مهاجرت تحصیلی نروژ

تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی

تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی

تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی نیز یک فرصت با شرایط مناسب محسوب می شود، چرا که در نروژ سطح رفاه بالا و همچنین دانشگاه های معتبری وجود دارد. همچنین یکی از اولویت ها سیستم آموزشی نروژ، تحصیل دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی در دانشگاه های نروژ است. طبق آمار حدود 15000 دانشجو بین المللی در دانشگاه های این کشور ثبت نام نموده اند، همچنین دانشگاه ها در نروژ سعی در افزایش این تعداد مبتنی بر ظرفیت خود را دارند.

برخی از مزایای مهاجرت به این کشور شامل خدمات درمانی رایگان و همچنین تفرجگاه های زمستانه و مفرح می شود. اما اینها، تنها دلیل ترقیب مردم به مهاجرت نیست. در خصوص مهاجرت تحصیلی به این کشور و کسب اطلاعات جامع با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید.

شرایط تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی

یکی از بزرگترین مزیت های تحصیل در کشور نروژ رایگان بودن آن است. لذا تحصیل در نروژ هزینه بسیار پایینی را در بین کشورهای اروپایی خواهد داشت. همچنین از مزیت های دیگر این انتخاب می توان به این اشاره کرد که این کشور بین مهاجران و شهروندان خود فرقی نگذاشته است. از اینرو چه افرادی که به منظور اقامت و چه افرادی که به منظور تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند دارای حق تحصیل رایگان هستند. اکثر مردم نروژ می توانند انگلیسی صحبت کنند، اما زبان رسمی این کشور زبان نروژی است. لذا مهاجران برای تحصیل در مقاطع تحصیلی کشور نروژ نیاز به دانش اولیه و مبتدی (به صورت حداقل) از زبان نروژی را دارند.

به طور کلی میزان دانش زبان نروژی برای تحصیل در این کشور به دانشگاه مربوط می باشد. به عبارتی هر دانشگاه سطح مورد نیاز خود را اعلام می کند. اما به صورت کلی می توان گفت حداقل سطح مورد نیاز از زبان نروژی جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور سطح B2 می باشد. به عنوان یک نکته، بهتر است متقاضیان قبل از اعلام آمادگی به سراغ فراگیری زبان نروژی بروند، تا بتوانند شانس خود را نیز برای اخذ پذیرش افزایش دهند. دانشجویان می تواند از دوره یک ساله که توسط دانشگاه دایر می شود استفاده کنند. اما این روش در ابتدا شانس متقاضی برای پذیرش را کاهش داده و سپس متقاضی را طبیعتا وادار به هزینه بیشتر در نروژ می کند.

شرایط تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی

شرایط کیفی آموزش در نروژ به زبان انگلیسی

میزان جمعیت پایین کشور نروژ، باعث شده مدیریت و سطح کیفیت دانشگاه ها این کشور در سطح مطلوبی قرار گیرند و دانشجویان به صورت مستقیم مورد توجه استاد واقع شوند. این مسئله یکی دیگر از دلایل مردم سایر نقاط دنیا برای مهاجرت تحصیلی به نروژ و مخصوصا در حوزه پزشکی است. دلیل بروز این امکان علاوه بر پایین بودن جمعیت، شامل مواردی همچون مدیریت و اسکان محصلین در کلاس هایی با حجم پایین متقاضیان می باشد. همچنین دانشجویان در این کشور علاوه بر تحصیل رایگان، می توانند برای اندک هزینه باقی مانده بورسیه نیز دریافت کنند. مهاجرت به نروژ به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

با توجه به سطح کیفی آموزش و رایگان بودن تحصیل در کشور نروژ می توان این کشور را مقصد مناسبی برای مهاجرت تحصیلی دانست. همچنین یکی از دلایل دیگر برای مناسب دانستن نروژ به عنوان مقصد تحصیلی، دانشگاه هایی بدون جو رسمی است. دانشجویان می توانند بسیار راحت و بی دغدغه با اساتید در ارتباط باشند و ایرادات تحصیلی خود را برطرف کنند. به عبارتی در دانشگاه های نروژ، ارتباط با تمام کادر دانشگاه به صورت غیر رسمی به سهولت قابل انجام است، این مسئله باعث ارتقاع سطح روابط عمومی دانشجویان و همچنین ارتقاء سطح تحصیلی آنها می شود. به طوری که دانشجویان استرس جو رسمی را نخواهند داشت. همچنین احساس راحتی در دانشگاه تا حدودی از تخلفات تحصیلی جلوگیری می کند و احساس امنیت را به دانشجویان منتقل می سازد.

مشکلات پذیرش رشته های تحصیلی در نروژ به زبان انگلیسی

بزرگترین مشکل متقاضیان تحصیل در کشور نروژ، ترس از ناتوانی در فراگیری زبان نروژی و اخذ مدرک مورد نیاز است. اما این مشکل تنها جو روانی داشته و زبان نروژی با صرف زمان به سهولت قابل یادگیری می باشد. همچنین برخی از رشته های تحصیلی در این کشور به صورت کامل با زبان انگلیسی تدریس می شوند. به عبارتی برخی رشته ها در مقطع کارشناسی قابل تدریس به صورت کاملا انگلیسی بوده و برای شرکت در این دوره ها نیازی به فراگیری زبان نروژی نیست. برخی از این رشته ها شامل زیست شناسی، مطالعات قطبی، زبان انگلیسی، هنرهای 3 بعدی، تولیدات سینمایی و تلویزیونی، فناوری و سرگرمی در دانشگاه نورد، در نروژ می باشند.

همچنین علاوه بر آن متقاضیانی که مایل به تحصیل در نروژ با هزینه شخصی هستند می توانند در مقطع کارشناسی و یا رشته های کالجی که به صورت کاملا انگلیسی تدریس می شوند شرکت کنند. اما توصیه می شود متقاضیان برای تعامل بهتر با شهروندان نروژی زبان نروژی را آموخته و سپس برای مهاجرت تحصیلی به این کشور اقدام کنند تا علاوه بر تعامل بهتر با مردم، بتوانند در رشته هایی با آموزش به زبان نروژی شرکت کنند، شرکت در این آموزش ها تاثیر مستقیمی بر کیفیت آموزش نیز خواهد داشت. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادری مجرب در حوزه مهاجرت، آماده ارائه تمامی خدمات مهاجرتی به متقاضیان گرامی است. لذا متقاضیان می توانند از کارشناسان این موسسه مشاوره دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :