مهاجرت تحصیلی آرژانتین

تحصیل داروسازی در آرژانتین

تحصیل داروسازی در آرژانتین

کشور آرژانتین در رشته های علمی دارای رتبه های بالایی می باشند که حتی برای تحصیل داروسازی در آرژانتین می توانید دانشگاه برتر را پیدا کنید. چراکه آژانس ‌های مختلف از معیارهای متفاوتی برای ارزیابی دانشگاه ‌ها در سراسر جهان استفاده می ‌کنند، اما رایج‌ترین عوامل عبارتند از:

 • دستاوردهای تحصیلی
 • قابلیت اشتغال
 • فرآیند آموزشی
 • امکانات تحقیقاتی

بر مبنای این معیارها بسیاری از دانشگاه های آرژانتین برای رشته پزشکی معروف شده اند. شما می توانید برای انتخاب دانشگاه مناسب از نظرات مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده نمایید و در ضمن از مقالات درباره ارژانتین در ارشیو سایت موسسه استفاده نمایید.

اطلاعاتی درباره تحصیل داروسازی در آرژانتین

تصور رایج در مورد داروسازی این است که یک داروساز دارای موقعیت اجتماعی مشابهی مانند یک پزشک یا یک وکیل است که مردم به آنها احترام می گذارند. با این حال مجبور نیستید به سختی یک دکتر یا یک وکیل درس بخوانید. اما داروسازی در آرژانتین دوره ای است که به دانشجویان امکان یادگیری جامع در مورد زیست شناسی انسانی، شیمی، فیزیولوژی، داروسازی و فارماکولوژی را می دهد. دانشجویان داروسازی در زمینه مهارت های داروسازی آموزش های حرفه ای و حرفه ای خواهند دید. همچنین شامل مطالعه مسائل حقوقی و اخلاقی است. وقتی به بیمارستان می رویم، می بینیم که داروساز همه داروها را برای بیماران مرتب می کند. اگر می خواهید تحصیلات خود را در یک برنامه داروسازی ادامه دهید، در مورد نحوه انجام نسخه های دارویی و سایر اقدامات بالینی یاد خواهید گرفت.

در تصویر زیر سایر دروس مربوط به داروسازی در آرژانتین اشاره شده است:

دروس مربوط به داروسازی در آرژانتین

به یاد داشته باشید که دوره داروسازی با مواد شیمیایی زیادی سروکار دارد، بنابراین شیمی یکی از دروسی است که باید از آن لذت ببرید، اما در داروسازی، چند زمینه متمایز وجود دارد که نقش یک داروساز را از هم جدا می کند. داروسازی كه در داروخانه هاي معمولي مانند واتسون و گاردين می بينيد با داروسازی كه در بيمارستان می بينيد متفاوت است.

جزییات تحصیل داروسازی در آرژانتین

داروخانه جامعه یکی از نقش های بعد از تحصیل داروسازی است که داروسازان جامعه مسئول توزیع دارو به مشتریان در فروشگاه‌ های خرده ‌فروشی، مانند داروخانه ‌های Watsons و Guardian هستند. شما دوز تجویزی را برای عموم مردم ارزیابی خواهید کرد. از دیگر نقش ها داروخانه بیمارستانی است که داروسازان بیمارستان علاوه بر تجویز دارو، داروهای داخل وریدی را نیز تهیه می کنند، در نوبت های بخش شرکت می کنند و داروهای آزمایشی با کیفیت مورد استفاده در بیمارستان را خریداری می کنند. داروسازان همچنین باید بتوانند تصمیم بگیرند که چه دارویی برای هر بیمار مناسب است و هرگونه خطای پزشکان در تجویز دارو برای بیماران را شناسایی کنند. آنها همچنین باید داروهای دیگری را که بیماران مصرف می‌کنند قبل از تکمیل نسخه‌ های جدید بررسی کنند تا مطمئن شوند که هیچ تداخل دارویی مضر احتمالی بین داروها وجود ندارد.

داروسازی صنعتی دیگر زمینه ای است که در آرژانتین می توانید مشغول این حوزه شوید. داروسازان صنعتی در تولید دارو برای شرکت های داروسازی مشارکت دارند و از کیفیت بالای داروی تولید شده و ایمن بودن آن اطمینان حاصل می کنند. از نظر زمانی تحصیلات داروسازی در آرژانتین شامل دوره های متفاوتی است که دوره کارشناسی معمولی در داروسازی 4 سال است. سپس، باید یک سال آموزش و پس از آن یک سال خدمت اجباری را در محل آموزشی که توسط هیئت داروسازی مالزی به رسمیت شناخته شده است، بگذرانید. برای اطلاع از اماکن دولتی و خصوصی به رسمیت شناخته شده سایت رسمی را بررسی کنید. شما همچنین باید بنشینید و در یک دوره آموزشی امتحان (آزمون فقه داروسازی) را بگذرانید. جهت اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در آرژانتین پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

شرایط زندگی و تحصیل داروسازی در آرژانتین

از آنجایی که آرژانتین دارای چنین خشکی عظیمی است، تفاوت بین هزینه های زندگی بین مکان ها بسیار متفاوت است. زندگی نزدیک به یک شهر (یا حتی در شهر) هزینه بیشتری خواهد داشت. اگر در نزدیکی یا در شهرهای بزرگی مانند بوئنوس آیرس، پایتخت این کشور زندگی می کنید، این امر حتی چشمگیرتر است. در مقایسه با اکثر کشورهای آمریکای شمالی و اروپایی، هزینه زندگی در این کشور نسبتا ارزان تر است. دانشجوی تحصیل در خارج از کشور به شرط داشتن کلیه مدارک مورد نیاز مجاز به تحصیل و کار در آرژانتین است. با این حال، به طور متوسط، مبلغ 2500$ الی 4500$ (دلار) باید برای پوشش هزینه زندگی برای یک سال کافی باشد.

در اینجا برخی از قیمت ها برای اقلام مورد علاقه برای تحصیل در خارج از کشور دانشجویانی که به آرژانتین می آیند:

 • یک وعده غذایی در رستوران مناسب 9.29$ (دلار)
 • کوکاکولا/پپسی (بطری 0.33 لیتری) $1.47 (دلار)
 • آب (بطری 0.33 لیتری) 1.18$ (دلار)
 • شیر 1.24$ (دلار) در لیتر
 • نان (500 گرم) $1.79 (دلار)

شرایط زندگی و تحصیل داروسازی در آرژانتین

اقدامات لازم برای تحصیل پزشکی در آرژانتین

در آرژانتین بیش از 100 موسسه عالی وجود دارد. حدود نیمی از آنها توسط دولت تامین می شود، در حالی که بقیه متعلق به خصوصی هستند. هیچ نهاد مرکزی پذیرش برای پذیرش در دانشگاه های آرژانتین وجود ندارد. داوطلبان متقاضی باید مستقیما به دانشگاه مورد نظر خود درخواست دهند. تمامی دانشگاه های معتبر دارای وب سایت جامعی هستند که تمامی اطلاعات لازم از جمله مدارک لازم جهت ارسال را می توان در آن به دست آورد. تقویم دانشگاهی در آرژانتین از مارس تا نوامبر اجرا می شود. بنابراین هنگام پذیرش پذیرش در دانشگاهی در آرژانتین این را در نظر داشته باشید.

تحصیل در خارج از کشور دانشجویانی که مایل به اقامت بیش از 3 ماه در آرژانتین هستند باید ویزای دانشجویی دریافت کنند. این را می توان از کشور خود از طریق سفارت آرژانتین در آنجا دریافت کرد. دستورالعمل های اخذ ویزای توریستی و هزینه ها به کشور شما بستگی دارد. بنابراین بهتر است به سفارت آرژانتین در کشور خود مراجعه کنید تا جزئیات کامل نحوه دریافت ویزای توریستی را دریافت کنید. پس از ورود به کشور با ویزای توریستی خود، می توانید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

مدارک زیر باید همراه با درخواست شما باشد:

 • گذرنامه ای که حداقل 6 ماه پس از تحصیل شما اعتبار داشته باشد.
 • نامه پذیرش از دانشگاه، هزینه پردازش ویزا حدود 100$ (دلار) است.
 • گزارش پلیس نشان می دهد که شما مجرم نیستید.
 • شما باید 2 گزارش پلیس دریافت کنید که یکی از کشور مبدا شما و یکی از پلیس آرژانتین است.
 • عکس های پاسپورت
 • شواهدی مبنی بر بودجه کافی برای تحصیل شما
 • شناسنامه

درآمد شاغلان تحصیل داروسازی در آرژانتین

متقاضی که به عنوان داروساز در آرژانتین کار می کند معمولا حدود 58300ARS (پزوی آرژانتین) در ماه درآمد دارد. حقوق ها از 27400ARS الی 92100ARS (پزوی آرژانتین) متغیر است. این میانگین حقوق ماهانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق داروسازان بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی بسیار متفاوت است. اما حقوق متوسط ​​61800ARS (پزوی آرژانتین) در ماه است، به این معنی که نیمی از افرادی که به عنوان داروسازها کار می کنند کمتر از 61800ARS (پزوی آرژانتین) درآمد دارند. در حالی که نیمی دیگر بیش از 61800ARS (پزوی آرژانتین) درآمد دارند. از سوی دیگر 25% درصد از داروسازان کمتر از 40100ARS (پزوی آرژانتین) درآمد دارند در حالی که 75% آنها بیش از 40100ARS (پزوی آرژانتین) درآمد دارند.

بر اساس تجربه کاری باید گفت که یک داروساز در آرژانتین با کمتر از 2 سال تجربه تقریبا 31600ARS (پزوی آرژانتین) در ماه درآمد دارد. در حالی که انتظار می رود فردی با سطح تجربه بین 2 تا 5 سال 43600ARS (پزوی آرژانتین) در ماه دریافت کند که 38% بیشتر از فردی با تجربه کمتر از 2 سال است. با حرکت رو به جلو، سطح تجربه بین 5 تا 10 سال حقوقی معادل 62000ARS (پزوی آرژانتین) در ماه به دست می آورد که 42% بیشتر از فردی با 2 تا 5 سال تجربه است. در حالی که فردی با مدرک کارشناسی ارشد 79800ARS (پزوی آرژانتین) در ماه حقوق می گیرد.

در نمودار زیر حقوق داروسازان به تفکیک تجربه کاری اشاره شده است:

حقوق داروسازان در آرژانتین به تفکیک تجربه کاری

علاقه مندان برای دریافت ویزا می توانند نسبت به انجام امور ویزای دانشجویی آرژانتین به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :