ های خرید ملک در استرالیا سرچ کنید متوجه خواهید شد که قیمت یک خانه معمولی در سیدنی و یا ملبورن از حدود 400000AUD (دلار استرالیا) شروع می شود و این موضوع باعث می شود تا کمی به فکر فرو برویم که چگونه فردی با درآمد سالانه 90000AUD (دلار استرالیا) بتواند یک خانه را در 2 سال خریداری کند. استرالیا یک کشور مدرن می باشد و قوانین در راستای رفاه حال مردم این کشور می باشد.

در خرید ملک در استرالیا باید به این نکته توجه کنید که شما باید10% قیمت خانه مورد نظر خود را داشته باشید. بنابراین برای خرید یک خانه500000AUD (دلار استرالیا) بایستی 50000AUD (دلار استرالیا) را داشته باشید. شما براساس ایالت خود مالیاتی را نیز باید در همان ابتدا پرداخت کنید شاید در حدود 6% ارزش مالک مورد نظر خود باید مالیات بدهید که شامل وام هم نیست. هرچند که هزینه های دیگری نیز شما دارید که ناچیز است، مانند هزینه‌های انتقال، Transfer Feerهزینه‌ های دولت Mortgage Registration Fees، هزینه ‌های Conveyancer، هزینه بیمه وام بانکی، که تمامی این موارد هزینه کمی دارند. به طور کلی قوانین استرالیا در مقاله مذکور شرح داده شده است.

هزینه های خرید ملک در استرالیا

 شهرهای مقرون به صرفه در استرالیا برای خرید ملک

با توجه به رونق اخیر بازار املاک، تاسمانیا مقرون به صرفه ترین ایالت استرالیا برای خرید یک خانه ارزان قیمت باقی می ماند و خرید خانه فقط به 23.8% از درآمد افراد نیاز است. قیمت ها در پایتخت Tassie نیز رشد داشته است اما هوبارت گزینه ای بسیار مقرون به صرفه تر از ملبورن و سیدنی است و شهرت آن به دلیل وجود بسیاری از گالری های معاصر و تجربیات غذایی و نوشیدنی منحصر به فرد است. درصورتی که شما در حال کسب درآمد بزرگ مثل اکثر ساکنان کانبرا در مشاغل حرفه ای و خدمات عمومی هستید، کانبرا به عنوان پایتخت کشور استرالیا یک مکان مقرون به صرفه برای خرید ملک در استرالیا است. با درآمد متوسط هفتگی 998AUD (دلار استرالیا)، مردم آن در حدود 300AUD (دلار استرالیا) در هفته بیش از میانگین سایر استرالیایی ها به دست می آورند.

خرید ملک در استرالیا امروزه مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. برای موفقیت در این امر باید به نکاتی از جمله آشنایی با محیطی که ملک در آن قرار دارد، کسب اطلاعات دقیق برای خرید ملک، خرید ملک در مناطق رو به رشد توجه کرد. برای خرید ملک در استرالیا بایستی شما ویزای استرالیا را داشته باشید. به همین منظور می‌ توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان این موسسه بهره ببرید.کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی ارائه خدمات دریافت ویزا به شما عزیزان را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :