مهاجرت به کشور نروژ

جغرافیای نروژ

جغرافیای نروژ

موقعیت و جغرافیای نروژ، باعث جذابیت این کشور شده و بازدیدکنندگان بسیاری را جذب می کند، همچنین افراد بسیاری متقاضی زندگی در نروژ هستند. نروژ کشوریست که در شمال اروپا و در قسمت های شمالی و غربی شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. اکثر قسمت های کشور نروژ از جمله Skagerrak در جنوب، دریای شمال در جنوب غربی، اقیانوس اطلس شمالی (دریای نروژ) از غرب و دریای بارنتس از شمال با آب هم مرز هستند. این کشور دارای یک مرز زمینی با سوئد از شرق و یک مرز کوتاهتر با فنلاند و یک مرز حتی کوتاهتر با روسیه از شمال شرقی است. نروژ شکلی کشیده دارد، یکی از طولانی ترین و ناهموارترین سواحل جهان است. حدود 50000 جزیره از خط ساحلی بسیار فرورفته آن فاصله دارد.

این کشور یکی از شمالی ترین کشورهای جهان و یکی از کوهستانی ترین کشورهای اروپا است. در مناطق وسیعی تحت سلطه کوه های اسکاندیناوی قرار دارد. ارتفاع متوسط ​​این کشور 460 متر (1510 فوت) و 32% از سرزمین اصلی در بالای خط درخت واقع شده است. قله های آن در طول کشور از نظر زمین شناسی با کوه های اسکاتلند، ایرلند و پس از عبور از زیر اقیانوس اطلس، با کوه های آپالاچی آمریکای شمالی پیوسته اند. کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی کامل این کشور خواهند پرداخت.

جغرافیا و آب و هوای نروژ

مساحت نروژ کمی کمتر از سوئد و 148726 مایل مربع است. کشوری کاملا کوهستانی که کوه ها طول کشور را در بر می گیرند. پس از پایان عصر یخبندان، نروژ اکنون که از وزن بسیار زیاد یخ خارج شده در حال افزایش است. هر ساله ارتفاع آن چند میلی متر افزایش می یابد. نروژ که شاید به دلیل چشم انداز خیره کننده فیورد مشهور باشد، دارای عمیق ترین آبدره جهان، سوگنفوردن و Hornindalsvatnet، عمیق ترین دریاچه اروپا است.

با توجه به عرض جغرافیایی شمالی خود، نروژ دارای آب و هوای بسیار معتدل تر از حد انتظار است. دلیل اصلی آن تأثیرات جریان آتلانتیک شمالی و وزش بادهای جنوب غربی می باشد. به عنوان مثال، دما در نروژ در 65 درجه شمالی در ژانویه تقریبا 15 درجه بالاتر از عرض جغرافیایی معادل آلاسکا و به طور متوسط ​​42 درجه بالاتر از سیبری است. اگرچه اختلاف تابستان بسیار کمتر می باشد. سردترین مناطق نروژ در داخل کشور است. به عنوان مثال، در Røros دمای منفی 50 درجه سلسیوس ثبت شده است.

جغرافیا و آب و هوای نروژ

پوشش گیاهی و جغرافیای نروژ

پوشش گیاهی طبیعی در نروژ به طور قابل توجهی متفاوت است. همانطور که می توان در کشوری با چنین تغییراتی در عرض جغرافیایی انتظار داشت. گونه های درختان به طور کلی کمتر در نروژ نسبت به مناطقی در غرب آمریکای شمالی با آب و هوای مشابه وجود دارد. دلیل آن این است که مسیرهای مهاجرت شمال به جنوب اروپا پس از عصر یخبندان دشوارتر است. با وجود آب (مانند دریای بالتیک و دریای شمال) و کوه ها موانعی ایجاد می شود. در حالی که در آمریکا زمین مجاور است. کوه ها از شمال امتداد دارند. در سمت جنوب، تحقیقات اخیر با استفاده از مطالعات DNA روی رسوبات صنوبر و کاج و دریاچه ثابت کرده که سوزنی برگ های نروژی از عصر یخبندان در پناهگاه های بدون یخ در شمال تا آندیا جان سالم به در بردند.

بسیاری از گیاهان وارداتی قادر به تحمل بذر و گسترش هستند. کمتر از نیمی از 2630 گونه گیاهی امروزه در نروژ در واقع به طور طبیعی در این کشور وجود دارند. حدود 210 گونه از گیاهان در حال رشد در نروژ در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند که 13 گونه از آنها بومی هستند. پارک های ملی در نروژ بیشتر در مناطق کوهستانی واقع شده اند. حدود 2% از جنگل های تولیدی کشور محافظت می شود. جهت مهاجرت به نروژ مقاله لینک شده را مطالعه بفرمائید.

فیوردها و وایکینگ ها در نروژ

نروژ بالاترین تراکم فیورد (آبدره) را در جهان دارد. در هیچ کجای زمین تعداد بیشتری از فیورد ها وجود ندارد. فیوردها هنگام عقب نشینی یخچال ها و طغیان آب دریا در دره های U شکل تشکیل شده اند و باعث شهرت نروژ شده اند. سوگنفورد طولانی و هاردانگرفورد، معروف به درختان گیلاس و سیب، از جمله پربازدیدترین ها هستند. اما لیزفورد درست در خارج از استاوانگر (محل اسکان معروف سنگ منبر) و نوردفورد در شمال بیشتر نیز از محبوب ترین جاذبه های گردشگری نروژ برای تعطیلات هستند. مجله نشنال جغرافی فیوردها را “بهترین مقصد سفرهای بکر جهان” نامگذاری کرده است. روزنامه معتبر آمریکایی شیکاگو تریبون فیورد نروژ را در لیست 7 عجایب طبیعت قرار داده است.

وایکینگ ها که به خاطر ساخت قایق و مهارت های ناوبری مشهور بودند، همچنین به عنوان مهاجمان شهرت داشتند. با این حال، آنها همچنین بازرگانان، کاوشگران و شهرک نشینان بودند. موزه کشتی وایکینگ ها در اسلو محل نگهداری 2 کشتی طولانی وایکینگ چوبی جهان است. هر 2 متعلق به قرن نهم هستند. موزه وایکینگ لوفوتر در بورگ در جزایر لوفوتن، تجارب فرهنگی کارموی در روگلاند و مرکز فرهنگ ملی استیکلستاد در نورد تروندلاگ همه مکان های خوبی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ وایکینگ ها هستند. اگر قصد مهاجرت و تحصیل در نروژ را دارید، می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و از مشاوران و وکلای خبره ما راهنمایی بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :