مهاجرت به کشور یونان

جغرافیای یونان

جغرافیای یونان

جغرافیای یونان به دلیل مناظر زیبا و مناطق بسیاری که در این کشور دارد برای گردشگران بین المللی جهت مهاجرت یا سفر کوتاه مدت جذاب می باشد. کشور اصلی یونان سرزمینی کوهستانی می باشد که تقریبا به طور کامل توسط دریای مدیترانه احاطه شده است. این کشور بیش از 1400 جزیره دارد. کشور یونان زمستان های معتدل و تابستان های طولانی، گرم و خشک دارد. مردم یونان باستان، مردمی دریانورد بودند. آنها با کشورهای اطراف دریای مدیترانه تجارت می کردند. ب

سیاری از شهرها، در خارج از شکور شهرک هایی ایجاد کردن که به عنوان مستعمرات شناخته می شوند. شهرهای این کشور در حوالی دریای سیاه، آفریقای شمالی، ایتالیا، سیسیل، فرانسه، اسپانیا تاسیس شده اند. بسیاری از داستان ها و افسانه ها درباره سرزمین ها و موجودات عجیب و غریب موجود در آن طرف دریا بزرگ شدند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات جامعی را در خصوص مهاجرت به یونان در اختیار شما قرار خواهند داد.

در جدول زیر اطلاعات کلی در رابطه با کشور یونان را مشاهده می کنید:

حقایق کشور یونان
نام رسمیجمهوری یونان
دولتجمهوری پارلمانی
جمعیت10761523
زبانیونانی
پایتختآتن
واحد پولیورو

آب و هوا و جغرافیای یونان

در خصوص آب و هوا و جغرافیای یونان در این بخش اطلاعاتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. کشور یونان آب و هوای مدیترانه ای دارد که براساس تنوع جسمی این کشو، تحت تغییرات منطقه ای و محلی می باشد. زمانی که مناطق کم فشار وارد منطقه اژه می شوند، ممکن است از آن مناطق شرقی بالکان که توسط سیستم کوهی دیناریک به دلیل نفوذ غرب پناه گرفته شده اند، هوای سرد دریافت کنند و در مقابل اوضوع اقلیمی ناشی از قلب اوراسیا باز می باشند. این باد یخی به بورئا معروف است.

در نمودار زیر بالاترین دما و پایین ترین دمای شهر آتن پایتخت یونان را مشاهده می کنید:

بالاترین دما و پایین ترین دمای شهر آتن پایتخت یونان

در نتیجه تا حدودی، در تسالونیکی در ماه ژانویه متوسط دما 40 درجه فارنهایت می باشد که پایین ترین دما می باشد. در حالی که در شهر آتن و ایراکلیو، متوسط دمای هوا 50 درجه فارنهایت می باشد. در شهر کرت پایین ترین دما حدود 50 درجه فارنهایت می باشد. گاهی اوقات بادهای گرم از جنوب کشیده می شوند. بارندگی زیاد به سواحل یونی و کوه های پشت آن از تاثیرات اقلیمی می باشد. معمولا باران زمستانی زود شروع می شود و برف تا بهار ادامه خواهد داشت. در کورفو، متوسط دما در ماه ژانویه 50 درجه فارنهایت می باشد و متوسط بارندگی سالانه در جزیره حدود 52 اینچ می باشد که در مقایسه با شهر کرت، حدود 25 اینج و در شهر آتن حدود 16 اینچ می باشد.

گیاهان و حیوانات در بخش جغرافیای یونان

پوشش گیاهی کشور یونان، مانند سایر کشورهای بالکان از چندین منطقه مهم زیست جغرافیایی، با عناصر اصلی مدیترانه ای و غرب آسیا، با گیاهان و جانواران از فضای داخلی اروپای مرکزی باز می باشد. موزاییک گیاهی ظریف اما پیچیده است که محصولی از اثرات آب و هوایی ارتفاع، تقابل شمال و جنوب، نقش برجسته محلی و هشت یا نه هزاره سکونت انسان و کاربری زمین است. انجمن های تخریب شده گیاهان در مناطقی که از تنوع و اندازه گونه ها و تراکم پوشش گیاهان کاسته می شود و فرسایش خاک است. پوشش های گیاهی مختلف از اروپای مرکزی در جناح کوه و به طور کلی در شمال غالب می باشد. کمربندهای باریک در امتداد دره های کوهستان در مناطق مرکزی و جنوبی وجود دارد که تقریبا نیمی از زمین را از انواع مختلف زیر درختچه قرار دارد.

در مناطق جلگه ای درختان و بوته های همیشه سبز و گیاهان علفی یافت می شوند و گل های آن ها در فصل بهار الگوهای درخشان ارائه می دهند. دامنه های بالاتر و دشت های ساحلی پوشیده از کاج ها، چنارها و صنوبرها و رودخانه ها می باشد. در بالاترین ارتفاعات جنگل ها و اسکراب ها یافت می شود و جنگل های کاج را سیاه کوه پوشانده است. بلوط، شاه بلوط و سایر درختان برگریز در شمال می باشند. در ارتفاع بالاتر جای خود را به جنگل های مخروطی تحت سلطنت صنوبر گریسی می دهند، که در آن پاکسازی ها در فصل های بهار و تابستان با عنبیه، تمساح و گل لاله فرش می شوند. جهت اطلاع از شرایط و هزینه زندگی در یونان می توانید بر روی لینک مشخص شده کلیک فرمائید.

گیاهان و حیوانات در بخش جغرافیای یونان

جغرافیا و زمین شناسی یونان

به طور کلی ویژگی زمین شناسی و ساختار زمینه ساز این عناصر چشم انداز می باشند. اولین آن، در شمال شرقی یونان می باشد که توسط یک بلوک پایدار از سنک سخت باستانی (هرسین) اشغال شده است. دومین ویژگی شامل سنگ های جوان تر و ضعیف تر می باشد که بیشتر آنها منشا سنگ آهک دارند، که یونان غربی و جنوبی را تشکیل می دهند. اینها در مراحل ساخت کوه آلپ در دوره پالئوژن و نئوژن به سختی جمع شدند، زمانی که حرکات زمین رسوبات نرمتری را از شرق در برابر بلوک غیر قابل تسلیم هر سین تحریک کرده و مجموعه ای از مناطق تکتونیکی تقریبا موازی را تولید کردند و باعث برجستگی کوه و دره شد.

زمین لرزه ها یادآوری مکرر برای ادامه حرکت های مشابه زمین، به ویژه در امتداد خطوط اصلی گسل است. یکی از نتایج بی ثباتی زمین شناسی منطقه، می توان به وجود گسترده سنگ مرمر اشاره کرد که سنگ آهکی است و در اثر فشار و گرما تغییر یافته است. اغتشاشات لرزه ای گاهی اوقات با انفجارهای آتشفشانی همراه است، به ویژه انفجارهای مربوط به جزیره تیرا، که در اثر فوران عمده ای در هزاره 2 قبل از میلاد نابود شد. دریچه های جزایر کامنی در دهانه انفجار پر از دریا در تیرا همچنان فعال می باشد. جزیره میلوس (ملوس) که از سطح دریا به 2465 فوت ارتفاع می یابد، از سنگ های آتشفشانی جوان تشکیل شده است. پس از مطالعه مقاله جغرافیای یونان اگر قصد مهاجرت به کشور یونان دارید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :