مهاجرت تحصیلی مالتا

تحصیل پزشکی در مالتا

تحصیل پزشکی در مالتا

علاقه مندان و متقاضیان بین المللی به تحصیل پزشکی، می توانند از شرایط تحصیل پزشکی در مالتا برای تحصیل در خارج از کشور آگاه شوند. فرهنگ کشور مالتا آمیزه ای از سنت های عربی و ایتالیایی منعکس شده است. مردم این کشور باسواد می باشند و از هنر بسیار استقبال می کنند. شاعر مالتیایی دان کارم و نقاش ایتالیایی کاراواجو از عوامل اصلی هنر و ادبیات در کشور مالتا محسوب می شوند. تاثیرات فرهنگی این کشور عمدتا ناشی از تاریخ سلطه بیگانگان این کشور و تاثیر کلیسای کاتولیک روم ناشی می شود. سنت های مردمی عمدتا در حوالی جشن بزرگداشت حامی یک روستا که با موکب ها و آتش بازی مشخص می شود، تکامل یافته است.

جزایر کشور مالتا مخلوطی از فرهنگ چشمگیری بین دوران باستان و مدرن می باشد. اگرچه این کشور یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مدیترانه را در خود جای داده است، اما سیستم آموزش عالی آینده نگر دارد و سنت را با نوآوری آمیخته است. در کشور مالتا فقط یک دانشگاه و یک دانشکده حرفی در این کشور وجود دارد اما این کشور از تعدادی موسسه آموزش عالی نیز تشکیل شده است که شهرت خوبی دارند. سالانه حدود 600 دانشجوی بین المللی تمام وقت و حدود 500 دانشجوی مبادله و انتقال از حدود 80 کشور مختلف به مالت می آیند. این کشور با موسسات آموزشی در سراسر جهان همکاری و ارتباط دارد.

سوالاتی که با خواندن این مقاله در رابطه با شرایط تحصیل پزشکی در مالتا توسط کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخ داده خواهد شد:

  • مدارکک لازم جهت تحصیل در پزشکی در مالتا چیست؟
  • هزینه تحصیل پزشکی در مالتا چقدر است؟

شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه مالتا

شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه مالتا دوره 5 ساله می باشد. محتوا به صورت ماژول هایی ارائه می شود که عمدتا مبتنی بر سیستم ها می باشند. این دوره به مراحل بالینی و بالینی تقسیم شده است که در طول چندین ترم گسترش یافته است. آموزش و یادگیری ترکیبی از آموزش تعلیمی سنتی می باشد. از جمله سخنرانی ها، آموزش ها (آموزش گروه های کوچک) و همچنین یادگیری مبتنی بر مساله در صورت لزوم می باشد. در سال های بالینی دانشجو مواردی شامل موارد کاربردی و در سال های بعد از آن آموزش بالینی، مشاهده، آموزش مهارت، تئاتر و حضور در بخش مطالعه خواهد کرد.

در جدول زیر اطلاعات رشته را مشاهده می کنید:

اطلاعات دوره 
نام رشتهرشته پزشکی و جراحی
کد رشتهUMDFT
نحوه حضورتمام وقت
طول دوره5 سال
نام دانشکدهدانشکده پزشکی و جراحی

کشور مالتا با داشتن یک سیستم آموزشی مشابه کشور انگلیسی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مقصد محبوب تر برای بسیاری از دانشجویان بین المللی است. علاقه ناگهانی دانشجویان بین المللی و افزایش تعداد آنها برای تحصیل به کشور مالتا باعث افتتاح بسیاری از دانشگاه در چند سال گذشته شده است. دانشگاه های بسیاری از سراسر جهان مخصوصا کشور انگلستان می باشند، که پردیس هایی در این کشور ایجاد کرده اند. امروزه، این کشور میزبان طیف وسیعی از دانشگاه ها و با تخصص ها، برنامه ها در رشته های مختلف در این کشور وجود دارد. در این میان پزشکی یکی از رشته های پر طرفدار می باشد. حتی آنهایی که در برنامه های مانند پزشکی در انگلیس و آمریکا دارای سختگیری می باشند، به دلایل مختلف به برای تحصیل پزشکی به کشور مالتا می آیند.

شرایط و مدارک لازم جهت تحصیلات پزشکی در مالتا

یکی از دلهره آورترین قسمت، انتخاب دانشگاه پزشکی می باشد. به طور کلی، این روند نسبتا ساده است. لازم به ذکر است که هر برنامه، دانشگاه و سطح تحصیلات به جنبه های منحصر به فردی برای روند درخواست نیاز دارد. برخی از دانشگاه ها از دانشجویان اجزای مختلفی را برای درخواست از آنها می خواهند که می توان به پر کردن فرم درخواست آنلاین، هزینه مصاحبه، رونوشت از موسسات آموزش قبلی، توصیه نامه ها و اطلاعات بهداشتی مانند سوابق ایمن سازی اشاره کرد. از آن طرف دانشگاه های دیگر ممکن است به مصاحبه حضوری در یک مکان بین المللی یا مصاحبه ویدیویی از طریق اسکایپ نیاز داشته باشند. دانشجویان برای تحصیل در مالتا در رشته پزشکی باید نمره قبولی آزمون در سطح پیشرفت (B) در رشته های زیست شناسی و شیمی را دریافت نمایند.

دانشجویان در هر رشته ای که تحصیل می کنند، به ویژه رشته پزشکی از تجربه بین المللی بهره مند می شوند. آن ها این فرصت را دارند تا فرهنگ جدید را یادبگیرند، با مردم محلی و کار در محیط تعامل کنند. دانشجویان پزشکی را برای دنیای مراقبت های بهداشتی، آماده می کنند. دانشگاه های کشور مالتا، دانشجویان را در معرض یک فرهنگ جایگزین و یکی از پرطرفدارترین زبان های جهان قرار می دهند که به آن ها در پیشرفت و حرفه خود کمک خواهد کرد. به علاوه، این دانشگاه ها با برخی از برترین برنامه های جهان هماهنگ می شوند. دانشگاه های مالتا با استانداردهای تدریس مالتا و اتحادیه اروپا، وزارت آموزش و پرورش آمریکا و هیئت پزشکی در آمریکا مطابقت دارد.

شرایط و مدارک لازم جهت تحصیلات پزشکی در مالتا

هزینه تحصیل پزشکی در مالتا

پایین بودن هزینه تحصیل پزشکی در مالتا یکی از دلایل اصلی است که دانشجویان تمایل به تحصیل در کشور مالتا دارند. تحصیل در کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس گران تر می باشد، با وجود اینکه برخی از دوره ها، استادان و برنامه ها را با بالاترین کیفیت ارائه می دهند، اما بسیاری از دانشجویان مخصوصا دانشجویان بین المللی با وجود داشتن استعداد، توانایی پرداخت شهریه را ندارند، از آن گذشته ممکن است توانایی تامین هزینه های دیگر مانند مسکن، هزینه های بین المللی، کتاب های درسی و سایر را نداشته باشند. این دانشجویان با استعداد می توانند به کشور مالتا برای تحصیل بیایند. در این کشور تعداد بسیاری از موسسات معتبر و دانشگاه ها وجود دارد که دانشجویان می توانند در آن درس بخوانند.

بسیاری از این موسسات و دانشگاه های رشته پزشکی را ارائه می دهند و هزینه به طور یالانه بین 5000$ الی 8400$ (دلار) می باشد. دانشجویان برای رشته ها و مقاطع دیگر هزینه کمتری نیز پرداخت خواهند کرد. با برنامه هایی که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده و مدارک معتبر در کشورهای بزرگ همان مدارس پزشکی ایالات متحده و انگلیس پذیرفته شده اند، جای تعجب نیست که مالتا یک گزینه برتر برای دانشجویان بین المللی است. جهت مهاجرت تحصیلی به سایر کشورها از جمله تحصیل در مجارستان می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید. اگر قصد تحصیل پزشکی در مالتا را دارید می توانید با مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :