مهاجرت تحصیلی مجارستان

تحصیل پرستاری در مجارستان

تحصیل پرستاری در مجارستان

با توجه به اینکه مهاجرت تحصیلی عمده ترین شکل مهاجرتی افراد است، اما همواره رشته هایی همچون تحصیل پرستاری در مجارستان مورد استقبال هستند. چراکه امکان یافتن شغل در چنین رشته هایی آسان است. شما به عنوان متقاضی در مجارستان معمولا می توانید در یکی از 4 رشته اصلی پرستاری تحصیل کنید که عبارتند از:

  • پرستاری بزرگسالان
  • پرستاری کودکان
  • پرستاری با ناتوانی یادگیری
  • پرستاری بهداشت روان

به عنوان یک پرستار دانشجو، در صورت تمایل، این امکان را خواهید داشت که در 2 مورد از این 4 زمینه تخصص داشته باشید. شما روش های پزشکی عمومی و نحوه رفتار با فردی که از یک بیماری رنج می برد را یاد خواهید گرفت. با توجه به فرآیندهای متفاوت در زمینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند راهنمای مطلوبی برای آغاز راه متقاضیان باشد.

اطلاعاتی پیرامون تحصیل پرستاری در مجارستان

برخلاف بسیاری از مشاغل دیگر، پرستاران فرصت بیشتری برای مهاجرت و ایجاد شغل در خارج از کشور دارند، زیرا پرستاران نقش بزرگی در سیستم های مراقبت های بهداشتی محلی و بین المللی ایفا می کنند. متخصصان واجد شرایطی که مایل به ادامه شغل پرستاری در مجارستان هستند باید مجموعه ای از الزامات را برآورده کنند. اگر آنها قبلا دارای مدرک دیپلم پرستاری باشند که توسط هر دانشگاه اروپایی اعطاء شده است، روند انتقال آسان خواهد بود. از این نامزدها فقط ممکن است از آنها خواسته شود که امتحانات خاصی را در مجارستان برای اثبات صلاحیت قبول کنند. اگر دیپلم مدرک پرستاری یک فرد توسط یک دانشگاه غیر اروپایی صادر شود، شرایط فرآیند انتقال سخت‌ گیرانه ‌تر خواهد بود. کل فرآیند زمان بیشتری می برد زیرا شامل کارهای بیشتری برای تکمیل می شود.

به چنین افرادی پس از گذراندن دوره تمام وقت، عنوان فارغ التحصیل وضعیت پرستار/کارمند مراقبتی ثبت شده، اعطاء می شود. به عنوان یک قاعده، دوره های کارشناسی تمام وقت بیشتر از دوره های کارشناسی ارشد در رشته پرستاری طول می کشد. برنامه های پایه شامل 8 ترم است در حالی که برنامه های کارشناسی ارشد 3 ترم طول می کشد. در حال حاضر، دوره های کارشناسی در مجارستان توسط دانشگاه سملوایس، دانشگاه پچ و دانشگاه سگد ارائه می شود. دوره های تحصیلی عالی که مطالعات پیشرفته در رشته انتخاب شده را ارائه می دهند در دانشگاه پچ و دانشگاه سملوایس ارائه می شوند. اگر برنامه ای که شخص متقاضی آن است به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود، باید آمادگی اثبات مهارت خود را در این زبان داشته باشد. این را می توان از طریق گواهی یا آزمون زبان که در دانشگاه برگزار می شود انجام داد.

هزینه تحصیل پرستاری در مجارستان

هزینه تحصیل در رشته پرستاری در مجارستان عمدتا شامل شهریه می باشد. به طور متوسط، انتظار می رود دانشجویان کارشناسی پرستاری از 2500€ الی 3300€ (یورو) در هر ترم پرداخت کنند. اینها هزینه های تعیین شده برای برنامه های پرستاری است. در مورد برنامه های کارشناسی ارشد، آنها شامل شهریه بالاتر هستند. به عنوان مثال، دانشگاه Pécs از دانشجویان کارشناسی ارشد پرستاری 3500€ (یورو) در هر ترم دریافت می کند.

دوره کارشناسی ارشد ارائه شده توسط دانشگاه Semmelweis کمی ارزان تر است. به غیر از شهریه، دانشگاه ها ممکن است هزینه های اضافی دریافت کنند. به عنوان مثال، هزینه درخواست. هزینه 200€ الی 450€ (یورو) باید در زمان درخواست پرداخت شود. علاوه بر این، از دانش آموزان انتظار می رود که هزینه ثبت نام یا ثبت نام را بپردازند. شرایط و جزییات کامل تحصیل در مجارستان به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

هزینه تحصیل پرستاری در مجارستان

مدارک مورد نیاز برای تحصیل پرستاری در مجارستان

از افرادی که برای برنامه درجه پایه در رشته پرستاری درخواست می دهند، انتظار می رود مجموعه ای از مدارک را به همراه فرم درخواست خود ارسال کنند. تمامی مدارک و گواهینامه ها باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند. مجموعه استانداردی از اسناد شامل یک کپی رسمی (مهر شده) از گواهی مدرسه متوسطه، رونوشت سوابق تحصیلی و CV است. علاوه بر این، متقاضیان باید یک انگیزه نامه بنویسند و به دانشگاه انتخابی ارسال کنند. در این نامه باید توضیح دهند که چرا می خواهند در این دانشگاه در رشته پرستاری در مجارستان تحصیل کنند. کپی پاسپورت و مدارک پزشکی (کارت واکسیناسیون و گواهی پزشکی عمومی) نیز ضروری است. متقاضیانی که به دنبال دریافت مدرک کارشناسی ارشد هستند، هنگام درخواست برای یک برنامه، باید کپی پاسپورت و CV را نیز ارسال کنند.

اینها ممکن است نامه هایی از یک مربی و یا مربی علمی باشد. اطلاعات بیشتر در مورد الزامات را می توان در صفحه رسمی دانشگاه مورد نظر یافت. برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در رشته پرستاری در مجارستان، برخی از دانشگاه ها ممکن است دانشجویان را ملزم به قبولی در آزمون ورودی کنند. به عنوان مثال، دانشگاه Semmelweis همه متقاضیان را ملزم به گذراندن آزمون های شیمی، زیست شناسی، انگلیسی عمومی یا بیومدیکال می کند. علاوه بر این، هر دانشجو به عنوان بخشی از روند درخواست خود برای مصاحبه دعوت می شود. در صفحه امتحانات ورودی دانشگاه Semmelweis در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید. متقاضیان خارجی باید قبل از ورود به مجارستان برای ویزای دانشجویی اقدام کنند و با توجه به زمان 14 روزه صدور، دانشجویان باید در اسرع وقت اقدام کنند.

دانشگاه های تحصیل پرستاری در مجارستان

در پیشینه این گروه در سال 1975 به عنوان بخشی از کالج مراقبت های بهداشتی دانشکده پزشکی تحصیلات تکمیلی تاسیس شد. تحصیلات کارشناسی پرستاری در این دانشگاه یک برنامه 8 ترم است که می تواند به صورت تمام وقت یا پاره وقت تکمیل شود. دانش عمومی از علوم مرتبط با پرستاری، بهداشت و علوم اجتماعی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

کارشناسی ارشد رشته پرستاری در مجارستان یک برنامه جدید به شرح زیر می باشد:

  • پرستاری سالمندان
  • جامعه و اورژانس دانشجویان پرستاری حرفه ای پیشرفته در طول تحصیل
  • برنامه ریزی و مدیریت پرستاری را در اکثر زمینه های مراقبت های بهداشتی
  • سازماندهی کار پرستاری
  •  آموزش مبانی پرستاری و مراقبت های بهداشتی

موسسه بعدی در لیست ما از بهترین مدارس پرستاری در مجارستان، دانشگاه پچ است. اولین موسسه آموزش عالی که در مجارستان تأسیس شده است. امروزه این دانشگاه رسما بزرگترین دانشگاه مجارستان است. دانشگاه Pécs هر ساله دوره های مدرسه تابستانی را ارائه می دهد. در این دوره 4 ساله، دانش آموزان طرح درس های نظری را تکمیل می کنند و روش های پزشکی متعددی را به عنوان بخشی از تمرین خود انجام می دهند.

در جدول زیر به صورت خلاصه به ویژگی های دانشگاه Szeged در مجارستان اشاره شده است:

نام دانشگاه شرح ویژگی ها
دانشگاه Szegedبا بیش از 4000 دانشجوی خارجی یکی از محبوب ترین دانشکده های پرستاری مجارستان است.
حدود 60 برنامه آموزشی برای متقاضیان بین المللی طراحی شده است.
تمام ابزار و تجهیزات لازم برای انجام تحقیقات علمی در 700 حوزه را در اختیار دارند.
دوره پایه پرستاری موجود در این دانشگاه به مدت 4 سال به طول می انجامد.

درآمد شاغلان پرستاری در مجارستان

متقاضی که در رشته پرستاری در مجارستان کار می کند معمولا حدود 476000HUF (فورینت) در ماه درآمد دارد. حقوق پرستاری در مجارستان از 306000HUF (فورینت) در ماه (حداقل حقوق متوسط) تا 917000HUF (فورینت) در ماه متغیر است. این میانگین حقوق ماهانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق بین مشاغل مختلف پرستاری به شدت متفاوت است. البته حقوق متوسط ​​486000HUF (فورینت) در ماه است، به این معنی که نیمی از افرادی که در پرستاری کار می کنند کمتر از 486000HUF (فورینت) درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از 486000HUF (فورینت) درآمد دارند و 25% از افرادی که در پرستاری کار می کنند کمتر از 356000HUF (فورینت) درآمد دارند.

سطح تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق است و به طور کلی، کارمندانی که بین 2 تا 5 سال تجربه دارند، به طور متوسط ​​32% بیشتر از تازه‌ کاران و جوانان در همه صنایع و رشته ‌ها درآمد دارند. افراد حرفه ای با تجربه بیش از 5 سال به طور متوسط ​​36% بیشتر از افراد با تجربه کاری 5 سال یا کمتر درآمد دارند. هرچند تغییر در حقوق بر اساس تجربه از مکانی به مکان دیگر به شدت متفاوت است و به شدت به زمینه شغلی نیز بستگی دارد. با رسیدن به مرز 10سال، حقوق 21% افزایش می یابد و برای افرادی که از مرز 15 سال گذشته اند 14% افزایش می یابد.

در تصویر زیر برخی واقعیات دیگر مرتبط با درآمد پرستاری در مجارستان اشاره شده است:

برخی واقعیات دیگر مرتبط با درآمد پرستاری در مجارستان

علی رغم مطالب موجود در این مقاله، سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و همچنین کارشناسان حاضر در موسسه می توانند سایر جزئیات مرتبط با تحصیل پرستاری در مجارستان را به متقاضیان انتقال دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :