مهاجرت تحصیلی سوئیس

تحصیل پزشکی در سوئیس

تحصیل پزشکی در سوئیس

تحصیل پزشکی در سوئیس یک انتخاب فوق العاده است و با اینکه رشته پزشکی بسیار طولانی به نظر می رسد اما بسیاری علاقه مند به این رشته می باشند. رشته پزشکی و تنوع گرایش های آن در سوئیس، برای متقاضیان مانند رویا است. معمولا دانشجویان در کشور سوئیس دلباخته این کشور شده و به سختی آنجا را ترک می کنند. اما دانشجویان پزشکی، فرصت خوبی برای زندگی در طبیعت بسیار زیبای سوئیس دارند. کشور سوئیس، فرصت تحصیل برای چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و انگلیسی فراهم کرده است.

دانشگاه های تحصیل پزشکی در سوئیس محدود هستند. تعداد پذیرش ها در هر سال تحصیلی در سطح فدرال تعیین می شود. اگر رقابت برای رشته ها و دانشگاه ها مانند سال های گذشته همچنان شدید باشد، ممکن است محدودیت های پذیرش در برخی از دانشگاه ها اعمال شود. این محدودیت ها ممکن است شامل آزمون های استعداد قبل از دوره باشد. دوره پزشکی عمومی 6 ساله است. علاوه بر این، یادگیری مهارت ها و توانایی های پزشکی در آموزش عملی و میان رشته ای پزشکی نقش اساسی دارد.

نحوه و شرایط تحصیل پزشکی در کشور سوئیس

اگر متقاضی تحصیل پزشکی در سوئیس هستید، می توانید همزمان برای یک برنامه کارشناسی جایگزین بصورت آنلاین اقدام کنید. در این حالت، شما باید هزینه پذیرش برای برنامه رشته جایگزین را پرداخت کنید. دانشکده پزشکی زوریخ، از بهترین دانشگاه های سوئیس برنامه خود را مطابق با مدل بولونیا اجرا می کند، بدین صورت که پس از 3 سال اول کارشناسی پزشکی و پس از 3 سال مطالعه بیشتر از جمله سال انتخابی با کارآموزی بالینی و کارشناسی ارشد پزشکی کسب می شود.

همچنین شامل نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد می باشد. از این رو مدرک کارشناسی ارشد، به دارنده حق ثبت نام در آزمون نهایی فدرال را می دهد. بیشتر محصلان رشته پزشکی، پس از پایان تحصیل خود می توانند 3 سال به عنوان پزشک در بیمارستان ها یا در مطب خود کار کنند. اشتغال در مشاغل تحقیقات زیست پزشکی نیز امکان پذیر است.

مدرک زبان جهت تحصیل پزشکی در سوئیس

بر اساس آیین نامه دانشکده پزشکی زوریخ، از آنجا که تعداد دانش آموزان محدود است. دانشجویان با ملیت خارجی فقط در صورت داشتن اجازه اقامت مورد تأیید UZH در این برنامه پذیرفته می شوند. لطفا، توجه داشته باشید که زبان تدریس در این دانشگاه، در رشته پزشکی آلمانی است. دانشجویان از یک کشور غیر اتحادیه اروپا برای ورود به سوئیس باید ویزای ملی “D” داشته باشند، که می توانند در سفارت یا سرکنسولگری مربوطه سوئیس درخواست کنند.

شورای دولتی کانتون زوریخ سالانه تعداد مکان های تحصیل برای برنامه های مدرک پزشکی (پزشکی انسانی، پزشکی دندانپزشکی، دامپزشکی و پزشکی کایروپراکتیک) را تعیین می کند. متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد بایستی ثابت کنند که سطح کافی از زبان اصلی آموزش را گذرانده اند. جهت کاریابی در سوئیس مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

متقاضیانی که یکی از مدارک زیر را دارند نیازی به اثبات مهارت زبان خود ندارند:

  • گواهی بلوغ فدرال سوئیس
  • مدرک کارشناسی از UZH
  • مدرک کارشناسی یا قابل مقایسه در زبان آموزشی مربوطه از یک دانشگاه یا دانشگاه علمی کاربردی واقع در منطقه ای که زبان رسمی آن همان زبان آموزش است.

بر اساس آیین نامه دانشکده پزشکی زوریخ گواهینامه های زبان شناخته شده برای تحصیل انگلیسی به ترتیب زیر می باشد:

گواهینامهامتیاز مورد نیاز
آیلتس آکادمیک7
TOEFLمبتنی بر کاغذ600
TOEFLمبتنی بر رایانه250
TOEFLمبتنی بر اینترنت100
کمبریج مهارت (CPE)CPE
کمبریج گواهی پیشرفته (CAE)CAE

مدرک زبان جهت تحصیل پزشکی در سوئیس

هزینه ها و شرایط تحصیل پزشکی در سوئیس

تحصیل پزشکی، در یک کشور اروپایی و مخصوصا سوئیس که دارای ملیت های متفاوت از سراسر جهان است، سهل و آسان نخواهد بود. با آنکه مردم مهمان نواز کشور سوئیس به مهاجران و محصلان بین المللی عادت دارند. اما هزینه ها ممکن است شما را به چالش بکشد. البته شهریه و هزینه دانشگاه را هم در نظر بگیرید. معمولا هزینه ثبت نام 55 تا 85€ (یورو) و هزینه شهریه به طور متوسط 750€ الی 3000€ (یورو) می باشد. در نظر برخی از افراد، هزینه تحصیل در کشور سوئیس مقرون به صرفه نیست. البته برخی هم نظر مخالفی دارند.

درخواست تحصیل پزشکی در سوئیس

برنامه ها و درخواست آنلاین فقط از طریق پورتال برنامه UZH ارسال می شوند. در صورت ارائه درخواست، شما باید هزینه 10000CHF الی 40000CHF (فرانک) را بپردازید.

روند درخواست شامل 8 مرحله است:

تعداد مراحلتوضیحات
1در مورد شرایط پذیرش، اطلاعات کسب کنید و برنامه های تحصیلی را انتخاب کنید. همچنین دریابید که زبان اصلی آموزش برای برنامه های تحصیلی انتخاب شده شما چیست.
2اطلاعات و مستندات را آماده کنید. هنگامی که فرم درخواست آنلاین را پر می کنید از شما خواسته می شود تا اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی و اطلاعات شخصی خود را ارائه دهید.
3حساب کاربری را تنظیم و فعال کنید. یک حساب کاربری درApplication Portal باز کنید.
4فرم درخواست آنلاین را پر کنید. اسناد را بارگذاری کنید.
5هزینه درخواست را به صورت آنلاین پرداخت کنید و برنامه را ارسال کنید. وضعیت پرداخت را بررسی کنید.
6هرگونه سند مردود یا مفقود شده را در تاریخ بعدی تحویل دهید.
7ممکن است در مرحله چهارم برخی از مدارک شما تایید نشوند و یا نیاز به اصلاح داشته باشند.
8گواهینامه های برجسته را ارائه و به صورت حضوری دانشگاه مورد نظر را محک بزنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به سوئیس و تحصیل در این کشور با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :