مهاجرت تحصیلی مجارستان

تحصیل در دانشگاه بوداپست مجارستان

تحصیل در دانشگاه بوداپست مجارستان

تحصیل در دانشگاه بوداپست مجارستان به دلیل کیفیت بالای آموزشی از برنامه های تحصیلی پر طرفدار در بین دانشجویان بین المللی و اروپایی می باشد. دانشگاه بوداپست یک دانشگاه تحقیقاتی است که از سال 1948 در بوداپست و زکسفهرور فعالیت می کند. این دانشگاه در حال حاضر تقریبا 11500 دانشجو دارد که برنامه های آموزشی در زمینه مدیریت بازرگانی، اقتصاد و علوم اجتماعی را ارائه می دهد.

این دانشگاه در رتبه بندی رسته کارشناسی ارشد مدیریت مالی سازمان Financial Times، در فهرست 50 دانشگاه برتر قرار دارد. این دانشگاه اولین دانشگاه مجارستانی است که در بین بهترین موسسه ها در زمینه کشاورزی ذکر شده است. این دانشگاه یکی از مراکز پیشرو در مجارستان و یکی از 5 دانشگاه برتر این کشور است. همچنین طبق گزارش رتبه بندی بین المللی، این موسسه، جایگاه خود را در میان 5% برتر دانشگاه های جهان تثبیت کرده است و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی این موضوع خواهند پرداخت.

بررسی موقعیت تحصیلی در دانشگاه های مجارستان

دانشگاه بوداپست دارای ساختار شهری است. ساختمان اصلی آن در منطقه پست، حاشیه رودخانه دانوب، کنار سالن بازار بزرگ و رو به روی دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست قرار دارد. ساختمان اصلی توسط Miklós Ybl به عنوان دفتر اصلی گمرک، به سبک نئو رنسانس احداث شده بود. احداث این ساختمان در سال 1874 به پایان رسید و با 4 تونل به بنادر دانوب متصل شد. منطقه پست دارای راه آهن بود و در جنگ جهانی دوم، نیرو های مجارستانی، آلمانی و شوروی از این ساختمان به عنوان پایگاه نظامی استفاده می كردند. در سال 1948 به ساختمان اصلی دانشگاه اقتصاد تبدیل شد. در سال 1950 و بعدا در سال های 1989-1990 بازسازی عمده ای در آن صورت گرفت.

این دانشگاه دارای یک کتابخانه در محوطه است که شامل 100000 کتاب و مجله می شود. در این مکان دفتر دبیرخانه نیز قرار دارد. ساختمان خیابان کازراکتور دانشگاه در سال 2007 تکمیل شد. این ساختمان 50000 متر مربع مساحت دارد که شامل یک ساختمان اداری و مناطق آموزشی می شود. این ساختمان دارای مناطق اجتماعی است که میزبان کتابخانه مرکزی با ظرفیت 450 نفره است که دارای 110000 کتاب و مجله می باشد. از آنجا که دانشگاه بوداپست در موقعیتی نیست که بتواند محل اقامت در محوطه دانشگاه (خوابگاه) را ارائه دهد، دانشجویان ورودی، باید آماده اجاره یک آپارتمان، به صورت خصوصی یا همراه با دیگران باشند.

شرایط تحصیل در دانشگاه بوداپست مجارستان

دانشگاه بوداپست، 6 برنامه کارشناسی، 10 برنامه کارشناسی ارشد، 2 برنامه کارشناسی ارشد فنی، 7 برنامه دکترا را ارائه می دهد. این دانشگاه همچنین برنامه های 2 درجه ای و برنامه های مشترک را برای متقاضیان در نظر گرفته است. این دانشگاه دارای 3 دانشکده در بخش های مختلف و بیش از 850 کارمند اداری است. این موسسه دوره هایی را ارائه می دهد که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به فراگیری تخصص هایی که به زبان های مجارستانی، انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی آموزش داده می شود، منجر می شود. جهت اطلاع از شرایط تحصیل در کشورهای دیگر از جمله تحصیل در آلمان پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

ماموریت و هدف این مرکز، آموزش نخبگان اقتصادی و اجتماعی مجارستان و اروپای مرکزی است. یکی از مهم ترین موسسات تحقیقاتی در مجارستان است. علاوه بر این مرکز منطقه ای تحقیقات و سیاست های انرژی توسط دانشگاه بوداپست در سال 2004 تأسیس شد. 3 رکن اصلی این مرکز آموزش، تحقیق و مشاوره می باشد. تجزیه و تحلیل آن عمدتا بر بازارهای برق و گاز طبیعی متمرکز است. محققان این مرکز از سال 2007 در مورد مسائل مربوط به مدیریت آب و از سال 2017 در زمینه حمل و نقل فعالیت کرده اند. به طور کلی، بیش از 20 مرکز تحقیقاتی در دانشگاه فعالیت می کنند. در سال 2018، موسسه مطالعات پیشرفته CIAS نیز به عنوان یک مرکز تحقیقاتی بین المللی، برای تقویت عملکرد علمی بین المللی متولد شد.

شرایط تحصیل در دانشگاه بوداپست مجارستان

نحوه پذیرش و تحصیل دانشگاه بوداپست مجارستان

متقاضیان باید به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش، امتحانات ورودی دانشگاه بوداپست را گذرانده باشند. بیش از نیمی از متقاضیان موفق به پذیرش موفقیت آمیز در این موسسه می شوند. با این حال، درصد پذیرش ممکن است بسته به نوع دانشکده و محبوبیت دوره تغییر کند. سال تحصیلی به طور سنتی شامل 2 ترم است. دانشگاه بوداپست از نظر ظرفیت دانشجویی متوسط ​​است و حداکثر 13000 دانشجو را آموزش می دهد. این دانشگاه هم دانشجوی داخلی و هم خارجی می پذیرد. از هر 8 دانشجو، یک نفر خارجی است. این دانشگاه همچنین دارای شرکای بین المللی است که به دانشجویان خود اجازه می دهد تا در برنامه های مبادله دانشجو شرکت کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام در این مرکز، به شرح زیر است:

  • کلیه مدارک تحصیلی اخذ شده (دبیرستان و دانشگاه)
  • فرم درخواست آنلاین تکمیل شده
  • گواهینامه مهارت در زبان آلمانی، مجارستانی، فرانسوی یا انگلیسی
  • گذرنامه
  • اطلاعات تماس
  • عکس
  • بیمه سلامت
  • ویزای دانشجویی
  • اعلامیه حمایت مالی

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه بوداپست، به صورت سالیانه حدود 2000€ (یورو) هزینه دارد. همچنین دانشجویان برای به دست آوردن مدرک کارشناسی ارشد از این موسسه، باید حدود 3000€ (یورو) در سال هزینه کنند.

همچنین نمودار زیر، برآورد هزینه های سالانه مرتبط با دانشگاه بوداپست را بر حسب یورو، نشان می دهد:

برآورد هزینه های سالانه مرتبط با دانشگاه بوداپست را بر حسب یورو

دستاوردهای برجسته دانشگاه Budapest مجارستان

دانشگاه بوداپست توسط وزارت آموزش و فرهنگ مجارستان به دلیل فعالیت آموزشی با کیفیت بالا در استفاده از روش های بهبود کیفیت، جایزه کیفیت آموزش عالی را دریافت کرد. این دانشگاه همچنین توسط برچسب کیفیت اروپا برای پروژه های غیر متمرکز و فعالیت های علمی و عملی در سال 2005 معتبر شناخته می شود. دانشگاه بوداپست که همواره بر شعار “دانش من یاور من است” تأکید داشته است، دارای فارغ التحصیلان برجسته ای مانند گوردون باجنای (نخست وزیر سابق مجارستان)، لاخوش بوکروس (اقتصاددان مجارستانی)، سباستین گورکا (معاون سابق رئیس جمهور) و چابا تاباجدی (سیاستمدار مجارستانی) است. برای کسب اطلاعات به روز، با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرموده و از خدمات مشاوره رایگان این موسسه بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :