مهاجرت تحصیلی سوئیس

تحصیل در دانشگاه ژنو سوئیس

تحصیل در دانشگاه ژنو سوئیس

جهت آگاهی از شرایط تحصیل در دانشگاه ژنو سوئیس بایستی بدانید که این دانشگاه، یک مدرسه حقوقی بوده که در سال 1559، توسط جان کالوین تاسیس شد. بدین ترتیب این دانشگاه به عنوان یکی از 100 دانشگاه برتر جهان شناخته می شود. این موسسه سومین دانشگاه بزرگ سوئیس از نظر تعداد دانشجو، می باشد و دارای جمعیت بین المللی قابل توجهی است. تقریبا 40% دانشجویان این دانشگاه از خارج از کشور پذیرش شده اند.

این مرکز تا قرن 17 بر روی الهیات متمرکز بود و در سال 1873 وابستگی های مذهبی خود را کنار گذاشت و رسما سکولار شد. این دانشگاه به عنوان اهداف اصلی خود، خدمات فرهنگی، آموزشی و تحقیقاتی را ارائه می کند. در سال 2022، توسط سازمان رتبه بندی دانشگاهی جهانی شانگهای، در رتبه 53 جهان، قرار گرفت. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در کشور سوئیس پیشنهاد می شود با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

بررسی کلی دانشگاه ژنو سوئیس

ژنو یکی از شهر های برجسته جهان، برای زندگی محسوب می شود. این شهر واقع در ساحل بزرگترین دریاچه، در اروپای غربی است و تنها فاصله کمی از کوه های آلپ دارد. محیط طبیعی اطراف، این شهر را به مکانی ایده آل برای پیاده روی، اسکی و ورزش های آبی تبدیل کرده است. دانشگاه ژنو سوئیس در چندین منطقه در قسمت شرقی شهر و در شهر مجاور، یعنی کاروژ واقع شده است و ساختمان های مختلف آن، گاهی بسیار دور از یکدیگر هستند (برای مثال، ساختمان های Battelle بیش از 3 کیلومتر با Bastion فاصله دارند). قدیمی ترین ساختمان این دانشگاه کالج کالوین در سال 1559تاسیس شده است.

این دانشگاه دارای 13 مرکز و موسسه بین دانشگاهی است که برخی از آنها مانند مرکز علوم رایانه، مرکز مطالعه بین رشته ای گیاه شناسی و آسیب پذیری، انستیتوی مطالعات جهانی، انستیتوی تاریخچه اصلاحات، انستیتوی علوم محیطی، انستیتوی آموزش معلمان دانشگاه، مرکز علوم اعصاب ژنو و غیره هستند. این دانشگاه دارای 2 موسسه تحصیلات تکمیلی مطالعات بین المللی و بومی Bossey است. ساختمان Uni Bastions بین سال های 1868 و 1871 ساخته شده است. از اینرو نماد زندگی دانشجویی ژنو است. این مکان در وسط یک پارک واقع شده است و میزبان دانشکده الهیات پروتستان و دانشکده هنر است. ساختمان یونی دوفور نیز میزبان داتشکده های رکتوران و مدیریت دانشگاه است.

شرایط تحصیل در دانشگاه ژنو سوئیس

مجموعه Uni Mail روی ارائه دوره هایی مانند اقتصاد و علوم اجتماعی، حقوق، روانشناسی، ترجمه و تفسیر، مطالعات اروپایی، زبان خارجه و موسیقی تمرکز دارد. علاوه بر این، این کتابخانه همچنین میزبان کتابخانه چندرسانه ای UNIGE است. دانشگاه ژنو بیش از 240 نوع مدرک تحصیلی ارائه می دهد که حدود 30 مدرک کارشناسی، 70 مدرک کارشناسی ارشد و 78 مدرک دکترا را شامل می شود. بخش های اصلی تحقیقاتی در دانشگاه ژنو، علوم زیستی (زیست شناسی مولکولی، بیوانفورماتیک و غیره)، فیزیک پایه، ستاره شناسی، اقتصاد، علوم اجتماعی، روانشناسی، شیمی، بیوشیمی و بیوفیزیک است. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله تحصیل در سوئیس را مطالعه بفرمائید.

همچنین UNIGE بیش از 300 برنامه آموزشی پیوسته را شامل می شود که طیف گسترده ای از زمینه ها را شامل می شوند و مانند علوم آمار، پزشکی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، حقوق و غیره می باشند. حوزه های پیشرو در تحقیقات این دانشگاه، شامل علوم زندگی (زیست شناسی مولکولی، بیوانفورماتیک)، فیزیک ذرات بنیادی و نجوم است. همچنین این موسسه، میزبان ۷ مرکز دولتی دارای صلاحیت تحقیقاتی است که اعم از مراکز ژنتیک، MaNEP و PlanetS ، SwissMap زیست شناسی شیمیایی، پایگاه های سیناپسی بیماری های ذهنی و آسیب پذیری های اجتماعی می باشند. در مواردی که یک زمینه تحقیقاتی منجر به فعالیت های عملی شود، دانشگاه از تحقیقات کاربردی مرتبط، پشتیبانی می کند. همچنین این دانشگاه در بیشتر بخش های پیشرفته فعالیت دارد.

شرایط تحصیل در دانشگاه ژنو سوئیس

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ژنو سوئیس

داوطلبان برای ثبت نام در یک دوره کارشناسی، باید یک مدرک دیپلم معتبر در سوئیس را که دانشگاه ژنو معادل آن در نظر گرفته است، داشته باشند. اگر این مدارک به زبان فرانسوی ترجمه نشده باشد، متقاضیان باید دوره زبان فرانسوی را در ابتدای سپتامبر بگذرانند که شامل یک آزمون درک شفاهی، کتبی و یک مقاله نوشتاری استدلالی است.

هزینه های تحصیل در هر ترم 500€ (یورو) است. سال تحصیلی در دانشگاه ژنو که از اواسط سپتامبر تا اواسط ژوئن ادامه دارد، به 2 ترم تقسیم شده است. هر یک با یک جلسه امتحانی (به ترتیب در ابتدای ژانویه و در ابتدای ژوئن) به پایان می رسد. همچنین یک جلسه امتحانی در پایان ماه آگوست و اوایل سپتامبر برای دانشجویانی که در امتحانات ژانویه یا ژوئن قبول نشده اند، برگزار می شود. روند درخواست به صورت آنلاین دنبال می شود و روند پذیرش بر اساس گواهی تحصیلات قبلی ارائه شده توسط متقاضی و عملکرد تحصیلی است.

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه ژنو، به شرح زیر است:

 • تمام اسناد دانشگاهی ترجمه شده
 • فرم درخواست آنلاین تکمیل شده
 • گواهینامه مهارت در زبان انگلیسی و فرانسوی
 • گذرنامه
 • اطلاعات تماس
 • عکس
 • اثبات پرداخت هزینه تحصیل
 • توصیه نامه ها
 • رزومه کاری (در صورت وجود)
 • بیمه درمانی
 • ویزای دانشجویی
 • اعلامیه حمایت مالی

هزینه زندگی در سوئیس مبحث دیگری است که بایستی در کنار تحصیل در این کشور از آن اطلاع داشته باشید.

انجمن فارغ التحصیلی دانشگاه ژنو سوئیس

Alumni UNIGE، انجمن فارغ التحصیلی دانشگاه ژنو است. این شبکه یک شبکه چند هزار نفری را به اعضای خود ارائه می دهد. همچنین مزایایی دیگر، مانند جوایز تخفیفی، رویدادهای ویژه، دسترسی به بستر رسمی شبکه را برای دانش آموختگان در نظر گرفته است. این انجمن در طول تاریخ، تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه را در زمینه های مختلف دانشگاهی و در سطح جهانی معرفی کرده است. به طور کلی، دانش آموختگان دانشگاه ژنو، 10 جایزه نوبل را از آن خود کرده اند. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره های تلفنی رایگان با کارشناسان با تجربه و حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :