مهاجرت به کشور ترکیه

تبدیل اقامت ترکیه به تابعیت

تبدیل اقامت ترکیه به تابعیت

آگاهی از شرایط تبدیل اقامت ترکیه به تابعیت برای متقاضیانی که این کشور را برای مهاجرت انتخاب کرده اند بسیار مفید می باشد. ترکیه دارای موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی است که نیمی از آن در آسیا و نیمه دیگری از آن در اروپا قرار دارد. خاص بودن این کشور، شرایط توریست پذیر بودن و زیبایی شهرهای مهم آن از جمله شهر آنکارا که پایتخت ترکیه است از عوامل تاثیرگذار جهت انتخاب این کشور می باشد. همچنین دیگر شهرها مانند ازمیر، استانبول و آنتالیا باعث جذب بسیاری از مردم از سراسر جهان شده است.

اگر متقاضی مهاجرت به ترکیه هستید و اقامت و تابعیت این کشور برای شما اهمیت دارد، متوجه این موضوع باشید که برای اخذ پاسپورت این کشور راه های متفاوتی وجود دارد. از جمله این روش ها سرمایه گذاری و خرید املاک و مستغلات، تحصیل و کار در ترکیه است. این نکته قابل توجه است که شخص می تواند تابعیت ترکیه را برای همسر و فرزندان خود البته با بازه سنی (فرزندان زیر 30 سال و تحت شرایطی که حضانت فرزند بر عهده شخص تابع باشد) را بگیرد. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی کامل این موضوع خواهند پرداخت.

خرید ملک در ترکیه و تبدیل اقامت به تابعیت

یکی از روش های رایج تبدیل اقامت به تابعیت در بسیاری از کشورهای دنیا سرمایه گذاری از طرق مختلف است. البته در کشور ترکیه یکی از روش های مهم سرمایه گذاری از طریق خرید ملک است. متقاضی جهت خرید ملک باید به سن قانونی رسیده باشد، معمولا این سن بالای 18 سال است. البته حداقل مقدار برای سرمایه گذاری و یا خرید ملک متفاوت است و هر روزه دست خوش تغییرات است. حداقل مبلغ برای خرید ملک در ترکیه در سال گذشته از 1 میلیون $ (دلار) به مبلغ 250000$ (دلار) تغییر کرده است. در ادامه باید به این توضیح اشاره کرد که مبلغ خرید ملک برای افراد خارجی که می خواهند توسط آن به تابعیت برسند متفاوت است.

تبدیل اقامت ترکیه به تابعیت 5 سال زمان می برد. در طول این مدت متقاضی نباید از کشور خارج شود (البته در کل این زمان، جمعا 12 ماه میتواند بیرون از ترکیه باشد). متقاضی دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک باید از لحاظ سلامت هیچ مشکل و مریضی نداشته باشد. همچنین باید رفتار و عادات درستی داشته باشد. یکی از مهم ترین نکته ها برای مهاجرت و شروع زندگی در کشوری جدید داشتن اطلاعات حدودی در خصوص فرهنگ مردم و توانایی صحبت کردن به زبان آن کشور است.

تبدیل اقامت ترکیه به تابعیت از طریق سرمایه گذاری

یکی از سیستم هایی که کشور ترکیه آن را از سال 2018 راه اندازی کرده سرمایه گذاری در ترکیه است. حداقل مبلغ ممکن برای سرمایه گذاری در این کشور باید 500000$ (دلار) باشد که این مبلغ باید برای مدت 3 سال در این کشور بماند. افرادی که واجد شرایط این سرمایه گذاری هستند. همچنین می توانند با راه اندازی شرکت و استخدام حداقل 50 پرسنل ترک، سرمایه گذاری خود را در این کشور ادامه دهند. این راه که امکان ایجاد شغل برای خیلی از ترک زبانان را فراهم می کند، یکی از بهترین راه های اخذ تابعیت ترکیه است.

تبدیل اقامت ترکیه به تابعیت از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت و تابعیت ترکیه از طریق تحصیل

همانطور که پیشتر اشاره شد، کشور ترکیه از جمله کشور هایی است که مهاجرت کردن به آن شرایط بهتر و و ارزانتری نسبت به کشوهای اروپایی دارد. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارند باید به این نکته توجه کنند که دانشگاه ها و کالج ها و مدارس این کشور به چند نوع دولتی و خصوصی و نیمه خصوصی تقسیم می شوند. از مسائل مهمی که باید به آن اشاره شود این است که دریافت ویزای کشور ترکیه بسیار راحت تر و آسان تر از سایر کشورها می باشد.

قدم اول برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه است که شما باید پذیرش از یک کالج یا دانشگاه های ترکیه بگیرید. همچنین این نکته قابل ذکر است که از پایین ترین مقطع تا بالاترین مقطع برای ایرانیان اجازه تحصیل در این کشور وجود دارد. علاوه بر آن بعضی از دانشگاه ها هستند که بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی اعطاء می کنند.

در جدول زیر به برخی از آنان اشاره می کنیم:

نام دانشگاه نوع بورسیه تحصیلی
دانشگاه آمریکایی (GAU) هزینه تحصیل و کمک هزینه تحصیل
دانشگاه بین المللی قبرس(CIU) در ترکیه فقط کمک هزینه ترم بهار و پاییز

گرفتن تابعیت ترکیه از طریق تولد

بسیاری از والدین با هدف دریافت اقامت ترکیه از طریق تولد اقدام به تولد فرزند در این کشور می کنند، اما باید توجه کنند که اگر پدر و مادر نوزاد خارجی باشند و فرزند در خاک ترکیه متولد شود، تنها اقامت موقت این کشور به نوزاد اعطاء می شود. والدین هیچگونه حق اقامتی در ترکیه ندارند. طبق قوانینی که اخیرا اصلاح شده در صورتی که نوزاد متولد شده در ترکیه نتواند تابعیت پدر یا مادر خارجی خود را دریافت کند، یک شهروند ترکیه محسوب می شود.

همانطور که گفته شد برای تبدیل اقامت ترکیه به تابعیت شرایط و مراحل مختلفی وجود دارد. هر کدام از این شرایط نیازمند تمکن مالی، زمان و شرایط متفاوتی است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با داشتن سابقه چندین ساله در زمینه مهاجرت به ترکیه، کارشناسان خبره خود را در اختیار شما عزیزان قرار داده تا با بهترین شرایط ممکن به خواسته خود در زمینه مهاجرت برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :