مهاجرت به کشور آلمان

جغرافیای آلمان

جغرافیای آلمان

در مقاله پیش رو سعی بر این است تا اطلاعات مفیدی درباره جفرافیای آلمان در اختیار مخاطب قرار گیرد تا بتواند با اطلاعات جامع به مهاجرت بپردازد. کشور آلمان با وسعت 35712141 کیلومتر مربع و 82 میلیون نفر جمعیت، پرجمعیت ترین کشور اروپایی محسوب می شود. در ناحیه مرکزی شمال اروپا قرار دارد. این کشور 16 ایالت دارد که بزرگترین آن ایالت بایرن یا باواریا در جنوب کشور و کوچک ترین آن ایالت برمن در شمال غربی آلمان است. کشور آلمان از سمت شمال با دریای شمال، دریای بالتیک و دانمارک، از شرق با لهستان و چک، از جنوب با اتریش و سوییس و از غرب با فرانسه، هلند، بلژیک و لوکزامبرگ همسایه است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به اهمیت مهاجرت به کشور آلمان، اطلاعات جامعی در خصوص جغرافیای این کشور ارائه خواهند کرد.

تنوع اکوزیستی جغرافیای آلمان

تنوع اکوزیستی این کشور بسیار گوناگون و گسترده است. از زمین ها و دشت های پست در شمال تا دریاچه ها و کوه های بلند در جنوب را شامل می شود. بزرگ ترین دشت های آلمان عبارتند از:

 • راین بالا
 • وستفالن
 • دشت های منطقه لایپزیگ

در مرکز آلمان رشته کوه هایی قرار دارند که جدا کننده شمال از جنوب می باشند. از جمله: کوه های هارتس، ارتس، فیشتل، هونسروک. کوه تسوگ اشپیتسه در رشته کوه های آلپ با2962 متر ارتفاع نیز بلندترین کوه آلمان محسوب می شود. از این رو در جنوب این کشور قرار دارد. مرزهای زمینی این کشور 3757 کیلومتر و مرزهای آبی آن حدود 2389 کیلومتر است. تا نیمه دهه 90 حدود 37% زمین های این کشور قابل کشت بودند که 17% از آنها علفزار و 30% آنها جنگل های متراکم بودند. در سال 2011 میزان زمین های قابل کشت در آلمان 48% و جنگل ها 31.8% و دیگر انواع زمین 20.2% بود. بزرگترین و مشهورترین منطقه جنگلی آلمان جنگل سیاه نام دارد. یکی از جاذبه های گردشگری کشور آلمان می باشد. در جنوب غربی این کشور در نزدیکی مرز سوییس قرار دارد.

رودخانه دانوب، یکی از بزرگترین رودخانه های اروپا نیز از این جنگل عبور می کند. مرز آلمان باکشورهای اتریش 801 کیلومتر، بلژیک 133 کیلومتر، چک 704 کیلومتر، دانمارک 140 کیلومتر، فرانسه 418 کیلومتر، لوکزامبرگ 128 کیلومتر، هلند 575 کیلومتر، لهستان 467 کیلومتر و با سوییس 348 کیلومتر می باشد. منابع طبیعی آلمان عبارتند از:

 • زغال سنگ
 • زغال قهوه ای
 • گاز طبیعی
 • سنگ آهن
 • مس
 • نیکل
 • اورانیوم
 • پتاس
 • نمک
 • مصالح ساختمانی
 • چوب و خاک حاصلخیز

جغرافیای برلین در آلمان

شهر برلین پایتخت آلمان یکی از پر جمعیت ترین شهرهای این کشور می باشد که در شمال شرقی آلمان است. شهر برلین در منطقه ای از جنگل های باتلاق کم ارتفاع تا بخشی از دشت وسیع اروپای شمالی که از شمال فرانسه تا غرب روسیه امتداد دارد، واقع شده است. آب و هوای شهر برلین اقیانوسی و در بیشتر روزهای سال معتدل می باشد. شهر برلین شاهد درگیری، جنگ و ویرانی های زیادی در طول تاریخ بوده است. در مجموع می توان گفت که بخش اعظمی از این تخریب ها توسط برنامه های معماری شهرداری برای بازسازی در نظر گرفته شده و در حال ساخت می باشد.

جغرافیای برلین در آلمان

رودخانه دانوب در آلمان

در حال حاضر این رودخانه از 9 کشور عبور می کند که می توان به اتریش، کرواسی، بلغارستان، آلمان، مجارستان، رمانی، اسلواکی، صربستان و واوکراین اشاره کرد. رودخانه دانوب در اتحادیه اروپا از جنگل های سیاه در کشور آلمان سرچشمه می گیرد. در شور رومانی در دریای سیاه می ریزد. این رودخانه دومین رود طولانی در اتحادیه اروپا می باشد. در باب زیست محیطی و طبیعت رودخانه دانوب می توان گفت که این سرچشمه طبیعی در معرض خطر است. زیرا در حال حاضر فعالیت های کشاورزی و صید بی رویه ماهی و مدیریت نادرست فاضلاب ها در حال اتفاق است. این در حالیست که نهادهای مربوطه در حال پیگیری این موضوع برای سلامت رودخانه هستند. همچنین جهت زندگی در این کشور و کسب اطلاعات جامع مقاله هزینه زندگی در آلمان را بررسی بفرمائید.

مهم ترین شهرها در جغرافیای آلمان

در ادامه به بیان مهم ترین شهر هر ایالت به همراه وسعت و جمعیت مربوط به آن تا دسامبر 2015 می پردازیم:

ایالتپایتختوسعتجمعیت
Baden-WürttembergStuttgart1087961835752
BavariaMunich1284351470549
BerlinBerlin3670622892
BrandenburgPotsdam248482629477
BremenBremen671489 404
HamburgHamburg1787408 755
HesseWiesbaden6176172 21115
Mecklenburg-VorpommernSchwerin161236223174
Lower SaxonyHanover792659947618
North Rhine-WestphaliaDüsseldorf1786551634043

ساختار جمعیتی کشور آلمان

امروزه بیش از هر دوره دیگری افراد خارجی در کشور آلمان حضور دارند. این ساختار جمعیتی در طول تاریخ آلمان سابقه نداشته است. درصد عظیمی از خارجیان مذکور ترک ها هستند که از سال 1950 برای کار کردن به آلمان مهاجرت کردند. دین رایج در میان دو سوم آلمانی ها نیز مسیحیت می باشد. آلمان معروف است به “سرزمین شاعران و افراد متفکر” مردم این کشور در همه زمینه های هنری علی الخصوص موسیقی کلاسیک شهرت دارند. نویسندگان معروفی همچون Bach, Brahms, Schumann, Wagner and Beethoven. همگی آلمانی تبار هستند. جهت مهاجرت به آلمان و کسب اطلاعات جامع پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مهاجرت به آلمان خواهد بود.

طبیعت و حیات وحش آلمان

دولت آلمان در جهت حفظ گونه های زیستی کشور اقدامات فراوانی انجام می دهد. اما با این حال هنوز گونه های سگ آبی و سمور و نوعی از وال ها در معرض خطر انقراض قرار دارند. بافت های جنگلی جنوبی این کشور نیز بهترین مکان برای زندگی انواع گربه ها و گرازهای وحشی و بزهای کوهی می باشد. چشم انداز وسیع و متنوع کشور آلمان زمینه باور بسیاری از گونه ها را فراهم می نماید. این کشور به شدت دارای کوه ها، رودخانه ها، جنگل ها و باتلاق هاست که امکان رشد انواع حیوانات را فراهم می کند. اگرچه آلمان دارای فهرست طولانی از حیوانات خارجی است که طی سال ها معرفی شده اند. اما برخی از حیوانات قابل توجه نیز وجود دارند که بومی این کشور هستند.

این حیوانات به شرح زیر هستند:

 • چموی (شباهت زیادی به بز کوهی دارد.)
 • روباه قرمز
 • خفاش بزرگ (خفاش حشره خوار)
 • گراز وحشی
 • گربه وحشی اروپایی
 • سمندر آتش
 • بز وحشی

در سال 2019 میزان نرخ بیکاری در آلمان به مقدار 3.1% بود. این میزان نرخ بیکاری در این کشور اروپایی گواه بر بحران نیروی کار می باشد. در مجموع می توان گفت یکی از برترین طرق اخذ اقامت و مهاجرت به آلمان دریافت ویزای جستجوی کاری می باشد. نرخ بیکاری بالای آلمان ریشه در علل فرهنگی و تاریخی این کشور دارد. از یک سو قوانین آلمان اخراج کارگران و کاهش دستمزدها را دشوار می کرد. از سوی دیگر با تخریب دیوار برلین نرخ بیکاری تشدید شد. دولت مجبور بود از بلوک کمونیستی نیز کارگر جذب کند. همه این موارد تواما منجر به بالا رفتن نرخ بیکاری در آلمان شده بود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر تجربیات خود آماده ارائه خدمات به متقاضیان مهاجرت به آلمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :