مهاجرت به کشور چین

جغرافیای چین

جغرافیای چین

جغرافیای چین، شامل شگفتی های فراوانی است و به دلیل وسعت بسیار، انواع تنوع آب و هوایی را در خود جای داده که منجر به 4 فصل شدن آن می شود. این کشور تنها زادگاه پانداهاست. اکثر مردم جهان، کشور چین را با بامبو، پاندا و چشم ها بادامی می شناسند. به عبارتی پانداها و گیاه بامبو چین را برای زندگی ترجیح می دهند.

این کشور متشکل از انواع مناطق کوهستانی، کویری و سایر است که در نوع خود منحصر به فرد بوده و بیانگر وسعت کشور چین است. این کشور کشوری کمونیستی است و دولت آن شامل یک شعبه قانونی یک جانبه به نام خلق است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

مساحت و گستره جغرافیای چین

مساحت کشور پهناور چین، نزدیک به 10 میلیون کیلومتر مربع می باشد که 9410326 کیلومتر مربع از آنها خشکی و مابقی را آب ها تشکیل می دهند. سهم آب ها از وسعت این کشور شامل 270550 کیلو متر مربع است که حدود 2.71% از کل مساحت کشور چین را تشکیل می دهد. همان طور که مشخص است، نسبت حجم خشکی ها به آب ها در این کشور حدودا 36 به یک می باشد. همچنین این کشور دارای خطوط ساحلی طویل، به طول 14500 کیلومتر می باشد. این کشور به لحاظ منابع طبیعی غنی است. اگر چه خود منابع فراوانی دارد.

از سری بلایای طبیعی که احتمال وقوع آنها در کشور چین بالاست عبارت اند از طوفان ها متعدد (بیشتر در امتداد سواحل جنوبی و شرقی چین)، سیل، سونامی و رانش زمین. خشکسالی نیز یکی دیگر از بلایای طبیعی متعلق به کشور چین است. به عبارتی این کشور پهناور علاوه بر در بر گرفتن مزایای وسعت فراوان خود، معایبی را نیز به دوش می کشد. از جمله این معایب، بلایای طبیعی هستند که هر ساله رخ می دهند و جان شهروندان چینی را به خطر می اندازند.

نکات مهم در مورد جغرافیای چین

متقاضیان سفر و مهاجرت به چین مستلزم شناخت جغرافیای این کشور و آگاهی پیدا کردن در خصوص مسائل وابسته جغرافیایی این کشور هستند. به عبارتی برای سفر و مهاجرت به چین پهناور باید اطلاعات عمومی در خصوص آن کسب کرد.

  • کشور چین دومین کشور پهناور آسیایی و همچنین به لحاظ وسعت در جهان رتبه 4 را دارا است.
  • چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان به شمار می آید.
  • کشور چین 23 استان و 5 منطقه خود مختار دارد.
  • 270550 کیلومتر مربع از این کشور را آب ها تشکیل می دهند.
  • مشهورترین پوشش گیاهی این کشور گیاه بامبو است.
  • به طور میانگین حدود 5 بار در سال در امتداد سواحل جنوب و شرق کشور چین شاهد طوفان هستیم.

نکات مهم در مورد جغرافیای چین

آب و هوا و پوشش گیاهی کشور چین

هر گوشه از کشور چین دارای آب و هوای متفاوتی است. به طوری که در جنوب این کشور می توان شاهد بارندگی و هوای مرطوب بود. در حالی که در شمال آن، مناطق سرد سیر وجود دارد. این کشور دارای انواع مناطق آب و هوایی اعم از گرم و خشک و کوهستانی می باشد. در مناطق مرکزی و شمال کشور چین، زمستان ها سرد بوده است. تابستان های گرمی را می توان مشاهده کرد، شایان ذکر است این مناطق همواره دارای بارش مکرر می باشند.

جنگل های بامبو زیبای چین و ژاپن از خیره کننده ترین پوشش ها گیاهی این کشور هستند. چین تنها کشوری است که بیشترین تنوع آب و هوایی را دارد. به عبارتی هیچ کشور دیگری وجود ندارد که تنوع آب و هوایی مناطق مختلف آن به اندازه چین باشد. یکی از شگفتی ها اقلیمی چین که بسیار مشهور است. در خصوص اطلاع از فرهنگ مردم چین ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

کشورهای همجوار چین

چین به لطف وسعت خود با 14 کشور همسایه محسوب می شود. از این رو از منابع خود استفاده کرده تا روابط دیپلماتیک مطلوبی را با همسایگان خود برقرار کند.

همسایگان کشور چین عبارتند از:

کشورمیزان مرز مشترک با چین
افغانستان76 کیلومتر
هند3488 کیلومتر
قزاقستان1533 کیلومتر
قرقیزستان858 کیلومتر
مغولستان4677 کیلومتر
میانمار2185 کیلومتر
نپال1440 کیلومتر
کره شمالی1416 کیلومتر

این کشور در بین همسایگان خود نیز به لحاظ وسعت در رده دوم قرار دارد. از این رو مقام اول از نظر اندازه در بین این کشور ها روسیه است. کشور چین از جانب شمال با روسیه و مغولستان، از شمال شرق با کره، از جانب شمال غربی با قزاقستان و قرقیزستان، از طرف غرب با پاکستان، هند و نپال و همچنین از جنوب با دیگر کشورهای ذکر شده همسایه می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده ارائه خدمات مهاجرتی به متقاضیان گرامی در زمینه مهاجرت تحصیلی به چین و سایر روش های مهاجرتی میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :