مهاجرت تحصیلی اتریش

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش به دلیل هزینه بسیار پایین تحصیل در یکی از بهترین کشورهای اروپایی مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اتریش قرار می گیرد. یکی از شروط تحصیل در اتریش و پذیرش از سوی دانشگاه های اتریشی ورود به دانشگاه های عالی کشور مبدا قبل از درخواست پذیرش می باشد. لذا افرادی که در دانشگاه های سراسری ورود پیدا می کنند می توانند برای ادامه تحصیل یا انتقالی از دانشگاه های اتریش پذیرش بگیرند و در این کشور تحصیل کنند. متاسفانه دانشگاه های آزاد آنچنان در اتریش معتبر نمی باشند.

تقریبا ورود به دانشگاه های دولتی اتریش از این طریق غیرممکن است. از آنجا که زبان رسمی مردم اتریش آلمانی می باشد تحصیل در اتریش به زبان های آلمانی و انگلیسی امکان پذیر است. البته برای یادگیری زبان آلمانی می توان در خود اتریش نیز اقدام نمود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله، تحصیل در اتریش و شرایط لازم را بررسی کرده است.

تحصیل در مدارس اتریش

مدارس اتریش هم به صورت دولتی هم به صورت خصوصی اداره می شوند. به طور کلی کیفیت و سطح آموزش در اتریش از پایه تا آموزش عالی بسیار بالا می باشد. بدین ترتیب از این نظر جای هیچ نگرانی نخواهد بود. در اتریش 9 سال تحصیل در مدارس برای همه الزامی می باشد. البته تحصیل در این 9 سال رایگان نیز می باشد. دوره ابتدایی در اتریش 4 سال و دوره متوسطه با توجه به نوع مدرسه و نوع برنامه های آموزشی متفاوت می باشد.

این تفاوت ها به انتخاب خود دانش آموز و والدین دانش آموز انجام می گیرد. این نوع مدارس به نام های مدارس عمومی، مدارس ویژه، مدارس آکادمیک و فنی و حرفه ای و دیگر موارد می باشد. علاوه بر مدارس دولتی مدارس خصوصی در اتریش وجود دارد که بیشتر آنها مدارس مذهبی می باشند. توجه داشته باشید که تحصیل در مدارس خصوصی اتریش رایگان نمی باشد.

تحصیل در دانشگاه های اتریش

در حال حاضر برای دولت اتریش تحصیلات و آموزش عالی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در هر 9 ایالت این کشور دانشگاه های متعددی مشغول به فعالیت هستند. از میان این دانشگاه ها در اتریش 22 مورد آن دانشگاه دولتی می باشد. بدین ترتیب 6 دانشگاه هنر، 3 دانشگاه پزشکی و 3 دانشگاه فنی و مهندسی که به طور ویژه در این رشته ها فعالیت می کنند. علاوه بر دانشگاه های دولتی 16 دانشگاه خصوصی و 21 دانشگاه علوم کاربردی در کنار دیگر دانشگاه ها در اتریش مشغول به فعالیت هستند. در حال حاضر بیش از 10 دانشگاه اتریش در میان دانشگاه های برتر جهان قرار دارند.

همچنین از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. تحصیل در دانشگاه های اتریش با توجه به شهریه بسیار پایین که برای دانشگاه های دولتی حدود 360€ الی 760€ (یورو) در هر ترم می باشد بسیار قابل توجه می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کار در اتریش با ویزای تحصیلی مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

زبان مردم اتریش آلمانی می باشد. تحصیل در این کشور در بیشتر دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی صورت می گیرد. یکی از موارد قابل توجه برای متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل عدم نیاز به مدرک زبان آلمانی برای پذیرش در دانشگاه های اتریش است. لذا افرادی که به این زبان تسلط ندارند می توانند پس از دریافت پذیرش در کشور اتریش زبان آلمانی را فرا بگیرند. یادگیری زبان آلمانی در اتریش معمولا یک الی 2 سال به طول می انجامد.

پس از اتمام دوره های زبان دانشجو می تواند در دوره های اصلی رشته پذیرش شده شروع به تحصیل کند. تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی مخصوصا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد. اما نیاز به مدرک زبان انگلیسی ایلتس حداقل 6.5 دارد. هزینه دوره های زبان آلمانی در هر ترم بین 700€ الی 800€ (یورو) می باشد. همچنین جهت اطلاع از شرایط تحصیل در آلمان مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

در زیر برخی از دانشگاه های انگلیسی زبان اتریش را می بینید:

  • IMC University of Applied Sciences Krems
  • (Johannes Kepler University (JKU
  • Alps Adriatic University of Klagenfurt
  • University of Vienna
  • University of Applied Sciences Wiener Neustadt
  • University of Graz
  • Webster University

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

تحصیل کارشناسی در اتریش

تحصیل کارشناسی در اتریش بیشتر به زبان آلمانی صورت می گیرد. دانشگاه های کم تری به زبان انگلیسی در این مقطع دوره های خود را برگزار می کنند. دانشگاه های خصوصی شهریه ای بین 1000€ الی 2000€ (یورو) دارند. از این رو نسبت به دانشگاه های دولتی اتریش گران تر می باشند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی افراد یا باید از خود مدارس اتریش فارغ التحصیل شده باشند یا در یکی از دانشگاه های عالی کشور ثالث ورود پیدا کرده باشند تا با داشتن نامه از سوی دانشگاه و گواهی عدم منع تحصیل درخواست خود را برای تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش انجام دهند. تحصیل کارشناسی در دانشگاه های اتریش حدود 3 تا 4 سال به طول می انجامد. هزینه تحصیل کارشناسی در اتریش با توجه به رشته و نوع دانشگاه متفاوت می باشد. اما هزینه آن بسیار پایین تر از دیگر کشورها می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش می تواند بسیار انعطاف پذیر باشد. طیف وسیعی از برنامه ها را متناسب با رشته ها و موضوعات مورد علاقه دانشجویان شامل می شود. برای کسب مدارک کارشناسی ارشد اتریش حدود یک یا 2 سال تحصیل تمام وقت، از جمله زمان برای انجام پروژه تحقیقاتی و پایان نامه مورد نیاز می باشد. دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی اغلب طولانی تر از دانشگاه های علوم کاربردی است. دانشجویان در این مقطع ترکیبی از واحدهای اجباری و اختیاری متناسب با پروژه خود را می گذارنند.

در طول سال اول، دانشجویان موضوعات کلی تر مربوط به رشته خود را مطالعه می کنند و در سال دوم، دانشجویان واحدهای اختیاری و تخصصی را انتخاب می کنند. این رویکرد 2 مرحله ای برای انجام پروژه و پایان نامه درنظر گرفته شده است. در این مقطع تحصیل به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است.

تحصیل دکترا در اتریش

تقریبا 73000 دانشجو از میان 350000 دانشجو در اتریش دانشجویان بین المللی هستند. از این رو در مقاطع عالی از جمله دکترا مشغول به تحصیل می باشند. دکترا در اتریش نیز بر اساس چارچوب صلاحیت هایی که در اروپا به عنوان بخشی از فرآیند بولونیا اتخاذ شده، سازماندهی می شود. دوره دکترا اتریش علیرغم عملکرد در چارچوب مشترک اروپایی، یک مدرک تحصیلی کاملا متمایز و با رویکردی ساختارمند. در زمینه آموزش و پیشرفت دانشجویان برگزار می شود. در بعضی موارد طول دوره دکتری اتریشی می تواند به شرایط موجود شما بستگی داشته باشد. اگر دارای مدرک کارشناسی ارشد باشید، دوره دکترا به طور معمول 3 سال خواهد بود. دانشجویان برای داشتن دوره های اضافی ممکن است به مدت 4 سال نیز در دوره دکترا به تحصیل بپردازند.

داشتن یک استاد راهنما در طول تحصیل دروه دکترا از ملزومات تحصیل در این رشته است. لذا بایستی قبل از اقدام با یک استاد راهنما در مورد رشته و موضوع تحصیل و شرایط خود به توافق برسید. این شخص بر توسعه رساله دکترا شما نظارت خواهد کرد. همچنین ممکن است مسئول ارزیابی پیشرفت شما از طریق برنامه های درسی باشد. در اتریش معمول است که دانشگاه ها علاوه بر راهنمای اصلی، حمایت های دیگری را نیز به دانشجویان اختصاص دهند که می تواند شامل راهنمای دوم یا کمیته رساله باشد. دریافت مدرک دکترا در اتریش نیز مستلزم دفاع از رساله رسمی است. این روند شبیه به دفاع دکترا در انگلستان و سایر کشورها می باشد. 2 یا چند متخصص آکادمیک در مورد پایان نامه شما سوال می کنند تا مشخص کنند که تحقیقات شما معتبر است.

بورسیه تحصیلی در اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریش نیز مانند بسیاری دیگر از کشورها برای حمایت از افراد شایسته و نخبه که توانایی مالی بسیار کمی دارند اعطاء می شود. البته به طور کلی تحصیل در اتریش برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان می باشد. از این رو بورسیه تحصیلی به افراد دیگر تعلق می گیرد. بورسیه تحصیلی در اتریش بیشتر به دانشجویان مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد. در مقطع کارشناسی معمولا بسیار نادر می باشد. افرادی که دارای امتیازات مثبت مانند اختراعات جدید، موضوعات منحصر به فرد و نوین و دارای نمرات بسیار بالا می باشند.

به طور کلی می توانند شایستگی خود را اثبات کنند شایسته دریافت بورسیه می باشند. بورس های تحصیلی در اتریش مبتنی بر شایستگی اغلب سالانه به دانشجویان فعلی با سابقه علمی برجسته اعطاء می شود. جهت اطلاع از هزینه تحصیل در اتریش مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

هزینه تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا در اتریش رایگان است. اما اگر در طول ترم های پیش بینی شده نتوانند دوره های خود را تکمیل کنند بایستی ترمی حدود 364€ (یورو) بپردازند. دانشجویان خارجی نیز برای هر ترم در مقطع کارشناسی ارشد باید مبلغی حدود 727€ (یورو) پرداخت کنند. ضمن اینکه مبلغ حدود 20€ (یورو) در هر ترم برای بیمه و انجمن دانشجویی باید بپردازند. همچنین استثنائاتی برای دانشجویان برخی از کشورهای در حال توسعه یا کشورهای غیر اتحادیه اروپا در شرق اروپا و مرکزی ایجاد شده است تا هزینه کمتری برای تحصیل بپردازند. هزینه تحصیل در رشته های مقطع دکترا نیز در دانشگاه های خصوصی برای افراد خارجی به طور میانگین حدود 7500€ (یورو) در هر ترم می باشد. هزینه زندگی در اتریش نیز به صورت میانگین حدود 950€ (یورو) در سال می باشد.

با توجه هزینه های تحصیل در اتریش، تحصیل در این کشور یکی از راه های مناسب برای مهاجرت و زندگی در اروپا می باشد. دانشجویان همچنین پس از تحصیل می توانند با یافتن کار، ویزای تحصیلی را تبدیل به ویزای کاری کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده مشاوره و همکاری با متقاضیان عزیز در این جهت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :