مهاجرت تحصیلی سوئد

تحصیل در سوئد به زبان انگلیسی

تحصیل در سوئد به زبان انگلیسی

با توجه به اینکه زبان انگلیسی در سوئد اولین زبان خارجی و زبان رایج در میان مردم است، از اینرو تحصیل در سوئد به زبان انگلیسی رایج می باشد. بسیاری از برنامه های تحصیلی در سوئد به زبان انگلیسی ارائه می گردد. در واقع امکان تحصیل به زبان انگلیسی یکی از مزایای تحصیل در سوئد می باشد. بسیار از دانشجویان به دلیل سختی زبان سوئدی و یا زبان آلمانی در کشورهایی نظیر آلمان و سوئد و غیره تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب می کنند. البته تحصیل در سوئد به زبان انگلیسی اکثرا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می گردد. از این رو تعداد برنامه ها در مقطع کارشناسی کم تر می باشد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شما دعوت می کند در ادامه با موضوع تحصیل به زبان سوئدی همراه باشید.

شرایط تحصیل در سوئد به زبان انگلیسی

جهت تحصیل در سوئد به زبان انگلیسی دانشجویان باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند تا بتوانند برای پذیرش اقدام کنند. حداقل مدرک مورد نیاز برای شرکت در کلاس های انگلیسی زبان در سوئد آیلتس با نمره 5.5 می باشد. لذا افرادی که دارای سطح 5.5 هستند می توانند در دوره های زبان این کشور شرکت کنند. سطح زبان در دانشگاه های سوئدی برای تحصیل به زبان انگلیسی با آزمون های آیلتس، تافل، کمبریج یا پیرسون مشخص می شود.

لذا متقاضیان بایستی در یکی از آزمون های گفته شده شرکت کنند. به طور کلی دانشگاه ها و موسسات سوئد سطح زبان انگلیسی را به سطح های 5، 6 و 7 تقسیم نموده اند. لذا برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد معمولا سطح انگلیسی 6 مورد نیاز است و همچنین برخی از رشته ها و مقاطع بالاتر در برخی دانشگاه ها نیازمند سطح انگلیسی 7 می باشند. دانشجویان بین المللی با ارتقاء سطح زبان خود به همراه ارائه مدارک لازم و ترجمه رسمی مدارک پیشین می توانند در کشور سوئد به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

سطوح زبان انگلیسی در جدول زیر ارائه شده است:

سطح زبان توضیحات
انگلیسی 5 آیلتس 5.5، تافل PBT 4 با نمره کلی 570، تافل IBT 72 در کل و 17 در نوشتار، گواهی FCE کمبریج، نمره 47 پیرسون
انگلیسی 6 آیلتس 6.5، تافل PBT 4.5 با نمره کلی 575، تافل IBT 90 در کل، گواهی CAE کمبریج، نمره 62 پیرسون
انگلیسی 7 آیلتس 7، تافل PBT 4.5 با نمره کلی 600، تافل IBT 100 در کل، گواهی CPE کمبریج، نمره 68 پیرسون

مزایای تحصیل در سوئد به زبان انگلیسی

تحصیل در سوئد چه به زبان سوئدی چه به زبان انگلیسی مزایای بسیار دارد. دانشگاه های این کشور بسیار معتبر هستند و اخذ مدرک تحصیلی از آنها بسیار ارزشمند است. شهرهای استکهلم (Stockholm)، اوپسالا (Uppsala) و لاند (Lund) از جمله شهرهای مهم تحصیلی سوئد هستند. دانشجویان با تحصیل در این شهرها همچنان از مزایای زندگی در سوئد و شهرهای با کیفیت بالای این کشور برخوردار خواهند بود. به طور کلی تحصیل در سوئد به زبان انگلیسی به دلیل تسلط اکثریت دانشجویان و اساتید سوئدی به این زبان ایجاد ارتباط با آنها را برای دانشجویان خارجی فراهم می کند. دانشجویان در این زمینه هیچ مشکلی نخواهند داشت.

از جمله مزایای تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور می توان موارد زیر را اشاره کرد:

 • گستردگی دروس و برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی
 • ارتباط راحت تر و سریع تر با دانشجویان دیگر
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان سوئدی
 • امکان یادگیری زبان انگلیسی در سوئد
 • یادگیری سریع زبان به دلیل تسلط مردم بر این زبان
 • یادگیری زبان سوئدی در حین تحصیل

مزایای تحصیل در سوئد به زبان انگلیسی

تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان در سوئد

سوئد نزدیک به 40 دانشگاه دارد. در بسیاری از آنها برنامه های تحصیلی در مقاطع مختلف به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشگاه های سوئد یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های اروپا می باشند. رتبه های این دانشگاه ها همواره در سال های گذشته جزء برترین های اروپا و جهان بوده اند. برای مثال دانشگاه کارولینسکا سوئد جزء 100 دانشگاه برتر جهان و یکی از برترین دانشگاه های پزشکی جهان است. توجه داشته باشید که می توانید در اکثر دانشگاه های برتر سوئد با آیلتس 6.5 برای تحصیل به زبان انگلیسی اپلای کنید.

در اینجا نام برخی از برترین دانشگاه های سوئد که به زبان انگلیسی برنامه های خود را ارائه می کنند معرفی شده است:

نام دانشگاه نمره تافل مورد نیاز نام شهر تحصیلی
دانشگاه کارولینسکا سوئد 90 استکهلم
دانشگاه استکهلم سوئد 90 استکهلم
دانشگاه تکنولوژی چالمرز 90 گوتنبرگ
دانشگاه سلطنتی KTH 90 استکهلم
دانشگاه مالمو 90 مالمو
دانشگاه سودرتورن 90 هادینگ
دانشگاه اوپسالا 90 اوپسالا
دانشگاه گوتنبرگ 90 گوتنبرگ
موسسه اقتصاد استکهلم 100 استکهلم
دانشگاه لاند 90 لاند

تحصیل در استکهلم به زبان انگلیسی

شهر استکهلم پایتخت سوئد و اولین شهر مهم تحصیلی این کشور است و نسبت به دیگر شهرهای سوئد بین المللی تر و شناخته شده تر می باشد. در استکهلم نیز بسیاری از دانشگاه ها و موسسات معتبر سوئد قرار دارند و برنامه های مختلفی را به زبان های سوئدی و انگلیسی به دانشجویان خود ارائه می کنند. استکهلم همچنین جزء 20 شهر برتر جهان برای زندگی معرفی شده و دانشجویان می توانند از کیفیت زندگی و خدمات بالا در این شهر برخوردار شوند. استکهلم همچنین به دلیل حضور بیشتر شرکت های نوین و خلاقانه یکی از بهترین شهرها برای کار در سوئد پس از تحصیل می باشد.

در اینجا از جمله دانشگاه های برتر شهر استکهلم معرفی شده اند که علاوه بر زبان سوئدی می توان در آنها به زبان انگلیسی نیز تحصیل نمود:

 • دانشگاه سلطنتی KTH
 • دانشگاه استکهلم سوئد
 • دانشگاه کارولینسکا
 • دانشگاه ارستا اسکوندال
 • دانشگاه کنستفک
 • دانشگاه سودتورن
 • مدسه اقتصاد سوئد
 • دانشگاه فنی کونگلیگا

مراحل آموزش در سوئد به زبان انگلیسی

برای اینکه در سوئد به انگلیسی تحصیل کنید در ابتدا بایستی با توجه به رشته خود برنامه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های سوئد را جستجو کنید. برای این کار می توانید از مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش راهنمایی بگیرید. پس از یافتن دانشگاه مورد نظر بایستی مدارک لازم را تهیه و برای پذیرش اپلای کنید.

به صورت کلی مراحل تحصیل در سوئد به زبان انگلیسی به صورت زیر هستند:

 • مراجعه به سایت دانشگاه سوئدی مورد نظر و یافتن برنامه های انگلیسی زبان ارائه شده
 • آگاهی از زمان ارسال مدارک و نوع مدارک مورد نیاز
 • جمع آوری و ارسال مدارک خواسته شده
 • دریافت نامه پذیرش از طرف دانشگاه سوئدی مورد نظر
 • پرداخت شهریه ترم اول و ثبت نام
 • ارسال مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد
 • اخذ مجوز اقامت دانشجویی در سوئد و سفر به سوئد

در نظر داشته باشید برای هرگونه اقامتی در کشور سوئد، نیازمند ارائه مدارکی دال بر توانایی مالی برای اسکان و هزینه زندگی در سوئد هستید. همچنین برای تحصیل به زبان انگلیسی از قطعی بودن برنامه ها و همچنین ارائه خوابگاه دانشجویی در سوئد اطمینان حاصل کنید. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :