مهاجرت تحصیلی ایتالیا

تحصیل در دانشگاه پادوا ایتالیا

تحصیل در دانشگاه پادوا ایتالیا

تحصیل در دانشگاه پادوا ایتالیا یکی از گزینه های محبوب در بین متقاضیان بومی و بین المللی است که در شهر پادوآ در شمال ایتالیا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1222، به عنوان یک مدرسه حقوقی توسط گروهی از دانشمندان و دانشجویانی که از بولونیا به دنبال آزادی بیشتر دانشجویی آمده بودند، تأسیس شد. این موسسه دومین دانشگاه قدیمی در ایتالیا و پنجمین دانشگاه قدیمی جهان است. پادوا در بین موسسات آموزش عالی ایتالیا در سال 2022، برترین دانشگاه ایتالیا بود. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله پیشرو به نگارش مقاله نویسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه بفرمائید.

شرایط تحصیل در دانشگاه پادوا ایتالیا

دوره های تحصیلی قابل ارائه در دانشگاه پادوا به منظور برآوردن نیازهای در حال تغییر بازار کار، دائما به روز می شوند. به عنوان مثال، برنامه های مراقبت های بهداشتی آن طیف گسترده ای از دوره های جدید، مانند پرستاری کودکان (دانشکده پزشکی) یا علوم اعصاب و توانبخشی عصبی و روانی (روانشناسی) را پوشش می دهد. همچنین برنامه های مهندسی در زمینه های عمران، معماری، محیط زیست، صنایع و مهندسی اطلاعات موجود است. برنامه های دانشگاه پادوا همچنین نیازهای امروز را برای حفاظت از محیط زیست با دوره های علوم و فناوری محیط زیست (علوم کشاورزی) و مصرف کنندگان، با ایمنی و بهداشت محصولات غذایی (دامپزشکی) منعکس می کند. جهت آگاهی از شرایط تحصیل در کشورهای دیگر از جمله تحصیل در آلمان پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

این موسسه یک زمینه علمی قوی و آموزش عالی را فراهم می کند. همچنین این اطمینان را می دهد که فارغ التحصیلان می توانند در حرفه خود به طرز شگفت انگیزی موفق شوند. شورای تحقیقات اروپایی (ERC) یک شورای علمی مستقل است که متشکل از دانشمندان، مهندسان و دانشمندان با اعتبار و تخصص بالا است. مأموریت ERC تشویق انجام با کیفیت ترین تحقیقات در اروپا از طریق بودجه رقابتی و حمایت از تحقیقات مرزی، در تمام زمینه های تخصصی، بر اساس برتری علمی است. علاوه بر این، پادوا بخشی از شبکه دانشگاه های تحقیقاتی تاریخی است که به عنوان گروه Coimbra شناخته می شود.

شرایط تحصیل در دانشگاه پادوا ایتالیا

موقعیت تحصیلی دانشگاه پادوا ایتالیا

امروزه دانشگاه پادوا همچنان یکی از برجسته ترین موسسه های ایتالیا و اروپا است. این دانشگاه از 32 بخش و 8 موسسه تشکیل شده است. همچنین دوره های مدیریت شده توسط هر بخش و همچنین 49 مدرسه تخصصی و 43 مرکز تحقیقاتی و خدماتی را هماهنگ می کنند. این موسسه شامل دانشکده های علوم کشاورزی و دامپزشکی، اقتصاد و علوم سیاسی، حقوق، مهندسی، پزشکی، روانشناسی، علوم و علوم انسانی و اجتماعی و میراث فرهنگی است. همچنین این دانشگاه میزبان مراکز، سازمان های تحقیقاتی و قطب های علم و فناوری است. این مرکز دارای بیمارستان دانشگاهی، یک موزه، کتابخانه ، مدرسه عالی و 14 سالن اقامتگاهی است. 4 دپارتمان دانشکده کشاورزی و دامپزشکی در محوطه پردیس آگریپولیس قرار دارند که کمتر از 10 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارند.

برای توسعه خدمات کتابخانه ای هماهنگ، دانشگاه پادوا یک مرکز کتابخانه ایجاد کرده است تا بر امکانات و خدمات ارائه شده توسط چندین کتابخانه دانشگاهی در شهر نظارت داشته باشد. سالن های اقامت ESU برای حدود 1600 دانشجو از خارج از پادوا در 14 سالن محل اقامت که در مرکز شهر یا نزدیک ساختمان های دانشگاه واقع شده اند، خدمات ارائه می دهد. 4 مهمانسرای دانشگاه نیز برای اقامت کوتاه مدت در دسترس متقاضیان هستند. همچنین دانشگاه پادوا موافقت نامه های متعددی با برخی از کالج های خصوصی امضاء کرده تا برخی از مکان ها را برای دانشجویان بین المللی رزرو کند. هر کالج قیمت ها و شرایط متفاوتی را اعمال می کند و خدمات متفاوتی را شامل می شود.

اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه پادوا ایتالیا

در حال حاضر، حدود 40000 دانشجوی کارشناسی و 20000 کارشناسی ارشد در دانشگاه پادوا ثبت نام کرده اند. این دانشگاه مکانی مناسب برای تحصیل شهروندان ایتالیا و خارجیان است. بر اساس رتبه بندی های بین المللی، این موسسه در بین 5% دانشگاه های برتر جهان جایگاه خود را به دست آورده است. این شهرت به دلیل کیفیت آموزش در رشته های پرتقاضا مانند هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری، علوم پزشکی و غیره است.

مدارک لازم برای ثبت نام در این مرکز، شامل موارد زیر است:

  • تمام مدارک دانشگاهی اخذ شده
  • فرم درخواست آنلاین تکمیل شده
  • گواهینامه اثبات مهارت در زبان انگلیسی و ایتالیایی
  • گذرنامه
  • توصیه نامه ها (برای مقاطع تحصیلات تکمیلی)
  • رزومه کاری (برای مقاطع تحصیلات تکمیلی)
  • بیمه درمانی و زندگی
  • ویزای دانشجویی

دانشگاه پادوا از جمله دانشگاه هایی است که تقویم تحصیلی خود را به 2 ترم تقسیم می کند. این دانشگاه دارای برنامه های کارشناسی مقرون به صرفه است که هزینه آن کمتر از 3000€ (یورو) در سال است. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این موسسه ارزان نیست. یک سال تحصیل برای هر دانشجو تقریبا 3000€ (یورو) هزینه در بر دارد. در خصوص مهاجرت به آلمان پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

در نمودار زیر برآورد هزینه های سالانه مرتبط با دانشگاه پادوا بر حسب یورو قابل مشاهده است:

هزینه های سالانه مرتبط با دانشگاه پادوا ایتالیا به یورو

اسامی افراد مشهور در دانشگاه پادوا ایتالیا

دانشگاه پادوا بیش از هر دانشگاه دیگری در ایتالیا ریاضیدانان، دانشمندان و ستاره شناسان مشهور معرفی کرده است. بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه دارای مقام های برجسته ای در زمینه های دولتی، تجارت و علم و هنر هستند. فارغ التحصیلان برتر این دانشگاه افراد بین المللی هستند که در زمینه های مختلف علمی و حرفه ای موفق هستند و از تخصص را برای تعالی جهان استفاده می کنند.

برخی از این دانش آموختگان، نیکلاس کوپرنیکوس (ریاضیدان و ستاره شناس لهستانی)، وسالیوس (بنیانگذار آناتومی انسان)، فدریکو فاگین (طراح اولین ریزپردازنده تجاری) و الکساندرس ماوروکورداتوس (نخست وزیر یونان) می باشند. متقاضیان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرموده و از امکان مشاوره رایگان این مجموعه بهره مند گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :