مهاجرت به کشور مالتا

جغرافیای مالتا

جغرافیای مالتا

جغرافیای مالتا، برای افراد علاقه مند به گردشگری و کسانی که می خواهند به این کشور مهاجرت کنند، از اهمیت بسیاری برخوردار است. جمهوری مالتا، جزیره ای کوچک و پر جمعیت می باشد که از مجمع الجزایر در دریای مدیترانه تشکیل شده است. مجمع الجزایر آن سامل 7 جزیره می باشد و کشور مالتا واقع در اروپای جنوبی می باشد. در جنوب این کشور سیسیل، در شرق تونس و در شمال این کشور لیبی واقع شده است.

از زبان های رسمی کشور می توان به مالتیایی و انگلیسی اشاره کرد. اغلب مردم این کشور مذهب کاتولیک رومی دارند. جزایری که در این کشور وجود دارند توسط قدرت های مختلفی اداره می شوند که قرن ها باهم چنگیده اند. از سال 2004، کشور مالتا عضو اتحادیه اروپا شد و از نظر جمعیت و مساحت کوچکترین کشور اتحادیه اروپا می باشد، اگر چه یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان محسوب می شود.

سوالاتی که در رابطه با جغرافیای مالتا پاسخ داده خواهد شد:

  • آب و هوای کشور مالتا چگونه است؟
  • ماهیگیری و کشاورزی در کشور مالتا چگونه می باشد؟
  • ویژگی های جغرافیایی کشور مالتا چیست؟

جغرافیا و آب و هوای مالتا

در خصوص جغرافیا و آب و هوای مالتا اطلاعاتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در کشور مالتا آب و هوا مدیترانه ای می باشد به طوری که زمستان های آن معتدل بارانی و تابستان های گرم و خشک دارد. برای گیاهان هیچ فصل خاموشی وجود ندارد، با این حال، رشد گیاهان را می توان به طور مختصر با سرمای غیر طبیعی در زمستان بررسی کرد، زیرا ممکن است که در مناطق داخلی تکه های یخ زدگی زمین وجود داشته باشد. گرما و خشکی در تابستان ها باعث پژمردگی پوشش گیاهی می شود. برای گردشگران، به طور موثر 2 فصل وجود دارد که باعث می شود در ماه های خشک جذاب شود. وزش باد شدید در فصل های بهار می تواند باعث احساس سرما در کشور مالتا شود.

یکی از مشکل های کشور مالتا تامین آب می باشد، زیرا این کشور تابستان های بدون باران دارد و از آن طرف مردم بیشترین استفاده از آب را دارند. در زمستان ها باران به صورت رگبار می بارد و تا اینکه زمین خیس شود، به دریا می رود. کشور مالتا ذخایر زیرزمینی آب شیرین بستگی دارد که از طریق یک سیستم تونل آبی ساخته می شود، به طور متوسط حدود 97 متر می باشد. به طوری که، زیر سطح و مانند پره های چرخ امتداد می یابد. در گالری های سنگ آهک متخلخل کشور مالتا، آب شیرین در عدسی آب نمک قرار دارد. بیشتر آب آشامیدنی کشور مالتا با نمک زدایی تولید می شود که باعث ایجاد موارد بیشتر در مورد استفاده از سوخت های فسیلی و آلودگی می شود.

جغرافیا و آب و هوای مالتا

مناطق مختلف جغرافیایی مالتا

مجمع الجزایر کشور مالتا از سنگ آهک های مرجان در دریای مدیترانه مرکزی، در حدود 93 کیلومتر جنوب جزیره سیسیل ایتالیا از طریق کانال مالتا می باشد. در شرق این کشو تونس و در شمال آن لیبی که در آفریقا است قرار دارد. از 7 جزیره کشور مالتا فقط 3 جزیره بزرگ آن مردم ساکن هستند که شامل جزیره مالتا، گزو (Gozo) و کومینو می باشد. جزایر کوچکتر خالی از سکنه می باشند که می توان به فیلفلا، کومینوتو و جزایر سنت پاول اشاره کرد. مساحت این کشور تقریبا 361 کیلومتر مربع می باشد. در امتداد خطر ساحلی خلیج های متعددی وجود دارد که تورفتگی جزایر، بندرهای خوبی را فراهم می کنند. این مناظر دارای تپه های کم ارتفاع با مزارع تراس دار مشخص می شوند.

بلندترین نقطه در جزیره مالتا Ta ‘Dmejrek می باشد که با ارتفاده 253 متر است. با وجود اینکه در مواقع بارندگی در کشور مالتا، رودخانه های کوچکی وجود دارد، اما هیچ رودخانه یا دریاچه ای دائمی در کشور مالتا وجود ندارد. با این حال، برخی از مسیرهای آبی به طور تصادفی در اطراف جزیره یافت می شوند که در طول سال دارای آب شیرین می باشند، که می توان به باریجیا، ایمتائلب و سن مارتین اشاره کرد. آب روان در گزو در دره لونژاتا یافت می شود. برخلاف تصور مردم، کشور مالتا جنوبی ترین نقطه قاره اروپا نمی باشد. این تمایز متعلق به جزیره گاودوس یونان است. کل جزیره کرت کشور یونان از هر نقطه مالتا جنوبی تر است. فسیل های دریایی جاسازی شده در سنگ در بلندترین نقاط کشور مالتا، در برخی از زمان های دور کشور مالتا غرق شده است. جهت اطلاع از هزینه زندگی در مالتا پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

کشاورزی و ماهیگیری در کشور مالتا

به دلیل تکه تکه شدن زمین، خاک های کم عمق و کمبود منابع آب کافی توسعه کشاورزی با مشکل همراه است. بیشتر کشاورزی در نوارهای کوچک زمینی انجام می شود که مانع مکانیزاسیون در مقیاس بزرگ می شود. با این حال، به دلیل تکنیک های بهبود یافته در برخی از محصولات، به ویژه محصولات باغی به تدریج تولید افزایش یافته و بهبود یافته است. از محصولات زراعی می توان به سیب زمینی، گوجه فرنگی و انواع میوه ها به ویژه مرکبات اشاره کرد. افزایش چشمگیری در تولید انگور و زیتون از اواخر دهه 1990 داشته است. به طور کلی، کشور مالتا، در تولید غذایی خودکفا می باشد. اما گوشت گاو بیشتر وارد می شود. از زمانی که کشور مالتا به اتحادیه اروپا پیوست، بخش کشاورزی کشور مالتا رقابتی شد.

ماهیگیری به صورت فصلی بوده و تا حدود زیادی به صورت صنایع دستی انجام می شود. ماهی دلفین معمولی و ماهی تن قرمز برای صادرات صید می شوند. در اواخر دهه 1980 پروروش آبزیان در کشور مالتا معرفی شد و به عنوان منبع درآمد از ماهیگیری پییشی گرفته است. در قفس های شناور دریا باس دریایی اروپا و ماهی گیلتهد پرورش داده می شودند و ماهی تن آبی از دریا از 4 تا 6 ماه قبل از صادرات در مزارع چاق می شود. پس از پیوستن کشور مالتا به اتحادیه اروپا، ماهیگیران کشور مالتا از برنامه های بودجه، به ویژه برای ترویج صادرات ماهی تن بهره مند شدند. به طور کلی، ماهیگیری نقش به سزایی در کشور مالتا دارد. اگر قصد مهاجرت یا تحصیل در کشور مالتا را دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با مشاوران و وکلای خبره ما در این زمینه راهنمایی بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :