مهاجرت تحصیلی نیوزلند

تحصیل در دانشگاه اوتاگو نیوزلند

تحصیل در دانشگاه اوتاگو نیوزلند

امروزه بسیاری از متقاضیان به تحصیل در دانشگاه اوتاگو نیوزلند که به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های دنیا به لحاظ سطح علمی است، روی می آورند. دانشگاه اوتاگو نیوزلند همچنین در کشور نیوزلند بعد از دانشگاه اوکلند به لحاظ استخدام بهترین محققین رتبه 2 را کسب کرده است. دانشگاه اوتاگو نیوزلند که در سال 1869 تاسیس شد، اولین دانشجویان خود را در سال 1874 پذیرش نمود و تبدیل به اولین و قدیمی ترین دانشگاه نیوزلند و سومین دانشگاه قدیمی در قاره اقیانوسیه شد. تحصیل در دانشگاه اوتاگو نیوزلند بین دانشجویان طرفداران زیادی دارد، چرا که علاوه بر سطح علمی خوب به داشتن سبک جالب زندگی دانشجویی معروف است.

در واقع بخشی از شهرت دانشگاه مزبور محل اسکان دانشجویان است که غالبا در خانه های قدیمی می باشد. لازم به ذکر است که مجله دانشجویی دانشگاه اوتاگو به نام Critic قدیمی ترین مجله دانشجویی در نیوزلند است. معماری بی نظیر و باغاتی که در اطراف ساختمان های دانشگاه اوتاگو قرار گرفته اند سبب شده اند تا این دانشگاه از دید روزنامه بریتانیایی Daily Telegraph و همچنین وبسایت اخبار آنلاین Huffington Post که آمریکایی است، در زمره زیباترین دانشگاه های دنیا طبقه بندی شود. در مقاله تحصیل در دانشگاه اوتاگو نیوزلند که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده به سوالات ذیل پاسخ داده می شود:

  • هزینه های تحصیل در دانشگاه اوتاگو نیوزلند در سال تحصیلی 2022 چقدر است؟
  • سطح علمی دانشگاه اوتاگو نیوزلند چگونه است؟
  • آیا امکان کار دانشجویی در نیوزلند وجود دارد یا خیر؟

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه اوتاگو نیوزلند

تحصیل در دانشگاه اوتاگو نیوزلند تنها یک عیب دارد و آن بالا بودن شهریه دانشگاه و همچنین زیاد بودن هزینه های زندگی در کشور نیوزلند است. اما کسانی که تمکن مالی خوبی دارند می توانند در صورت داشتن رزومه خوب از دانشگاه اوتاگو نیوزلند پذیرش بگیرند و آینده خود در کشور نیوزلند تامین نمایند. نیوزلند و استرالیا کشورهای مهاجرپذیری هستند که قوانین آنها از جهات مختلف به هم شباهت هایی دارد که از آن جمله می توان به مهاجرت کاری به این کشورها اشاره نمود. هرچند مهاجرت کاری به نیوزلند کمی دشوارتر است. در واقع سیستم امتیازبندی استرالیا برای اقدام از طریق سابکلس های مختلف از جمله سابکلس 189 داشتن پیشنهاد شغلی را اجباری نکرده اما اگر کسی بخواهد برای کار وارد نیوزلند شود، باید الزاما از کارفرمایی در این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشد.

به همین دلیل است که تحصیل در نیوزلند به ویژه در دانشگاه های مطرح آن مثل دانشگاه اوتاگو نیوزلند، طرفداران زیادی پیدا کرده است. چرا که به این ترتیب افراد می توانند رمز ورود خود را تحصیل قرار دهند و پس از فارغ التحصیلی تا 3 سال فرصت دارند در صورتی که درخواست داده باشند دنبال کار بگردند. کاریابی در نیوزلند برای کسانی که مدرک خود را از یکی از دانشگاه های مطرح این کشور مثل دانشگاه اوتاگو نیوزلند اخذ نموده اند، خیلی ساده تر است تا کسانی که بدون حضور در این کشور در جستجوی کار در نیوزلند هستند.

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه اوتاگو نیوزلند

هزینه های تحصیل در دانشگاه اوتاگو نیوزلند

دانشگاه اوتاگو نیوزلند در حال حاضر 18547 دانشجو دارد و یکی از بهترین دانشگاه های دنیا است که دوره های تحصیلی غالب رشته های آن 2 بار در سال یعنی در ماه های فوریه و سپتامبر آغاز می گردد. دانشگاه اوتاگو نیوزلند از دانشجویان با توجه به رشته انتخابی، مقطع تحصیلی و تابعیت آن ها شهریه اخذ می نماید. به عنوان مثال یکی از رشته های پرطرفدار در دانشگاه اوتاگو کارشناسی ارشد رشته تاریخ هنر و فرهنگ است که یک سال به طول می انجامد و کلاس های آن از ماه فوریه 2022 آغاز می گردد.

دوره تحصیلی رشته تاریخ هنر و فرهنگ در دانشگاه اوتاگو نیوزلند مستلزم ارائه تافل 95 یا آیلتس 6.5 است. از دیگر رشته های مهم و پرطرفدار در دانشگاه اوتاگو نیوزلند می توان به رشته حسابداری اشاره نمود که کارشناسی ارشد آن یک ساله است. کلاس های کارشناسی ارشد رشته حسابداری در این دانشگاه از فوریه 2022 آغاز می شوند و شهریه آن ها برای دانشجویان بین المللی سالانه 15074€ (یورو) و برای دانشجویان نیوزلندی سالی 4180€ (یورو) می باشد. رشته محبوب و جدید دیگری که امکان تحصیل در دانشگاه اوتاگو نیوزلند وجود دارد رشته تکنولوژی دندانپزشکی است که کارشناسی ارشد آن یک ساله و شهریه آن 20560€ (یورو) می باشد. جهت اطلاع از شرایط تحصیل در دیگر دانشگاه های کشور نیوزلند، مطالعه مقاله تحصیل در دانشگاه تکنولوژی اوکلند نیوزلند خالی از لطف نخواهد بود.

کار دانشجویی و تحصیل در دانشگاه اوتاگو نیوزلند

در کشور نیوزلند دانشجویان بین المللی به مدت 20 ساعت در هفته اجازه کار قانونی خواهند داشت. قواعد کار دانشجویی در کشور نیوزلند به هنگام تحصیل به شرطی است که دوره ای که از آن پذیرش گرفته اند تمام وقت باشد و حداقل 2 سال به طول بیانجامد. پس کسانی که مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حسابداری در دانشگاه اوتاگو نیوزلند هستند نمی توانند همزمان به کار دانشجویی هم مشغول باشند، چرا که دوره تحصیلی کارشناسی ارشد غالب رشته های تحصیلی از جمله دندانپزشکی وحسابداری در دانشگاه اوتاگو، یک ساله است. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راجع به تحصیل در دانشگاه اوتاگو نیوزلند، کار دانشجویی در نیوزلند، شهریه محبوب ترین رشته های تحصیلی در دانشگاه اوتاگو نیوزلند و سایر موارد توضیحاتی ارائه گردید که امید است مطالعه آنها برای علاقمندان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :