مهاجرت تحصیلی فرانسه

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه

آگاهی از تحصیل در فرانسه که یکی از پیشروترین کشورها در جهان به لحاظ آموزش عالی می باشد در لیست کشورهای مهاجرتی از دید متقاضیان بوده است. از این رو دانستن شرایط تحصیل در فرانسه می تواند یکی از مهمترین کارها در صورت انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل می باشد. این کشور با شش کشور دیگر همچون: آلمان، بلژیک و لوکزامبورگ از شمال شرقی، سوئیس و ایتالیا از جنوب شرقی و اسپانیا از جنوب غربی همسایه است.

فرانسه همچنین از طریق کانال مانش نیز با انگلیس ارتباط دارد. کشور فرانسه از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان می باشد. دلایل زیادی وجود دارد که بسیاری از مردم از دیدن این کشور لذت می برند، از جمله زیبایی های طبیعی و موزه های هنری و گالری ها و موارد دیگر. همچنین فرانسه به دلیل داشتن غذاهای مختلف در جهان شهره است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این کشور با مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

شرایط تحصیل در فرانسه برای دانشجویان بین المللی

هزینه های تحصیل از مهم ترین نکاتی است که هر دانشجوی خارجی قبل از انتخاب یک کشور برای ادامه تحصیل بایستی بررسی نماید. همانطور که می دانید واحد پول فرانسه یورو می باشد. نرخ شهریه در موسسات دولتی توسط دولت تعیین شده و مقرون به صرفه است. در واقع، دانشجویان داخلی و بین المللی در دانشگاه های دولتی فرانسه نرخ شهریه یکسانی را می پردازند. هزینه تحصیل هر مقطع در ابتدای هر سال تعیین می شود. در سال 2022، متوسط هزینه های تحصیل سالانه برای دوره کارشناسی کمتر از 250$ (دلار) بوده است. برای دوره های کارشناسی ارشد، این نرخ ها در حدود 350$ (دلار) و برای دوره های دکترا حدود 500$ (دلار) است.

برخلاف نرخ شهریه موسسات آموزشی، هزینه های زندگی در فرانسه بیشتر از کشورهای همسایه است. خوشبختانه، دانشجویان در فرانسه در رستوران ها و استفاده از سیستم حمل و نقل از تخفیف برخوردارند. همچنین برای سکونت دانشجویان بین المللی که مایل مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل هستند مسکن ویژه ای در نظر گرفته شده است. دانشجویان بین المللی چندین گزینه برای اقامت در کشور فرانسه خواهند داشت. آنها می توانند ماهیانه حدود 150$ (دلار) برای محل اقامت در دانشگاه پرداخت کرده و در آنجا بمانند، اما چون تقاضا برای این موارد بسیار زیاد است، انتخاب براساس معیارهای اجتماعی انجام می گیرد.

شرایط تحصیل در فرانسه برای دانشجویان بین المللی

ویزا و دانش زبان مهم ترین شرایط تحصیل در فرانسه

برای متقاضیان تحصیل در فرانسه، مهم است که در مورد تمام شرایط احتمالی ویزا آگاه باشند. دولت فرانسه موارد مربوط به ویزا را تعیین می کند که این مقررات بستگی زیادی به تابعیت فرد دارد. برای تحصیل شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس، نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین، در فرانسه دریافت ویزا لازم نیست. اما متقاضیان ایرانی باید ویزای تحصیلی فرانسه دریافت کنند که شامل اجازه اقامت (VLS-TS) است. این ویزا یک سال اعتبار دارد. در صورت لزوم می تواند تمدید شود.

برای به دست آوردن ویزای تحصیلی فرانسه فرم های درخواست بایستی تکمیل شده و گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه شود. همچنین اگر دوره تحصیل متقاضی به زبان فرانسوی باشد، متقاضی بایستی توانایی زبان فرانسوی خود را توسط امتحانات مختلف و کسب نمره مناسب اثبات کند. توانایی مالی متقاضیان نیز باید توسط مدارک ارائه شده بانکی تایید و ترجمه آن تحویل سفارت گردد. بسیاری از فرانسوی ها به غیر از زبان های خود به زبان های دیگر صحبت می کنند. با این حال، برای برقراری ارتباط موثر و تحصیل در این کشور باید زبان رسمی فرانسه دانست. دانشجویان بین المللی که به زبان فرانسه تسلط دارند در تحصیل و زندگی روزمره مشکلی نخواهند داشت.

بهترین شهرهای فرانسه برای تحصیل

شهرهای فرانسه زیبا و مدرن بوده، بنابراین تجربه منحصر به فردی را به همه دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. پاریس به عنوان اولین و بهترین شهر فرانسه برای تحصیل، غیر از دانشگاه های با کیفیت، دارای غذا و فرهنگی غنی می باشد. به عنوان یک دانشجو، شما در یک شهر که از لحاظ فرهنگی ثروتمند است، تحصیل خواهید کرد. این شهر از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان شناخته شده است. پاریس پایتخت دانشگاه ها و موسسات عالی است که بسیاری از آنها در موضوعات خاص تخصص دارند.

زندگی در فرانسه یک فرصت عالی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند که مایل به تحصیل در موسسات معتبر بین المللی هستند. در کنار پاریس، شهر لیون نیز از شهرهای دانشجویی معروف کشور فرانسه می باشد. لیون همچنین مقرون به صرفه ترین شهر برای دانشجویان بوده و دارای آثار معماری خیره کننده ای است که به ثبت جهانی یونسکو رسیده اند. دانشجویان بین المللی که طبیعت و ورزش های زمستانی را دوست دارند، مجاورت کوه های آلپ فرانسه را نیز می پسندند.

شهر لیل در شمال غربی فرانسه نیز به عنوان یک پایگاه عالی تحقیقاتی در سایر کشورها و همچنین کشورهای اروپای شمالی شناخته شده است. این شهر زمانی به عنوان یکی از مراکز اصلی صنعتی فرانسه شناخته می شد. علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط مهاجرت به فرانسه از روش تحصیل می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




Enter Captcha Here :