مهاجرت تحصیلی مجارستان

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل در رشته هایی همچون تحصیل دندانپزشکی در مجارستان و در کشورهای اروپایی همواره موضوعی جذاب برای دانشجویان مختلف در سرتاسر جهان بوده است. دلیل حضور مجارستان در میان انتخاب های دانشجویان بین المللی از سویی به این موضوع مهم باز می گردد که تحصیل در این کشور به خصوص در رشته های هزینه سازی چون دندانپزشکی نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا مقرون به صرفه تر است و از سوی دیگر کیفیت تحصیلی دانشگاه های پزشکی در مجارستان در سطح مطلوبی قرار دارد. شما با انتخاب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از سویی می توانید نسبت به جزئیات اقدام به تحصیل در مجارستان در رشته دندانپزشکی آگاه شوید و از سوی دیگر در بازه زمانی کوتاهی مسیر مهاجرت تحصیلی خود را هموار سازید.

کلیاتی درباره تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

مطالعات دندانپزشکی در مجارستان 5 سال یا 10 ترم طول می کشد که موجب گرفتن مدرک D.M.D می شود. این برنامه در دانشگاه های مختلف ساختار خاص خود را دارد. به عنوان مثال برنامه 5 ساله در دانشگاه دبرسن مجارستان، به دقت ساختار و طراحی شده است تا از استاندارد بالای دانش، مهارت و مسئولیت جراحان دندان اطمینان حاصل شود. از سال دوم، برخی رشته های دندانپزشکی خاص آموزش داده می شود، مانند مواد دندانپزشکی و مقدمه ای بر پروتز ثابت که دانشجویان می توانند به وسیله آنها درک درستی از مواد مورد استفاده برای قالب گیری یا ساخت روکش داشته باشند و همچنین اصول اولیه آماده سازی دندان برای روکش را کسب کنند. از سوی دیگر در ابتدای برنامه در این دوره ها، سخنرانی در ادنتولوژی و دندانپزشکی پیشگیری، دانشجویان را با آناتومی دندان و پیشگیری از پوسیدگی آشنا می کند.

علاوه بر آموزش نظری گسترده، مبانی آموزش دندانپزشکی نیز با موضوعاتی مانند شیمی پزشکی، بیوفیزیک، آناتومی، زیست ‌شناسی مولکولی، زیست‌ شناسی سلولی، ژنتیک، فیزیولوژی، بیوشیمی و نوروبیولوژی معرفی می ‌شود. در طول سال سوم که یک سال پیش بالینی است، دانشجویان اصول درمان بیمار را یاد می گیرند. علاوه بر این، آنها آموزش عمیقی در موضوعات پزشکی پاتولوژی، ایمونولوژی، میکروبیولوژی، بیوشیمی بالینی و تکنیک های جراحی خواهند داشت. در مورد رشته های دندانپزشکی، جراحی دهان، رادیولوژی دهان به آنها آموزش داده می شود و همچنین در طی سمینارهای عملی در آزمایشگاه سر فانتوم و همچنین پروتزهای ثابت و متحرک آشنا می شوند. در دوره چهارم و پنجم، دانشجویان دوره های بالینی خود را تکمیل می کنند، در حالی که بیماران بخش های مختلف را درمان می کنند.

در شکل زیر برنامه های سال پنجم در دانشگاه دبرسن مجارستان اشاره شده است:

برنامه های سال پنجم در دانشگاه دبرسن مجارستان

گرایش های دندانپزشکی در مجارستان

یکی از گرایش های مهم در دندانپزشکی در مجارستان، بخش پروتز است که در سال دوم، دانشجویان، استفاده از مواد دندانی و اصول اولیه آماده سازی دندان برای روکش ها و بریج ها آغاز می کنند. این دوره در سال سوم با پوشش آماده سازی دندان در آزمایشگاه سر فانتوم ادامه می یابد. در سال چهارم و پنجم، دانش آموزان با تهیه روکش، بریج و همچنین پروتزهای پارسیل و کامل، درمان بیماران را آغاز می کنند. آنها دانش خود را در زمینه های زیبایی شناسی، ایمپلنت های دندانی و تکنیک های مدرن پروتز مانند سفید کردن دندان عمیق تر می کنند. این دپارتمان همچنین در درمان بیماران مبتلا به آلرژی های خاص و نیازهای پروتز پس از جراحی تخصص دارد.

گروه دندانپزشکی ترمیمی، از دیگر گروه های فعال است که دوره دندانپزشکی ترمیمی که از سال اول شروع می شود، بر روی آناتومی پایه دندان، با تاکید ویژه بر دندان ها و ساختارهای نگهدارنده آنها تمرکز دارد. این موضوع در سال سوم ادامه دارد و طی آن دانش آموزان نحوه پرکردن دندان و کانال ریشه را در آزمایشگاه های سر فانتوم می آموزند. دانشجویان سال چهارم و پنجم این فرصت را خواهند داشت تا با بیماران برای درمان ملاقات کنند. این دپارتمان دارای مربیان عالی است که به دانش آموزان نحوه تشخیص و درمان بیماران و همچنین استفاده از مواد را آموزش می دهند. از سال سوم به بعد، دانشجویان این فرصت را دارند که به کارهای آکادمیک دپارتمان بپیوندند. هر ساله تعداد زیادی پروژه تحقیقاتی عالی در کنفرانس علمی دانشجویی ارائه می‌شود.

سایر گرایش های تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

دوره آموزشی جراحی دهان و فک و صورت از دیگر بخش هایی است که دانشجویان دندانپزشکی در مجارستان در آن تحصیل می کنند. این بخش در سال سوم با آموزش ابزارها، تکنیک ها و بیهوشی در کار کشیدن شروع می شود. در هر سال متوالی، دانشجویان به یادگیری در مورد تمام جنبه های جراحی دهان، از جمله استخراج، تکنیک های جراحی و بیماری های دهان (مانند ضایعات سرطانی و غیر سرطانی) ادامه خواهند داد. دانشجویان در انجام عمل کشیدن بر روی بیماران تجربه کسب کرده و با جراحان فک و صورت کار خواهند کرد و همچنین ممکن است برای مشاهده روش‌ های جراحی مانند بازسازی صورت یا برداشتن تومور از طریق جراحی به سالن عمل مراجعه کنند.

پریود آنتولوژی یک رشته تخصصی دندانپزشکی است که به مطالعه ساختارهای نگهدارنده دندان ها و شرایط موثر بر آنها می پردازد. دانشجویان در این گرایش در درجه اول بر جرم گیری و پولیش تمرکز می کنند، زیرا حذف جرم های دندانی بخش مهمی از درمان بیماری های پریودنتال است. همچنین دانشجویان این فرصت را دارند تا اقدامات جراحی پریودنتال توسط اساتید را مشاهده کنند. پریودنتولوژی بخشی از برنامه درسی دانش آموزان سال چهارم و پنجم است، در حالی که طب دهان موضوع سال پنجم است. مدرسان و مدرسان دپارتمان نیز در تحقیقات علمی قابل توجهی مشارکت دارند. رشته دندانپزشکی کودکان بر روی درمان دندان کودکان تمرکز دارد. اخذ ویزای تحصیلی و جزییات تحصیل در مجارستان را می توانید از طریق مراجعه به وبسایت رسمی ما مطالعه بفرمائید.

سایر گرایش های تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

 دانشگاه های مختلف تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

دانشگاه Semmelweis یک دانشگاه معروف است که دوره های پزشکی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. بر اساس رتبه بندی دانشگاه جهانی، این دانشگاه در رتبه 400 تا 500 در سراسر جهان قرار دارد، طبق رتبه بندی شانگهای در بین 1000 دانشگاه برتر قرار دارد. پذیرش در آزمون این دانشگاه شامل سوالاتی از زیست شناسی پزشکی، شیمی پزشکی، انگلیسی عمومی و انگلیسی زیست پزشکی است. هر آزمون 20 سوال دارد که تنها یک پاسخ صحیح است. دانشجویانی که در آزمون کتبی موفق می شوند برای امتحان شفاهی با تمرکز بر نگرش حرفه ای، تمایل و انگیزه متقاضی نسبت به علوم پزشکی دعوت می شوند. دانشکده آموزش را به 3 زبان (زبان انگلیسی، مجارستانی و آلمانی به نام Asklepios ارائه می دهد این دانشگاه بیش از 50% دانشجویان بین المللی دارد و شهریه آن 9100$ (دلار) در هر ترم است.

دانشگاه Szeged از دیگر دانشگاه های معروف در حوزه رشته دندانپزشکی در مجارستان است که برنامه های مختلف جالبی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد:

  • پزشکی عمومی
  • دندانپزشکی
  • بیوتکنولوژی
  • داروسازی

دوره های مقدماتی نیز برای کسانی وجود دارد که می خواهند قبل از کلاس های استاندارد دانش خود را در زمینه های زیست شناسی، شیمی، فیزیک و انگلیسی ارتقا دهند. شرط اساسی تکمیل دوره متوسطه و دانش قوی زیست شناسی و شیمی است. توصیه می شود حداکثر 2 سال پس از فارغ التحصیلی شروع به تحصیل کنید، در غیر این صورت دانشگاه پیشنهاد می کند در دوره مقدماتی شرکت کنید. آزمون ورودی در این دانشگاه دارای 2 بخش کتبی و شفاهی می باشد. آزمون کتبی شامل سوالات چند گزینه ای زیست شناسی و شیمی (20 سوال)، انگلیسی عمومی (40 سوال) و پزشکی (20 سوال) می باشد و هزینه تحصیل برای یک سال 16750$ (دلار) است.

درآمد شاغلان دندانپزشکی در مجارستان

فردی که به عنوان دندانپزشک در مجارستان کار می کند معمولا حدود 1110000HUF (فورینت) در ماه درآمد دارد که البته دستمزد دندانپزشکان بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت است و از 577000HUF (فورینت) در ماه (حداقل حقوق) تا 1700000HUF (فورینت) در ماه (حداکثر حقوق) متغیر است. با این حال حقوق متوسط ​​1070000HUF (فورینت) در ماه است، به این معنی که نیمی از افرادی که به عنوان دندانپزشکان کار می کنند کمتر از 1070000HUF (فورینت) درآمد دارند. در حالی که نیمی دیگر بیش از 1070000HUF (فورینت) درآمد دارند.

از سوی دیگر 25% از دندانپزشکان کمتر از 740000HUF (فورینت) درآمد دارند، در حالی که 75% از آنها بیش از 740000HUF (فورینت) درآمد دارند. 75% از دندانپزشکان کمتر از 1330000HUF (فورینت) درآمد دارند، در حالی که 25% بیش از 1330000HUF (فورینت) درآمد دارند. تجربه در این میان از فاکتورهای اثرگذار بر سطح حقوق است که بر این اساس یک دندانپزشک با کمتر از 2 سال تجربه تقریبا 656000HUF (فورینت) در ماه درآمد دارد. در حالی که انتظار می رود فردی با سطح تجربه بین 2 تا 5 سال 880000HUF (فورینت) در ماه درآمد داشته باشد. با حرکت رو به جلو، سطح تجربه بین 5 تا 10 سال حقوقی معادل 1140000HUF (فورینت) در ماه به دست می آورد. از سوی دیگر دندانپزشکان مرد در مجارستان به طور متوسط ​​7% بیشتر از دندانپزشکان زن خود درآمد دارند.

در نمودار زیر، سایر درآمدها بر حسب تجربه کاری در رشته دندانپزشکی در مجارستان اشاره شده است:

سایر درآمدها بر حسب تجربه کاری در رشته دندانپزشکی در مجارستان

برای کسب اطلاع از جزئیات بیشتر پیرامون پذیرش در رشته پزشکی در مجارستان، می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و از راهنمایی کارشناسان ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :