مهاجرت تحصیلی استرالیا

تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا

تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا

تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا طرفداران زیادی دارد چرا که نه تنها در استرالیا بلکه در دنیا بهترین دانشگاه ها در این کشور قرار گرفته اند. به همین دلیل نیز استرالیایی ها و خارجی های زیادی به دنبال اخذ پذیرش از دانشگاه کانبرا هستند و فضایی بسیار رقابتی بر این دانشگاه حاکم شده است. از جمله مزایای تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا می توان به سهولت کاریابی ضمن تحصیل و پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه اشاره نمود؛ چرا فارغ التحصیلان این دانشگاه از سوی کارفرمایان استرالیایی به عنوان نوابغ علمی شناخته می شوند. دانشگاه کانبرا استرالیا علاوه بر کانبرا که پایتخت این کشور است در شهرهای ملبورن، سیدنی و کویینزلند هم ساختمان دارد. یعنی شهرهایی که بیشترین تعداد فرصت های شغلی و بالاترین میزان درآمد را دارند.

دانشگاه کانبرا جزء 200 دانشگاه برتر در دنیا است در حال حاضر بیش از 16 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. لازم به ذکر است کسانی که در دانشگاه کانبرا تحصیل می کنند در صورتی که از دوره های تمام وقت (full-time) پذیرش گرفته باشند، امکان مشغول شدن به کار ضمن تحصیل را هم دارند، البته تنها تا سقف 20 ساعت در هفته. لازم به ذکر است دانشجویان بین المللی دانشگاه کانبرا درایام تعطیلات بین 2 ترم و همچنین تعطیلات تابستان این امکان را دارند که تمام وقت مشغول به کار شوند. از آن جایی که درآمد کار دانشجویی در استرالیا از حداقل 18.23$ (دلار استرالیا) در ساعت شروع می شود، می تواند بخشی از هزینه های زندگی در استرالیا را پوشش دهد.

در این مقاله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا به سوالات ذیل پاسخ داده اند:

  • هزینه های تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا چقدر است؟
  • مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا کدام اند؟

درباره تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا

درباره تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا بایستی بدانید که این دانشگاه در سال 1967 تاسیس شد و از آن سال تا به حال بیش از 70 هزار دانشجو از آن فارغ التحصیل شده اند. دانشگاه کانبرا استرالیا با 16814 دانشجو یکی از بهترین دانشگاه های استرالیا است که ساختمان اصلی آن در شهر کانبرا، پایتخت استرالیا، واقع گردیده است. تمامی رشته های تحصیلی و دانشکده های دانشگاه کانبرا سطح علمی فوق العاده خوبی در سطح جهانی دارند.

در دانشگاه کانبرا استرالیا 5 دانشکده قراردارند که عبارتند از:

  • سلامت
  • هنر و طراحی
  • تجارت
  • سیاست و حقوق
  • دانشکده علوم و تکنولوژی

جدولی که در ادامه ترسیم شده رتبه کلی دانشگاه کانبرا استرالیا را از دید طبقه بندی های مختلف از جمله THE Ranking طی سال 2022 بیان کرده است:

طبقه بندی های بین المللیرتبه دانشگاه کانبرا استرالیا
THE Ranking 2022184
QS Ranking 2022456
USN Ranking 2022604

درباره تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا

هزینه های تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا

دانشگاه کانبرا استرالیا دوره های تحصیلی مختلفی را برای رشته های تحصیلی گوناگون برگزار می کند و هر کدام شهریه های مخصوص به خود را دارند. به عنوان مثال امکان اخذ دیپلم یک ساله حسابداری از دانشگاه کانبرا استرالیا وجود دارد. این دوره تحصیلی که تا ژوئن 2022 مهلت اخذ پذیرش دارد، از آگوست 2022 آغاز می شود. کسانی که علاقمند به اخذ دیپلم یک ساله رشته حسابداری از دانشگاه کانبرا استرالیا هستند باید حداقل آیلتس 6.5 یا PTE 58 ارائه دهند. از این رو هزینه های تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا متفاوت می باشد. از دیگر دوره های تحصیلی محبوب در دانشگاه کانبرا استرالیا می توان به کارشناسی ارشد رشته مدیریت منابع انسانی اشاره نمود که دوره ای 2 ساله است و تا ژوئن 2022 مهلت اخذ پذیرش دارد.

در حالی است که هزینه های تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا به منظور تحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت منابع انسانی دانشگاه کانبرا استرالیا سالانه 22419€ (یورو) باید بپردازند. دوره تحصیلی محبوب دیگری که در دانشگاه کانبرا استرالیا برگزار می گردد دوره یک ساله LL.M است. دانشجویان استرالیایی برای دوره یک ساله LL.M مبلغ 16914€ (یورو) و سایر دانشجویان 22339€ (یورو) می پردازند. از دیگر رشته های پرطرفدار دانشگاه کانبرا استرالیا هم می توان به رشته پرستاری اشاره نمود که کارشناسی ارشد آن یک سال و 6 ماهه است. جهت مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده از طریق وبسایت رسمی ما می باشد.

هزینه های زندگی ضمن تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا

کانبرا در قیاس با ملبورن و سیدنی ارزان تر است، اما جزء شهرهای گران استرالیا محسوب می شود. هرچند سطح درآمد، چه کار تمام وقت و چه کار پاره وقت، نیز در شهر کانبرا، ملبورن و سیدنی، بالاتر از شهرهای کوچک تر کشور استرالیا می باشد. در شهر کانبرا هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن ماهانه 4460AUD (دلار استرالیا) یعنی معادل 3460$ (دلار آمریکا) می باشد. از طرفی زندگی 1 نفره نیز 1265AUD (دلار استرالیا) یعنی 980$ (دلار آمریکا) هزینه به دنبال دارد.

در خصوص نرخ اجاره مسکن و هزینه های زندگی ضمن تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا به شرح جدول ذیل است:

نوع مسکنمتوسط اجاره بهای ماهانه در شهر کانبرا استرالیا (دلار استرالیا)
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کانبرا1935AUD
آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر کانبرا1505AUD
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر کانبرا3080AUD
آپارتمان 3 خوابه در اطراف شهر کانبرا2285AUD

علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر راجع به تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا، کار پس از تحصیل و سایر موارد می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :