مهاجرت به کشور فرانسه

جغرافیای فرانسه

جغرافیای فرانسه

جغرافیای فرانسه که موقعیت آن در غرب اروپا واقع شده و پوشش گیاهی و کوه های بلند و رودخانه های مهم و آب و هوا و شهرهای معروف آن می باشد. برای متقاضیان مهاجرت به فرانسه اهمیت بسیاری دارد. فرانسه با نام رسمی جمهوری فرانسه، دارای چندین سرزمین و جزیره خارج از کشورش در سراسر جهان است. اما سرزمین اصلی فرانسه Metropolitan France نامیده می شود. این کشور از دریای شمال و کانال مانش تا دریای مدیترانه و از رودخانه راین تا اقیانوس اطلس و از شمال به جنوب امتداد دارد. فرانسه به عنوان یک قدرت جهانی شناخته شده و صدها سال مرکز اقتصادی و فرهنگی اروپا بوده است. از نظر جغرافیایی و موقعیت در اروپا و از لحاظ تاریخی و فرهنگی، در میان مهمترین ملت های جهان غرب قرار دارد.

با توجه به اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه و رشته کوه های آلپ و پیرنه، فرانسه مدت هاست که یک پل جغرافیایی اقتصادی و زبانی را برای پیوستن به شمال و جنوب اروپا فراهم کرده است. فرانسه مهمترین تولید کننده محصولات کشاورزی در اروپا و یکی از برجسته ترین قدرت های صنعتی جهان است. پایتخت و مهمترین شهر فرانسه، پاریس است. یکی از مراکز برجسته فرهنگی و تجاری جهان و البته پیشتاز در مد و فشن محسوب می شود. یکی از شهرهای معروف آن، ویل لومیر یا شهر نور است که بازسازی شده. پاریس اکنون، یک کلان شهر مشهور و یکی از بزرگترین محوطه های بزرگ برای تحصیل و کار و زندگی در اروپاست. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

توپوگرافی جغرافیای فرانسه

فرانسه سومین کشور بزرگ اروپا، پس از روسیه و اوکراین است. این کشور با آب و کوه ها محاصره شده، یعنی راین و ژورا، آلپ و پیرنه. خارج از انتخاب کلان شهرها برای زندگی در فرانسه، جزایر متعددی قابل سکونت و تنها برای بازدید وجود دارد. از قبیل: گویان در آمریکای جنوبی و جزایر گوادلوپ، مارتینیک، سنت بارتلمی، سنت مارتین در کارائیب، جزایر رئونیون و مایوت در سواحل آفریقا، سن پیر و میکلون در جنوب شرقی کانادا، پلینزی در فرانسه، کالدونیای جدید و والیس و فوتونا در اقیانوس آرام جنوبی.

Metropolitan France دارای یک توپوگرافی متنوع است که شامل دشت های هموار و یا تپه های کم در شمال و غرب می باشد. در حالی که بقیه کشور کوهستانی ست با وجود پیرنه در جنوب و کوه های آلپ در شرق. بلندترین نقطه فرانسه مون بلان با ارتفاع 15771 فوت (4807 متر) است.

فرانسه 4 خط ساحلی دارد که عبارتند از:

  • دریای شمال
  • کانال مانش
  • اقیانوس اطلس
  • دریای مدیترانه

توپوگرافی جغرافیای فرانسه

مروری بر تاریخ کشور فرانسه

در اواسط دهه 1600، فرانسه یکی از قدرتمندترین کشورها در اروپا بود. در قرن هجدهم، فرانسه به دلیل هزینه های هنگفت پادشاه لوئی چهاردهم و جانشینانش، دچار مشکلات مالی شد. اما این مشکلات و مشکلات اجتماعی سرانجام به انقلاب فرانسه منجر شد که از سال 1789 تا 1794 ادامه داشت. پس از انقلاب، فرانسه دولت خود را بین 4 بار سلطنت مطلق یا سلطنت مشروطه در زمان امپراتوری ناپلئون، سلطنت پادشاه لویی پانزدهم و سپس لویی فیلیپ و سرانجام امپراتوری دوم ناپلئون سوم تغییر داد. در سال 1870 فرانسه درگیر جنگ با پروس بود که سومین جمهوری این کشور را تأسیس کرد و تا سال 1940 ادامه داشت. فرانسه در طول جنگ جهانی اول ضربه سختی دید. در سال 1920 خط دفاعی مرزی ماژینو را ایجاد کرد تا خود را از قدرت روزافزون محافظت کند.

هرچند در سال1942، فرانسه توسط نیروهای محور اشغال شد. اما در سال 1944، نیروهای متفقین فرانسه را آزاد کردند. به دنبال جنگ جهانی دوم، قانون اساسی جدید جمهوری چهارم فرانسه را تأسیس کرد و پارلمانی ایجاد شد. در 13 می 1958 این دولت به دلیل درگیری فرانسه در جنگ با الجزایر سقوط کرد. در نتیجه، ژنرال دوگل برای جلوگیری از جنگ داخلی رئیس دولت شد و جمهوری پنجم تأسیس شد. اما در سال 1969 پس از رد چندین پیشنهاد دولتی استعفا داد. از زمان استعفای دوگل، فرانسه 7 رهبر مختلف داشته است. روسای جمهور اخیر این کشور ارتباطات شدیدی با اتحادیه اروپا برقرار کرده اند.

آب و هوا و جغرافیای فرانسه

آب و هوای مدیترانه ای در جنوب و غرب فرانسه حاکم است. پاییز و زمستان، در پاریس معمولا کاملا سرد است. در تابستان، روزهای متلاطم و مه آلود اغلب با طوفان های چشمگیر تابستان دیده می شوند. بهار و پاییز شاید دلپذیرترین زمان برای بازدید و تفریح از این کشور باشد. اما تابستان و هوای دریایی و زمستان و زیبایی ها هم در اروپا کم نظیر است. همچنین میزان بارندگی در طول سال در سطح بالایی قرار دارد. شهر نیس، یک شهر مدیترانه ای است که به دلیل سواحل و هوای گرم و مرطوب ارزشمند است. با این حال، برخی از شدیدترین بارش های کشور در ماه های خاص در این شهر مشاهده می شود. به طور کلی، متوسط ​​دمای سالانه در نیس 60 درجه فارنهایت است. در تابستان دما به 80 و 90 می رسد.

شهرهای ساحلی گرم و مرطوب ترند، شهر مرکزی لیون در شرق، از مهمترین شهرهای دانشجویی فرانسه، در تابستان گرم و در زمستان سرد است. این شهر نیز بارانی است. میزان بارش سالانه بیش از 53 اینچ در سال می باشد. به طور کلی بازدید از آن در بهار، اوایل تابستان و پاییز بسیار دلپذیر است. متوسط ​​دمای سالانه در لیون تقریبا 60 درجه فارنهایت است. دما اغلب در اواخر زمستان زیر صفر می رود. در تابستان حدود 70 درجه فارنهایت می ماند.

استراسبورگ که در شمال شرقی فرانسه واقع شده به طور کلی، دارای هوای سردتری است. بوردو شهری داخلی در نزدیکی سواحل اقیانوس اطلس که گرچه می تواند تابستان های گرم داشته باشد. اما دما در این شهر معتدل ​​تر است. از متوسط ​​42 درجه فارنهایت در ژانویه و تا حدود 70 درجه فارنهایت در اواخر تابستان متغیر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانستنی های فرانسه با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :