مهاجرت تحصیلی ترکیه

تحصیل در دانشگاه فیرات ترکیه

تحصیل در دانشگاه فیرات ترکیه

تحصیل در دانشگاه فیرات ترکیه، که در سال 1975 به رسمت شناخته شد از برنامه های بسیار مطلوب در بین دانشجویان بین المللی می باشد. دانشگاه فیرات ترکیه یک دانشگاه دولتی است که در الازایگ ترکیه واقع شده است. دانشگاه فیرات ترکیه به ترکی نام رود فرات است که از نزدیکی الاضی سرچشمه می گیرد. دانشگاه فیرات ترکیه یکی از مهمترین موسسات آکادمیک دانشگاهی در شرق ترکیه است و دارای 12 مدرسه، 4 موسسه، یک هنرستان دولتی، 3 دبیرستان حرفه ای و 21 مرکز تحقیقاتی است که تأکید زیادی بر پیشرفت و تحقیقات علمی و فناوری دارد.

دانشگاه فیرات ترکیه یکی از انجمن دانشگاه های اروپا (EUA) است. دانشگاه فیرات ترکیه جزء بهترین دانشگاه های ترکیه محسوب می شود. طبق گزارش رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان، برای ارائه برنامه های علوم کامپیوتر در میان 400 دانشگاه برتر قرار دارد. همچنین دانشگاه فیرات ترکیه در میان دانشگاه های برتر تحقیقاتی کشور رتبه بندی شده است. در خصوص شرایط تحصیل در دانشگاه فیرات ترکیه با مشاورین خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

درباره تحصیل در دانشگاه فیرات ترکیه

درباره تحصیل در دانشگاه فیرات ترکیه بایستی بدانید که در ابتدا به عنوان دانشکده فنی در سال 1967 افتتاح شد و به آکادمی دولتی مهندسی و معماری تغییر نام یافت. دانشگاه فیرات ترکیه نام فعلی خود را در سال 1975 با افتتاح دانشکده دامپزشکی که برنامه اصلی و ساختار دانشگاه را تشکیل می دهد، بدست آورد. لازم به ذکر است که دانشکده دامپزشکی در سال 1970 به عنوان یک دانشکده آموزش از راه دور وابسته به دانشگاه الاضی فعالیت می کرد. در حال حاضر، ساختمان اصلی دانشگاه در الازایگ واقع شده است.

بدین ترتیب دانشگاه فیرات ترکیه عظیمی در شرق ترکیه قرار دارد که خوابگاه بزرگی را در خود جای داده است و اتاق های این خوابگاه کاملا مجهز است. همچنین متقاضیان می توانند چند هفته قبل از شروع دوره تحصیلی خود، نسبت به انتخاب اقامتگاه خود اقدام کنند و از شرایط اقامتی ارزان را بهره مند گردند. پردیس این دانشگاه بیانگر زیر ساخت های هنری بسیار زیبا است و همچنین آزمایشگاه های رایانه ای، باشگاه های ورزشی، سالن های تئاتر، انجمن های هواپیمایی، کافه تریا، زمین های ورزشی چمن و دفتر روابط بین الملل در آن قرار دارند. این دانشگاه در مجاورت خود دارای یک کتابخانه عظیم است. این کتابخانه بسیار بزرگ است و به صورت دیجیتالی نیز فعالیت می کند. این کتابخانه از آخرین نسخه کتاب ها، پایگاه داده الکترونیکی به روز، مجوز ها، مجلات و مقالات به خوبی نگه داری می کند.

سیستم آموزشی و تحصیل در دانشگاه فیرات ترکیه

دانشگاه فیرات ترکیه که دارای سابقه با کیفیت آموزشی است، خدمات آموزشی خود را در الازایگ، شهری با غنای فرهنگی آغاز کرد. با گذر زمان، دانشگاه فیرات ترکیه به یک موسسه آموزش عالی تبدیل شد که با تأسیس موسسات آموزش عالی و آموزش کارکنان آینده شناخته شده است. این مرکز به همراه فعالیت های تحصیلات تکمیلی خود به ویژه در شهر های الاز و بینگول به پیشرفت آموزش عالی در منطقه آناتولی شرقی و جنوب شرقی کمک می کند. علاوه بر فرصت های آموزشی، رویدادهای علمی، این موسسه فعالیت های ورزشی زیادی را به دانشجویان و اعضای هیئت علمی خود، ارائه می دهد.

دانشگاه فیرات ترکیه به طور کلی، از 12 مدرسه، 5 آموزشگاه حرفه ای، یک هنرستان اصلی و بسیاری از گروه های علمی و تحقیقاتی تشکیل شده است. این موسسه دوره های خود را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، در قالب رشته های معماری، هنر، شیلات، علوم اداری، آموزش و پرورش، الهیات، هیدرولیک، ترمودینامیک، انفورماتیک زیستی، مطالعات سیالات، مهندسی مکانیک، علوم ارتباطات، پزشکی، علوم دامپزشکی، سیاست، فناوری، قانون و موارد دیگر ارائه می دهد. نسبت جمعیت استاد به دانشجو در این دانشگاه 16 به 1 است. شرایط تحصیل در ترکیه به طور کامل در مقاله لینک شده شرح داده شده است.

سیستم آموزشی و تحصیل در دانشگاه فیرات ترکیه

اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه فیرات ترکیه

دانشگاه فیرات ترکیه با میزبانی از بیش از 24000 دانشجو به صورت همزمان، به عنوان یک دانشگاه بزرگ طبقه بندی می شود. کادر آموزشی متشکل از بیش از 2000 متخصص است. پروفایل های رسانه های اجتماعی دانشگاه فیرات ترکیه می توانند اطلاعات بیشتری در مورد دانشجویان و رویدادهای جاری در طول تحصیل، منتشر کنند. بدین ترتیب روند درخواست به صورت آنلاین دنبال می شود و باید به دقت بررسی شود. متقاضی باید به عنوان بخشی از مراحل پذیرش، امتحانات ورودی را پشت سر بگذارد. همچنین سال تحصیلی نیز شامل 2 ترم است. هنگام ثبت نام در دانشگاه فیرات در ترکیه، باید تمام مدارک ضروری تهیه شود. لیست اسناد لازم ممکن است در کشورهای مختلف دارای تفاوت باشد.

برخی از موارد مشترک در این لیست در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه فیرات ترکیه به شرح زیر است:

 • تمام مدارک دانشگاهی اخذ شده
 • فرم درخواست آنلاین تکمیل شده
 • گواهینامه آیلتس
 • گواهینامه تافل
 • گذرنامه
 • شماره تماس
 • شناسه ایمیل
 • جزئیات خانوادگی
 • توصیه نامه ها
 • رزومه کاری
 • بیمه درمانی
 • ویزای دانشجویی
 • نامه تشویقی

همچنین هزینه های تحصیلی نیز وجود دارد که دانشجو، باید توانایی پرداخت آن را داشته باشد. هزینه های هر دانشجو ممکن است بسته به نوع محل اقامت و گرایش های شخصی متفاوت باشد. این دانشگاه به داوطلبان شایسته کمک هزینه و بورسیه تحصیلی ترکیه اعطاء می کند. در خصوص اطلاع از هزینه تحصیل در ترکیه مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.

دستاوردهای برجسته دانشگاه فیرات ترکیه

دانشگاه فیرات ترکیه سالانه صدها نفر از فارغ التحصیلان کلاس جهانی و برجسته را معرفی می کند و در جهت پیشرفت افراد تلاش می کند. این دانشگاه با جوایز علمی و پژوهشی بسیاری مورد تقدیر قرار گرفته است و به خاطر تلاش های مداوم خود در زمینه توسعه استراتژیک و خدمات اجتماعی نیز شناخته شده است. این موسسه یک دانشگاه نتیجه محور است که بر تحقیق، توسعه و آموزش متمرکز است و بدین ترتیب پیشگامانی را در سطح ملی و بین المللی را تربیت می کند.

برخی از فارغ التحصیلان برجسته و شناخته شده دانشگاه فیرات گلسوم تاتا (بوکسور)، اویا ارونات (سیاستمدار)، زولفو دمیربگ، (سیاستمدار ترکیه)، عبدالله دمیرباس (استاد دانشگاه)، فتیح ساپارماک (خواننده و ترانه سرا)، ناگیف حمزیف (سیاستمدار) و ابراهیم بیلگن (سیاستمدار) می باشند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و تبادل نظر در باب تحصیل در دانشگاه فیرات ترکیه با مشاوران حرفه ای و دلسوز موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :