مهاجرت به کشور چین

حمل و نقل در چین

حمل و نقل در چین

سیستم حمل و نقل در چین به طرز چشمگیری بهبود یافت، به گونه ای که سیستم حمل و نقل هم به صورت جامع و هم به صورت محلی در چین ساخته شده است. بنابراین، خطوط ریلی سریع السیر، بزرگراه ها و بسیاری از متروهای جدید، ممکن است زندگی روزمره مردم محلی را به طرز چشمگیری بهبود بخشد. سفر دریایی با رودخانه یانگ تسه نه تنها به عنوان وسیله ای برای حمل و نقل بین چونگ کینگ و شانگهای یا چونگ کینگ و ییچانگ مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه راهی آرامش بخش برای لذت بردن از مناظر طبیعی جذاب تنگه در امتداد 3 دهانه است. می توانید آن را به عنوان یک استراحت به سفر چین خود اضافه کنید تا بیشترین آرامش را داشته باشید. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی کامل این موضوع در مقاله پیشرو پرداخته اند.

حمل و نقل در چین از طریق هواپیما

شرکت های هواپیمایی در چین خدمات ایمن و راحتی را به مسافران ارائه می دهند. در حال حاضر، حدود 1279 مسیر هوایی وجود دارد. از این تعداد، 1035 مورد داخلی هستند، از جمله مسیرهای ورودی به هنگ کنگ و ماکائو و 244 مورد بین المللی هستند. بیشتر ایرلاین ها و فرودگاه ها خدمات و امکانات کلاس جهانی را ارائه می دهند. بدین ترتیب همه آنها تحت مسئولیت اداره کل هواپیمایی کشوری چین (CAAC) هستند.

مشهورترین فرودگاه ها در شهرهای مهم چین پکن، شانگهای و گوانگژو هستند. به غیر از هنگ کنگ و ماکائو، بیش از 200 فرودگاه در سرزمین اصلی چین وجود دارد که بیش از 100 شهر داخلی و 80 شهر خارجی را به هم متصل می کند. مسافرت از طریق هواپیما یکی از امن ترین راه های حمل و نقل در چین می باشد و حمل و نقل با اتومبیل بیشترین آمار مرگ را به خود اختصاص داده است.

حمل و نقل در چین از طریق قطارهای سریع السیر

قطار یکی از اصلی ترین وسایل حمل و نقل در چین است. کل مسافت پیموده شده راه آهن باز شده برای بازدید در چین به 124 هزار کیلومتر می رسد. از اینرو تعداد مسافران جابجا شده با قطار به 2.5 میلیارد نفر رسیده است. خدمات راه آهن چین دارای عملیات داخلی و بین المللی می باشد. شبکه ریلی چین در کل 124000 کیلومتر طول دارد که 22000 کیلومتر آن مربوط به راه آهن سریع السیر است. این خطوط ریلی تقریبا همه مکان های چین را پوشش می دهند، حتی مناطق کوهستانی دور افتاده، فلات ها و ساحل.

علاوه بر خطوط ریلی، خدمات داخلی وجود دارد که عبارتند از:

 • قطارهای سریع
 • قطارهای توریستی و عادی مسافری

اما مسیرهای بین المللی راه آهن را در لیست زیر مشاهده می کنید:

 • پکن-اولان باتور-مسکو
 • پکن-منژولی-مسکو
 • پکن-پیونگ یانگ
 • ارومچی-آلما آتا
 • هاربین-اولان باتور
 • پکن-هانوی
 • نانینگ-هانوی
 • پکن-اولان باتور

در خصوص اطلاع از شرایط مهاجرت به چین می توانید مقاله لینک شده را مطالعه بفرمائید.

حمل و نقل در چین از طریق قطارهای سریع السیر

بزرگراه های حمل و نقل حومه ای در کشور چین

چین دارای بزرگراه های متعدد و پیچیده در تمام سطوح است که تقریبا همه شهرها و حومه ها را به هم متصل می کند. ایمنی، کیفیت، راحتی و ظرفیت بزرگراه های چینی به سرعت توسعه یافته است. طول بزرگراه ها در چین به 1.18 میلیون کیلومتر می رسد، که شامل 68 بزرگراه ملی و بیش از 1600 بزرگراه استانی است. دولت چین در حال توسعه سرعت راه های سریع السیر برای ارتقا اقتصاد چین است. پکن، به عنوان پایتخت چین، دارای 11 بزرگراه ملی است که با بسیاری از شهرهای دیگر مانند شانگهای، گوانگژو، شنژن، ووهان، چنگدو، چانگشا، تایوان و ژیان ارتباط برقرار می کند. در حال حاضر، تمام مراکز استان ها مراکز حمل و نقل مسافر بزرگراه هستند.

سرویس اتوبوس های شاتل بین مراکز استان ها و شهرها، شهرستان ها و شهرهای آنها انجام می شود. اگرچه شبکه بزرگراهی بزرگی در چین با خدمات جامع اتوبوس های سریع وجود دارد. اما به دلیل شرایط ناراحت کننده و مصرف طولانی مدت، سفر با اتوبوس های برنامه ریزی شده کمتر توصیه می شود. در محورهای اصلی اتصال شهرهای بزرگ، اتوبوس VIP مجهز به تهویه مطبوع و صندلی های تخت شو است. در خارج از جاده های اصلی، تردد با مینی بوس (zhongba) یا وانت های کوچک موجود هستند. از اینرو شرایط اعزام دانشجو به چین به طور کلی در مقاله مشخص شده شرح داده شده است.

حمل و نقل در چین از طریق راه های آبی

چین 110000 کیلومتر رودخانه، دریاچه و کانال قابل کشتیرانی دارد. هیلونگ جیانگ، رودخانه یانگ تسه، رودخانه شیانگ، شاخه ای کوتاه از یانگ تسه، رودخانه مروارید، رودخانه Huangpu، رودخانه لیجیانگ و شی ژیانگ اصلی ترین آنها هستند. گراند کانال با 1797 کیلومتر طولانی ترین کانال جهان است و به 17 شهر بین پکن و هانگژو سرویس می دهد. همچنین در خصوص اطلاع از شرایط هزینه زندگی در چین پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

این 5 رودخانه مهم را به هم پیوند می دهد:

 • هایهه
 • هوآیه
 • هوانگه
 • کیانتانگ
 • یانگ تسه

ساخت راه آهن و بزرگراه های جدید باعث کاهش استفاده از رودخانه های چین برای حمل و نقل مسافر شده است. با این وجود، قایق های مسافربری هنوز در برخی از مناطق کوهستانی، مانند هوبئی غربی و چونگ کینگ (منطقه 3 گردنه)، که راه آهن کم و دسترسی جاده به بسیاری از شهرها ناخوشایند است، محبوب هستند.

سفر دریاییمدت زمان سفرمقصد
سفر دریایی با رودخانه یانگ تسه4 روز و 3 شبمرکز شهر از چونگ کینگ به ییچانگ
سفر دریایی با رودخانه لی4 ساعتگوییلین تا یانگ شوو
سفر دریایی با رودخانه Huangpu45 دقیقهرودخانه Huangpu

بررسی راه های ارتباطی عمومی در کشور چین

در شهرهای بزرگ، اتوبوس ها زیاد هستند و سیستم آنها نسبتا خوب کار می کند، به شرطی که نقشه ای با نام خیابان ها به زبان چینی بگیرید. در ایستگاه های اتوبوس و همچنین اتوبوس ها همه چیز به زبان رسمی چین نوشته شده است. به همین دلیل، برای حمل و نقل آژانس ایده خوبی است. به طور معمول، اتوبوس در تمام ایستگاه ها متوقف می شود، با تدابیر ایمنی، به راننده در مورد توقف مورد نظر هشدار دهید. به وسایل خود که ممکن است جیب برها را جلب کند توجه کنید. در شهرهای بزرگتر دارای سیستم های مترو در حال بهره برداری، در دست ساخت یا در مرحله برنامه ریزی هستند.

متروی شانگهای که در سال 1995 افتتاح شد، طولانی ترین سیستم مترو در جهان است. بلیط توسط کارمندان یا ماشین های اتوماتیک فروخته می شود که روش حمل و نقل گرانی نیست. در شهرهای بزرگ، همه وسایل نقلیه دارای متر هستند. برای مسیرهای طولانی، تا آنجا که قیمت های عملی مشخص هستند، به راحتی می توان در مورد یک قیمت مناسب توجه مذاکره کرد. در هر ساعت از شبانه روز تاکسی وجود دارد. کشور چین یک سیستم حمل و نقل قوی که در خارج از کشور و چه در داخل کشور دارد؛ برای اطلاعات از مهاجرت به چین با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :